Що таке "Staking" і на що слід звертати увагу

Багато людей не розуміють, що Staking - це процес делегування права голосу. В сутності, ви передаєте свої повноваження та вибираєте найкращого валідатора шляхом блокування своїх монет і надання їм права голосу.

Більшість надійних блокчейнів, які підтримують різні форми делегованого стейкінгу, не потребують від вас фактичного переказування ваших активів довіреному валідатору. Валідатор отримує лише право використовувати ваш стейк для збільшення своєї "потужності", але не має можливості розпоряджатися вашими заблокованими коштами. Тому, якщо валідатор починає вимагати від вас переказу коштів, це може бути спробою шахрайства. Так само, якщо він просить ваш приватний ключ або мнемонічну фразу для роботи з вашим делегованим стейком, вам слід бути пильним, оскільки це також може бути спробою шахрайства.

Проблема полягає в тому, що навіть такі довірені як валідатори, теж люди, які можуть помилятися та здійснювати неправильні дії, за які їх автоматично буде карати система. Один з найпростіших способів покарання - це фінансові штрафи.

Найважливіше, навіть якщо ваш валідатор вийде з ладу, зникне або просто вимкне свій вузол, ваші монети будуть розблоковані протягом 21 дня (у випадку Cosmos HUB), але в різних блокчейнах термін блокування може бути різним. Після розблокування ви зможете перенаправити свій стейк до іншого валідатора, тому не варто хвилюватися за свої монети.

Важливо! Будьте уважні та перевіряйте алгоритм консенсусу кожного блокчейну, до якого ви плануєте делегувати свої монети. Всюди можуть траплятися підводні камені, а також "погані актори" згідно з "Теорією Ігор", а сам алгоритм має свої механізми для їхнього покарання.

На справді існують два варіанти, які залежать від особливостей алгоритму консенсусу, що використовується в блокчейні. Наприклад, у деяких алгоритмах, таких як Liquid Proof-of-Stake (LPoS), як у проекті Tezos, карається лише сам валідатор. У той же час, у Bonded Proof-of-Stake (BPoS), штрафи накладатимуться не лише на безпосереднього порушника, але й на всіх тих, хто "позичив" йому свої активи.

Висновки: Staking (Стейкінг) - чудовий спосіб збільшити ваші активи, коли ви втримуєте їх у режимі #HODL, одночасно сприяючи безпеці мережі. Проте, важливо бути уважним і використовувати тільки

а) перевірені гаманці,

б) диверсифікувати свої ризики (ви можете розділити свої активи на 2-3-5 гаманців),

в) враховувати "часові рамки", коли ваш стейк стане доступним, щоб уникнути непорозумінь з алгоритмом консенсусу.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Smart Wallet
Smart Wallet@smartwallet

904Прочитань
1Автори
5Читачі
На Друкарні з 27 травня

Більше від автора

  • Як отримати 1000грн від держави

    Програма, започаткована президентом Володимиром Зеленським, спрямована на соціальну підтримку населення «у суворий зимовий період».

    Теми цього довгочиту:

    Допомога 1000 Гривень
  • Тапалка від мережі магазинів VARUS

    VARUS — це одна з найбільших мереж супермаркетів в Україні, яка налічує понад 100 магазинів у різних регіонах країни.

    Теми цього довгочиту:

    Varus
  • Інвестиції в сільськогосподарську землю

    Інвестиції в сільськогосподарську землю: Порівняння якості ґрунтів Як впливає логістика на ціну Зміни на ринку землі пов'язані з війною Ринок оренди землі Що нас чекає далі? Яка можлива переорієнтація ринку Як працює ринок землі на даний час

    Теми цього довгочиту:

    Інвестиції В Землю

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається