Розташування кнопки соцмереж для сайту: навіщо, де і як

Зміст

Кнопка соцмереж для сайту є такою ж неодмінною частиною пошукового просування, як і сам блог. Вона робить відвідувачів на вашому сайті комфортним, полегшуючи (і навіть стимулюючи) шеринг цікавих публікацій на особистих сторінках.

Мабуть, ви не знайдете жодної вебсторінки, де не було кнопок постінгу в соціальних мережах. І їх справді не можна ігнорувати. Для багатьох користувачів соцмережі перетворилися на повноцінний аналог пошукових систем, де вони можуть знайти абсолютно будь-яку інформацію, що їх цікавить. Отже, тут є мегабайти трафіку.

Отже, розберімось, як цей трафік направити в потрібний вам бік за допомогою кнопки соцмереж для сайту.

Роль кнопки соцмереж для сайту

Роль соцмереж у пошуковому просуванні досить серйозна:

  • Соціальні мережі індексуються пошуковими системами, тому посилання на вебресурс у профілях користувачів сприяють більш оперативній індексації сайту.

  • Пошуковики враховують поведінку відвідувачів на сайті. Наприклад, скільки часу людина там провела, які сторінки дивилася, на які ресурси потім перейшла і т.п. Якщо робот пошукових систем відзначає, що клієнти діляться матеріалами з сайту в соціальній мережі, то він визначає цю інформацію як корисну. Відповідно, важливість вебресурсу для пошукового робота підвищується.

  • Користувач може поділитись статтями з сайту у своєму профілі, натиснувши відповідну кнопку. Там інформацію побачать його передплатники, і частина їх перейде за посиланням на сайт.

Соціальні мережі забезпечують додатковий спосіб комунікації з потенційними покупцями, поширюють інформацію з сайту на кількох ресурсах і є ще одним джерелом залучення трафіку користувача.

Різновиди кнопок соцмереж для сайту

На сайті розміщуються соціальні кнопки двох типів.

  • Поділитись (share buttons). Цей різновид кнопок працює як безкоштовна реклама вебресурсу. Віджет дозволяє відвідувачам ділитися з друзями із соцмереж контентом із сайту, розміщуючи посилання на нього у своєму профілі. Нові користувачі проходять за цими посиланнями й таким чином збільшують вхідний трафік на сайт.

  • Підписатись (follow buttons). Ці кнопки виведуть відвідувачів на групи у соцмережах, де вони зможуть оформити передплату на новини сайту. Тобто соцмережі в цьому випадку є ще одним майданчиком для інформування передплатників про статті, продукти, пропозиції вебресурсу.

Переваги кнопки соцмереж на сайті

Підказують користувачам, що на кнопки потрібно натиснути

Іноді люди вирішують розповісти про цікаві пропозиції та матеріали сайту. Тоді кнопки соцмереж, що знаходяться в їхньому полі зору, нагадують і підказують, що можна поінформувати своїх друзів через соціальні мережі.

Спрощують збереження корисних матеріалів

Щоб зберегти цікаву інформацію з сайту у своєму акаунті, людина має піти з інтернет-ресурсу та зайти у профіль соцмережі. Коли ж є соціальна кнопка, достатньо лише на неї натиснути, і матеріали з вебресурсу збережуться в акаунті. Процес нескладний та швидкий, тому він приваблює більшість користувачів.

Якщо відвідувач помічає кнопки основних соціальних мереж, він вибирає відповідну — ту, якою найчастіше користується і де в нього ширша аудиторія. Відповідно інформацію з сайту побачить нова група людей, яка поповнить вхідний трафік вебресурсу.

Залучають на сайт новий трафік

Це головна перевага, яка дає кнопку соцмереж для сайту. Якщо більшість відвідувачів клікає на соціальні віджети, то й матеріали з вебресурсу анонсуються в соціальних мережах частіше. У разі зацікавленості користувачі соцмереж прийдуть на сайт і забезпечать йому додатковий трафік.

Мінуси кнопки соцмереж для сайту

“Сліпота” на соціальні кнопки

Оскільки кнопки соціальних мереж є майже на кожному вебресурсі, користувачі перестали звертати на них увагу. Погляд відвідувачів замилюється, вони вже не помічають ці елементи, причому це відбувається не спеціально, а на рівні підсвідомості. Так кнопки стають неефективним інструментом.

Неготовність користувачів

Відвідувачі сайту взагалі можуть бути не в темі соціальних мереж. Наприклад, далеко не всі люди пенсійного віку мають там профілі.

Багато користувачів не знають ні про соцмережі, ні, тим більше про соціальні кнопки. Коли такий віджет трапляється їм на очі, вони відчувають ніяковість, тому що не розуміють, що це і навіщо потрібно. Ситуація із розряду рідкісних, але цілком реальна.

2 нюанси розташування кнопки соцмереж на сайті

Продумуємо розташування

Розміщення кнопок соціальних мереж потрібно ґрунтовно продумати. Вони не повинні бути нав’язливими, і водночас необхідно, щоб користувачі їх бачили та знаходили.

Найчастіше соціальні віджети ставлять на початку або наприкінці статті, а також у sidebar. Можна протестувати різні варіанти розташування та вирішити, яке буде оптимальним для конкретного вебресурсу.

Задаємо зовнішній вигляд соціальних кнопок

Кнопки соціальних мереж мають виглядати певним чином:

  • бути помітними на тлі сайту, але не відвертають користувачів на себе;

  • логотипи соціальних мереж мають бути ідентифікованими, навіть якщо вони видозмінені, виходячи із загальної стилістики вебресурсу;

  • використання мінімальних анімаційних ефектів у вигляді, наприклад, плавної зміни кольору при наведенні курсора, але ніяк не нав’язливе миготіння або несподіване вискакування;

  • застосування не більше п’яти – семи соціальних кнопок з урахуванням цільової аудиторії сайту;

  • посилання на соціальні мережі повинні працювати з урахуванням того, що, наприклад, посилання на Google+ можуть відкрити тільки корпоративні користувачі через закриту соцмережу, а в блок блокувань Telegram, що пережив ланцюг, не завжди виходить безпроблемно увійти;

  • бути зручного для натискання розміру: оптимально від 10 на 10 пікселів до 40 на 40 пікселів, тобто не надто маленькі та водночас помітні, такі, на які зручно натискати, не зачіпаючи сусідні кнопки.

8 варіантів розміщення кнопок соцмереж на сайті

  • На головній сторінці. Посиланням на групи в соціальних мережах можна виділити великий блок, де демонструються останні записи акаунта. Блок розміщується після інформації про продукт.

  • На сторінці про організацію. Блок із посиланнями на соцмережі знаходиться після презентації компанії, внизу сторінки.

  • На сторінці із контактною інформацією. Це актуально, коли соціальні мережі також є способом зв’язку з представниками сайту. У цьому випадку віджети соцмереж на сторінці «Контакти» будуть дуже зручними для користувачів.

  • У футері вебресурсу. У підвалі зазвичай ставлять тільки кнопки соцмереж, щоб не було перевантаження блоку. Вони доступні відвідувачам із будь-якої сторінки сайту.

  • Після корисного контенту: графічної інформації, статті, анонсу рекламної кампанії, тобто такого матеріалу, яким люди готові ділитися. Рекомендується ставити вирівняні лівим краєм посилання.

  • На сторінці із рекламними кампаніями, ціновими акціями. Зазвичай їх не беруть до уваги, а тим часом у клієнта може виникнути бажання поділитися привабливою ціновою пропозицією у соцмережах.

  • На сторінках із продуктом. З них зручно відправити посилання на товар, що цікавить відвідувача. Оптимальним вважається розміщення посилань під зображенням продукту з лівого боку.

  • На сторінці із послугами. Якщо організація пропонує послуги, аналогічно сторінці з товаром кнопки розміщуються на сторінці з описом послуги, але оптимальною зоною для них буде перший екран.

На сайті є зони, де розміщення кнопок соцмереж не рекомендується:

  • Шапка вебресурсу. Віджети в шапці підштовхують відвідувачів залишити сайт і одразу перейти до соцмережі. Тому є сенс ставити кнопки тільки після основної інформації.

  • Бокове меню. По-перше, меню перевантажується зайвими елементами, а по-друге, заклик переходити до соцмережі буде передчасним: користувач ще не вивчив усі можливості інтернет-ресурсу.

  • Прикріплення на сторінці. Закріплені соціальні віджети відвертають від інших розділів сайту. Тому на сторінці логічніше фіксувати чат-бот або форми зворотного зв’язку.

Помилки розміщення кнопок соцмереж на сайті

Розташування без урахування інформаційного складника сайту. Зустрічаються вебресурси, де віджети соцмереж розміщуються в нелогічних місцях, так що не до кінця зрозуміло, чим саме тут можна поділитися – хіба що вебресурсом цілком.

Поряд з некорисним та нецікавим матеріалом. Це може бути шаблонна інформація з серії «Про компанію» або сторінки товарів, посиланнями на які дивно ділитися в соціальних мережах.

Перед корисним контентом. Якщо соціальні кнопки знаходяться відразу після назви цікавої статті, то людина під враженням від прочитаного забуде поділитися посиланням у соцмережі, тому що вона просто не побачить відповідного віджету внизу матеріалу.

Тому кнопку соціальних мереж оптимально ставити після корисної інформації. Так відвідувач не забуде зберегти у своєму акаунті посилання на контент, що сподобався.

Обов’язково підпишіться на мій блог в Instagram та на канал в YouTube, щоб не пропустити цікаві оновлення зі сфери ІТ та завжди першими отримувати нові ідеї для ефективного розвитку онлайн!

А щоб отримати консультацію із WordPress або замовити створення сайту - пишіть сюди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Тетяна Таперо
Тетяна Таперо@Tatiana_Tapero

GOOGLE IT Support specialist

247Прочитань
0Автори
3Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається