Організація масажного салону

Зміст

Чому свій масажний салон - хороша ідея

Послуги масажу перестали бути розкішшю - вони широко затребувані як процедури релаксу та краси, і як частина лікувальної практики. Величезна кількість жителів нашої країни відвідують масажні кабінети регулярно.

Причини спробувати свої сили саме в цьому сегменті б'юті-бізнесу:

  • можна починати з невеликим стартовим капіталом;

  • попит на послуги є і він величезний;

  • в масажному бізнесі України в даний час немає великої конкуренції.

Також тут є простір для реалізації, оскільки видів масажу безліч - можна зайнятися більш вузькою спеціалізацією або пропонувати максимальний асортимент. Щоб ви не вибрали, відкриття свого масажного салону в Україні - прибуткова справа, особливо якщо знаєш, на що звернути увагу.

Як відкрити масажний кабінет з нуля?

Перш ніж ми обговоримо, як відкрити масажний кабінет з нуля, зазначимо таке. Хоча теоретично без мед. освіти можна займатися продажем подібних послуг, ви повинні розуміти, що люди з високими доходами не готові довірити свою спину кому попало. Адже саме вони будуть вашою основною цільовою аудиторією. Припустимо розраховувати і на людей із середнім достатком, хоча і їх треба переконати в своєму професіоналізмі.

Порада: якщо ви плануєте самі здійснювати послугу масажу, але не маєте досвіду, спочатку необхідно вкластися в отримання кваліфікації. Робіть масаж на дому і набивайте клієнтську базу. Якщо ж хочете використовувати найманих фахівців, заздалегідь продумайте, які вимоги будете пред’являти до їх навичок, досвіду та освіти. Іноді можна просто найняти знайому людини, попередньо відправивши її на відповідні курси.

І ще. Найперше, що потрібно зробити: сформулювати для себе ідею. Це означає відповісти для себе на питання:

  1. Який вид масажу буде пропонуватися?

  2. Хто імовірно буде споживачем послуг?

  3. Яку організаційно-правову форму вибрати?

Якщо відповіді готові, приступаємо до реєстрації.

Реєстрація масажного бізнесу

Для даного бізнесу слід бути зареєстрованим як ФОП. Відкривати ціле ТОВ навряд чи доцільно.

Пошук приміщення

На початковому етапі багато хто вирішує обійтися взагалі без кабінету. Такі майстри масажу просто пропонують сеанси з виїздом на будинок або в офіс. Це допомагає сформувати клієнтську базу. Але все ж в якийсь момент назріває необхідність створення кабінету. І тоді корисно знати, що його найкраще відкривати в уже діючих спортклубах, банних комплексах, медичних центрах або салонах краси.

Якщо мова йде про медичні (лікувальні або оздоровчі) заклади, то у них, очевидно, є і ліцензія. Вам залишиться тільки правильно скласти договір оренди. Також важливо, що люди вже добре знають це місце. Вони помітять щось нове, і частина відвідувачів зацікавиться новою послугою.

У будь-якому випадку розташування дуже важливо. Іноді заради високої прохідності варто знайти приміщення поруч з житловими масивами. Не забувайте також про вимоги санепідемстанції:

  1. Розташування на 1 поверсі.

  2. Кімната для очікування сеансу повинна бути окремою.

  3. Загальна площа не може бути менше 12 кв. м (раніше називалася цифра 20 кв. м). І важливо розрахувати її в залежності від кількості працюючого персоналу: таким чином, щоб для одного масажиста доводилося не менше 8 кв. м.

Закупівля обладнання для масажного кабінету

Яким має бути обладнання для масажного кабінету? Воно безпосередньо пов’язане з його позиціонуванням і напрямом, який ви придумали спочатку. Але є й універсальні предмети:

  • масажний стіл;

  • додатковий складаний столик на випадок, якщо потрібно виїхати додому до клієнта;

  • шафка для речей;

  • ширма для відвідувачів;

  • стелажі;

  • кілька крісел;

  • диван;

  • техніка для кімнати, де буде проходити прийом відвідувачів;

  • пральна машинка і санвузол.

Це найбільші предмети обладнання. Однак важливі і дрібниці:

  • масла, креми і лосьйони;

  • одноразові тапочки;

  • рушники;

  • халати.

Для спеціалізованих технік масажу будуть потрібні додатковий інвентар.

Підбір персоналу

Мінімальна кількість працюючого персоналу – 3-4 людини. Потрібні хоча б 2 масажиста. Також потрібен адміністратор і бухгалтер. Якщо адміністратором на перших порах попрацюєте самі, то заощадите гроші. Що стосується масажистів, то можете відразу встановити для себе критерії професіоналізму, а потім дотримуватися їх при підборі кадрів.

Важливо: якщо людина вам підходить і погоджується на запропоновані умови, в подальшому стимулюйте і цінуйте її. Щоб не підвищити зі своєї вини коефіцієнт плинності кадрів, постарайтеся показати працівникам вигоду від роботи у вас.

Якщо ви віддасте перевагу людям з медичною освітою, то частково відразу виріште питання іміджу. Крім того, такі люди зазвичай вміють швидко обслуговувати людей, що дозволить виграти час і заробити більше. Можна зробити й по-іншому: розмістити оголошення про прийом на роботу масажистів на конкурсній основі. Складіть анкету, в якій будуть важливі для вас питання про кваліфікацію кандидатів. Вибирайте такі, на які легко перевірити відповіді. Для цього потрібно оволодіти мистецтвом рекрутингу, але це тема для окремої розмови.

Бізнес-план масажного салону

Щоб скласти бізнес-план масажного салону, врахуйте стандартні для цього документа параметри: оцінка конкуренції, організаційний, виробничий і фінансовий план.

Відносно конкуруючих масажних салонів і кабінетів важливо особливо взяти до уваги рівень обслуговування та цін, тип послуг, що надаються і наявність якихось унікальних особливостей на кшталт ексклюзивних технік масажу або бонусу у вигляді манікюру і педикюру.

Наявність або відсутність паркування теж може грати роль для заможних клієнтів. Якщо рівень цін високий, а парковки і навіть якихось особливих «булочок» немає, можна сміливо готуватися до краху. Ось чому бізнес-план масажного кабінету вимагає серйозної уваги.

Виробничий план ви легко можете скласти самі, враховуючи загальну кількість часу, організацію робочого процесу і обов’язки персоналу. Давайте докладніше зупинимося на доходи та витрати.

Залежно від типу послуг, що надаються, а також від географічного розташування масажного кабінету витрати можуть відрізнятися. Крім того, в різних регіонах різні ціни і зарплати. Ви можете самостійно вписати цифри, використовуючи наступний план.

Одноразові витрати:

  1. Закупівля обладнання, інвентарю, ремонт приміщення.

  2. Більш-менш масштабна рекламна кампанія.

Постійні витрати:

  1. Оренда приміщення. Сюди ж включаємо комунальні платежі.

  2. Придбати витратні матеріали.

  3. Додаткова реклама.

  4. Оплата праці персоналу.

  5. Податкові виплати та інші обов’язкові платежі.

Подібним чином можна зробити попередню оцінку доходів. Зазвичай вона розраховується шляхом простого множення середнього чека на кількість клієнтів в день. Але на що слід розраховувати в нашому випадку, якщо ви ще не знаєте, яким буде середній чек?

Є 2 варіанти підрахунку доходів виходячи з встановлених цін:

  1. Підрахувати середнє значення з усіх послуг прейскуранта (скласти ціни і поділити на кількість послуг).

  2. Взяти 2-3 найбільш затребуваних послуги і таким чином обчислити з них середнє арифметичне.

Легко помітити, що другий варіант більш практичний, його точність вище. А що сказати про кількість відвідувачів? Вона буде відрізнятися від пори року і популярності масажного кабінету. У перший місяць можна розраховувати на 3-4 клієнтів в день, в другій і в третій – десь на 5-7; в результаті ж нормою стане показник 7-10 відвідувачів. Тепер порахувати можливий дохід зовсім легко.

Важливо: рентабельність масажного бізнесу становить 20-30%, а окупність – від 3-4 місяців до року. При цьому навіть краще починати діяльність не в великих містах, де жителів важко здивувати. Тому масажний кабінет часто записують в ідеї для бізнесу в маленькому місті з невеликими вкладеннями.

Вимоги до масажного кабінету

Щоб зрозуміти вимоги, потрібно як би влізти в шкуру своїх клієнтів. Для якісного обслуговування знадобиться привести в порядок наступні сфери:

  1. Площа. Про норми цього пункту ми говорили вище в розділі «Вибір приміщення». Їх оцінюють ще до укладення договору оренди або купівлі приміщення, а на інші пункти можна вплинути.

  2. Вентиляція та опалення. Потрібна приточно-витяжна вентиляція, яка забезпечує вентилювання робочого місця. У холодний сезон повинна підтримуватися температура від 20 градусів за Цельсієм.

  3. Санвузол з умивальником: крім холодної води в крані, гаряча повинна бути в обов’язковому порядку. Душова кабіна – по можливості.

  4. Освітлення. Суть в тому, щоб в кабінеті було світло, природне освітлення враховується. У години, коли темно, штучне світло повино направлятися на масажованого під кутом.

  5. Стіни масажного салону можуть бути покриті плиткою або шпалерами, що миються. Для підлоги рекомендується використовувати лінолеум. Це полегшить регулярне вологе прибирання.

  6. Наявність аптечки в разі необхідності надання першої медичної допомоги. У неї бажано покласти термометр і тонометр, бинти, марлю, вату, валеріанові краплі, спиртовий розчин йоду, перекис водню і 3-процентний водний розчин аміаку.

  7. Спеціалізовані меблі.

Як назвати масажний салон?

Важливо, щоб назва була не надто побитою, оригінальною, в ідеалі – унікальною. Навіть сам підхід до вибору назви має значення. Скажімо, якщо для магазину піде навіть ім’я власника, то для масажного салону, як правило, потрібно щось солідніше.

Ключовим моментом буде не вміння «зашифрувати» напрям діяльності або ім’я співвласників, а вміння викликати потрібні асоціації:

  1. Можна прямо використовувати слова «масаж» або «тіло» (body). Така назва не буде помітною, але зате прямо вкаже на рід діяльності.

  2. Як варіант – увімкніть слова українською або англійською, які означають красу (beauty), здоров’я (health) або розслаблення (relax).

  3. При наявності особливих послуг натякніть на них. Так, якщо передбачається тайський масаж, то зазвичай не уникнути прямого використання слова «тайський» або його частини.

  4. Якщо використовуєте імена, то хоча б виберіть красиве і вишукане. Можливо, вийде використовувати відоме ім’я людини, яка допомагала іншим зберегти або поліпшити здоров’я.

  5. Можна використовувати й інші оригінальні, але красиві слова, в тому числі відомі, але злегка змінені.

Як знайти клієнтів на масаж?

Щоб знайти клієнтів, корисно попрацювати самостійно ще до відкриття кабінету. Можна пошукати їх серед знайомих, колишніх колег і так далі. Їм, а також будь-яким новим клієнтам краще відразу пропонувати знижки. Це допоможе ефективно подолати перший етап – знайомство з послугою у виконанні певних фахівців. Надалі такі люди, якщо їм сподобається, захочуть платити і звичайну ціну.

Порада: придумайте партнерську програму для колег із суміжних сфер діяльності. Наприклад, запропонуйте знайомому перукаря або медику рекомендувати вас взамін на те, що ви будете рекомендувати його.

Чи потрібна ліцензія для відкриття масажного кабінету?

Загальнозміцнюючий і косметичний масаж ліцензії не потребує. Але якщо плануєте здійснювати мануальну терапію або надавати інші терапевтичні послуги, а також лікувальний масаж, потрібно подбати про її отримання.

Даний вид бізнесу хороший для фахівців масажу або тих, хто вміє якісно просувати оздоровчі послуги. Краще, якщо вийде зайняти у вашому місті нову нішу або придумати помітну конкурентну перевагу. Стартові вкладення будуть не такі великі, але на обладнанні і зарплатні співробітників економити не можна. Якщо завоювати визнання своєї цільової аудиторії, то в подальшому залишиться тримати взяту планку і отримувати прибуток.

Плюси і мінуси масажного бізнесу

Чому досвідчені в цьому бізнесі люди скептично ставляться до перспективи тих, хто тільки замислюється про це? По-перше, мистецтву масажу слід вчитися. Або потрібно знайти того, хто їм добре володіє, а значить, платити немаленькі гроші. По-друге, цю послугу теж важливо вміти продавати. По-третє, актуальною буде проблема позиціонування масажного кабінету або салону: яким він буде, що включити в послуги і яким обладнанням запастися.

Важливо: природно, перспективи гарного заробітку є тільки в середніх і великих містах. І ще: слід з обережністю ставитися до послуг лікувального масажу, мануальної терапії і т.д.

Звичайно, це можуть бути вирішені проблеми. Якщо ви крутий фахівець, маєте гарне приміщення, а також команду помічників, спробувати можна. У числі плюсів ідеї відкрити масажний салон можна назвати наступні:

  • відносно невеликі поточні витрати на підтримку бізнесу;

  • постійна затребуваність;

  • висока рентабельність;

  • затребуваність і, як правило, низька конкуренція в ніші.

Висновок

Тепер ви озброєні знаннями, як відкрити свій масажний кабінет в Україні. Приступайте до реалізації, крок за кроком виконуючи кожен пункт. Навіть якщо ваша справа невелика, орієнтуючись на високий стандарт якості в наданні послуг, ви досягнете успіху.

Пам'ятайте про комунікації з клієнтом - роботі з придбання і утримання своїх відвідувачів. Тримайте руку на пульсі галузі: дізнавайтеся про тренди масажного бізнесу і пробуйте впроваджувати їх у себе. Поглиблюйте власний досвід, підвищуйте кваліфікацію співробітників, продумуйте програми лояльності для аудиторії і, головне, любіть свою справу!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

909KПрочитань
11Автори
726Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається