Red Hat знову розбурхала Linux спільноту

В середині червня компанія Red Hat оголосила про те, що змінює свою політику стосовно поширення джерельного коду дистрибутива Red Hat Enterprise Linux (RHEL).

Відповідно до нової концепції, єдиним публічно доступним місцем вихідного коду для пакетів RHEL стане сховище CentOS Stream. А до відкритого git-репозиторію git.centos.org цей код публікуватись не буде. Для клієнтів і партнерів Red Hat вихідні коди залишаться доступними на порталі Red Hat (Red Hat Customer Portal).

Таким чином, клони та форки RHEL втрачають прямий доступ до пакунків, та можуть отримати лише дорелізні коди пакетів. Як наслідок у таких дистрибутивах порушується бінарна сумісність збірок із RHEL, оскільки репозиторій CentOS Stream не повністю синхронізований із RHEL.

Така новина розбурхала Лінукс спільноту. В бік Red Hat почалась критика та закиди на те, що компанія перестала відповідати принципам open source. Навіть висловлювались думки, що це спричинить деградацію усіх rpm-based дистрибутивів.

Своєю чергою компанія, відповідаючи на критику, заявляє, що діє в межах положень GPL і залишається вірною принципам відкритості, адже продовжує публікацію своїх напрацювань. Також віцепрезидент Mike McGrath нагадує, що компанія робить значний вклад в підтримку пакунків, а інші проекти, що роблять перезбірку, на цьому паразитують не даючи нічого навзамін.

Після того як уляглись перші бурхливі емоції команди почали роботу над розв’язанням проблеми. Дистрибутиви AlmaLinux та Rocky Linux започаткували перебудову внутрішніх процесів розробки, щоб підлаштуватися під ситуацію. Для цього вони запланували створити деякі тимчасові зміни, щоб користувачі не відчули проблем з оновленнями.

Вже у липні компанія Oracle теж відреагувала на ситуацію та запевнила, що продовжить підтримувати сумісність своєї збірки Oracle Linux із RHEL, не зважаючи на обмеження. І буде своїми силами усувати проблеми в даному напрямку, а також залучатиме інші проекти до співпраці.

Несподівано в цю історію вскочила ще й SUSE, яка опікується лінукс дистрибутивами SUSE Linux Enterprise та openSUSE. "Хамелеони" надумались зробити власний форк під назвою SUSE Liberty Linux та планують інвестувати в нього 10 мільйонів доларів.

Далі, проект AlmaLinux оголосив про нову стратегію розвитку дистрибутиву. Згідно з нею цей дистрибутив більше не буде "один до одного" копією RHEL. Будуть допускатись певні відмінності, які не впливатимуть на бінарну сумісність програм, що не має вплинути на звичайних користувачів.

То ж ситуація потроху виясняється, хоч і не відомо куди поверне цей шлях. Принаймні звичайним користувачам не варто переживати, альтернативні варіанти знайдуться. А от для адміністраторів це буде чергова морока.


Джерело: [redhat.com](https://www.redhat.com/en/blog/furthering-evolution-centos-stream), [redhat.com](https://www.redhat.com/en/blog/red-hats-commitment-open-source-response-gitcentosorg-changes), [almalinux.org](https://almalinux.org/blog/impact-of-rhel-changes/), [rockylinux.org](https://rockylinux.org/news/2023-06-22-press-release/), [almalinux.org](https://almalinux.org/blog/future-of-almalinux/), [oracle.com](https://www.oracle.com/news/announcement/blog/keep-linux-open-and-free-2023-07-10/), [suse.org](https://www.suse.com/news/SUSE-Preserves-Choice-in-Enterprise-Linux/), [suse.org](https://www.suse.com/c/at-suse-we-make-choice-happen/)


ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Лінукс Майстер
Лінукс Майстер@prolinuxua

2.7KПрочитань
3Автори
27Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Браузеру Firefox — 20 років!

    09 листопада 2004 року вийшла версія 1.0 інтернет оглядача Mozilla Firefox.

    Теми цього довгочиту:

    Інтернет
  • Ubuntu - 20 років!

    20 жовтня 2004 року вийшов у світ перший реліз дистрибутиву, який згодом став провідним популяризатором Лінукс.

    Теми цього довгочиту:

    Linux

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається