Майнінг стає все менш доступним і прибутковим. Як це рятують майнінг-пули?
З моменту халвінгу біткоїна майнінгова активність значно зросла. У той же час, хешрейт мережі продовжує знижуватися, а середні доходи майнерів досягли свого мінімуму.
Оскільки майнінг залишається основним способом заробітку криптовалюти, зменшення винагороди за нього висунуло на перший план питання ефективності та стабільності. А разом із цим змусило спільноту звернутися до майнінг-пулів.
Нижче – усе, що необхідно знати про майнінг-пули і про те, як вони полегшують процес майнінгу.
Майнінг-пул – це група майнерів криптовалют, які об'єднують свої майнінг-потужності в єдину мережу задля збільшення шансів отримання винагороди за відкриття нового блоку.
Оскільки майнінг є енергоємним процесом, який вимагає значних обчислювальних потужностей, його обслуговування також є серйозною перешкодою для отримання доходу. Це змусило спільноту вигадати більш ефективний, командний підхід – майнінг-пули.
Якщо такий пул досягає успіху в знаходженні хешу блоку, його учасники отримують винагороду у вигляді відповідної криптовалюти.
Винагорода розподіляється між учасниками в залежності від частки внеску кожного учасника в обчислювальну потужність. Методи визначення цієї частки різняться. Серед найпопулярніших можна виділити наступні:
Pay-Per-Share (PPS) – за такою схемою учасники отримують оплату за частку блоку, які вони відкрили в рамках пулу.
Full-Pay-Per-Share (FPPS) і Pay-Per-Share-Plus (PPS+) в основному ідентичні і позначають пропорційне отримання учасниками майнінг-пулу частини винагороди залежно від якості наданих ними потужностей, а пул виплачує винагороду у вигляді комісії за транзакцію.
Pay-Per-Last-N-Shares (PPLNS). Коли хеш певного блоку розкрито, програмне забезпечення пулу знаходить останні блоки, які внесли учасники після того, як було знайдено останній і нові виграшні блоки. Кількість пробних блоків, знайдених користувачами за цей час, визначає розмір виплати. Це означає, що якщо учасники розривають зв'язок між блоками, вони, швидше за все, втратять всі внески і виплати.
Самостійний майнінг чи майнінг-пул: що обрати?
Як згадувалося раніше, для того, щоб бути прибутковим, майнінг криптовалют вимагає величезних обчислювальних потужностей, значного споживання енергії та значних витрат часу. Ці фактори разом створюють проблеми для індивідуального майнінгу, особливо з точки зору ефективності.
Однак, що дійсно ускладнює соло-майнінг, так це інтенсивна конкуренція. З роками сплеск популярності майнінгу призвів до того, що в мережі з'явився потік потужних учасників.
Майнінг-пули стали єдиною можливістю для індивідуальних майнерів із нижчим хешрейтом конкурувати з домінуванням кількох великих майнінг-груп.
Крім того, майнінг-пули знижують навантаження на обладнання та електроенергію для кожного учасника, тим самим підвищуючи шанси на покриття витрат і отримання прибутку.
Ба більше, сучасні майнінг-пули надають учасникам додаткові корисні можливості, як-от WhitePool від біржі WhiteBIT. Цей пул на основі методу розподілу виплати FPPS пропонує 0% комісію за отримання винагород, цілодобову багатомовну підтримку, а також спеціальні програми для VIP-клієнтів, які передбачають знижену плату за користування пулом.
Хоча майнінг-пули є економічно вигідною та зручною альтернативою індивідуальному майнінгу, останній досі характеризується вищою довгостроковою прибутковістю.
Тим не менш, майнінг-пули поступово витісняють індивідуальні майнерські ферми завдяки їхній вищій стабільності, економічності та енергоефективності. Об'єднуючи ресурси, майнери можуть отримувати більш стабільну і справедливу винагороду, що робить спільний майнінг більш привабливим варіантом.
Як наслідок, самостійний майнінг є опцією лише для тих, хто оперує значними бюджетами. Однак, із посиленням екологічних норм, розподіл менших обчислювальних навантажень при спільному майнінгу може незабаром стати кращим підходом для “видобутку” криптовалюти.