Словничок абітурієнта

Абітурієнт НН Інституту філології

Вступ до закладу вищої освіти оточує низка понять, які можуть здатися тобі незрозумілими на початку студентського шляху. Пройдімося ними одне за одним!


Ніфніф і нафнаф

ННІФ — це скорочена назва Навчально-наукового інституту філології. Студенти також називають його «Жовтий», на честь кольору нашого корпусу.

Легенда говорить, що абітурієнти, які розгубили «н»-ки в абревіатурі, навіки щезають у глибинах історичного факультету — ІФу.

Інститут і факультет

Інститути і факультети — це структурні підрозділи (СП) університету. Вони проводять підготовку здобувачів вищої освіти й сплутати їх між собою достатньо легко.

Основна відмінність полягає в тому, що факультет спрямований саме на навчання студентів, а інститут, окрім навчання, надає ресурси для науково-дослідницької діяльности. Він об'єднує катедри, лабораторії, експериментальні лабораторії та науково-дослідні центри.

Тому не дивуйся і готуйся до великої кількости досліджень та власних наукових робіт уже з першого курсу.

Спеціальність та ОП

Спеціальність — загальне поняття, що об'єднує спеціалізації та освітні програми. Розляньмо детальніше:

Спеціальність — В11 філологія/В12 культурологія/А4 середня освіта Один із цих кодів спеціальности мають усі студенти Н:ІФу.

Спеціалізація — В11.** число** в НН Інституті філології КНУ зазвичай ховається код мови, яку ти вивчатимеш. Наприклад В11.044 — шведська, В11.69 — японська.

Освітні програми — За одним кодом спеціалізації може бути кілька освітніх програм, різницю між якими потрібно шукати у їхніх описах. Наприклад, В11.043 Німецька філологія та переклад, англійська мова; В11.043 Переклад з німецької та англійської мов. За однією ОП закріплений ухил на переклад, за иншою — на філологію. Завжди проглядай останній оновлений файл, датований найближчим роком, у розділі «Описи освітньої програми» на сайті інституту перед вибором ОП!

Зміна кодів спеціальностей

Завдяки нововведенням змінилися шифри ОП, які відтепер складаються з великої латинської літери та цифри, замість звичних тризначних кодів. Головною причиною до такої реформи є стандартизація нашої системи освіти з європейськими ЗВО. Це торкнеться як освітніх програм, так і подальших етапів у системі вищої освіти, зокрема звітности, ліцензування та акредитації.

Приклад минулого й нового варіантів:

Раніше: 035.060 Арабська мова і література та переклад, французька мова;

Тепер: В11.60 Арабська мова і література та переклад, французька мова.

Акредитація — не звір, а друг

Акредитація — це перевірка закладу вищої освіти на відповідність державним і європейським стандартам, яку проводить НАЗЯВО (Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти).

Обираючи певні освітні програми, ти можеш помітити, що вони не мають чинної акредитації. У цього можуть бути різні причини:

  • термін дії попереднього сертифікату закінчився, тож ЗВО подав заявку до НАЗЯВО і чекає поки оцінку проведуть знову;

  • ЗВО не пройшов переакредитацію одразу після закінчення дії попереднього сертифікату і має чекати наступного року, щоб ще раз подати документи;

  • освітня програма знаходиться в самому процесі акредитації;

  • набір студентів на конкретну освітню програму здійснюється вперше, тож ЗВО має можливість акредитувати її впродовж декількох років.

Тимчасово неакредитовані програми — це не страшно! Видача документів про здобуття вищої освіти — дипломів — забезпечується ліцензією (дозволом на надання освітніх послуг), яку ННІФ має. До того ж, твоя омріяна ОП обов'язково буде акредитована найближчим часом, якщо цього ще не сталося.


Зміни й знання завжди до кращого, тож сміливо пірнай у вир новини й готуйся поглинати цікавий студентський досвід!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Студентський Парламент
Студентський Парламент@iBGEVGKWW4i02BY

1.4KПрочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 13 листопада

Більше від автора

  • Дайджест можливостей

    Липень — час, коли літо в розпалі, але це не привід ставити на паузу саморозвиток. У нашому дайджесті — усе найкорисніше, щоб упіймати свій момент.

    Теми цього довгочиту:

    Нніф
  • Розстав пріорітети з розумом

    Виставлення пріорітетів — один із ключових кроків під час вступної кампанії. У цьому матеріалі розповімо про те, як правильно розставити пріоритети, щоб не втратити свій шанс.

    Теми цього довгочиту:

    Пріоритети
  • Квоти та пільги на вступ

    Квота на вступ — це певна кількість бюджетних місць, що виділені державою, для пільгових категорій. Існує три види квот: квота-1, квота-2 і квота для іноземців.

    Теми цього довгочиту:

    Пільги

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається