Топ-6 кращих ігрових ноутбуків – Рейтинг 2024-2025 року

Зміст
Лучшие игровые ноутбуки: Топ-10 рейтинг 2022 года

Наприкінці минулого року багато хто став свідком різкого злету цін на комплектуючі ПК та портативну техніку. Тенденція триває, тому ми довго розмірковували над тим, чи варто взагалі складати рейтинг найкращих ігрових ноутбуків 2024-2025 року, але вирішили спробувати зібрати максимально цікаві рішення, маніпулюючи різними компонентами тієї чи збірки. Врахуйте, що представлені моделі ноутбуків можуть випускатися в різних модифікаціях (з іншими процесорами, відеокартами та іншими комплектуючими деталями). Ми відштовхувалися від оптимального співвідношення ціни та якості, намагаючись уявити найкраще в різних цінових категоріях, на наш суб’єктивний погляд.

Хороші недорогі ноутбуки для ігор

З новою хвилею хайпа на майнінг цифрових монет миттєво збільшилися ціни не лише на «залізо», а й на готові рішення типу ноутбуків. Тому сьогодні досить важко придбати недорогий девайс із потужним процесором та відеокартою. У цій добірці представлені максимально рентабельні рішення у зв’язці з 8-16 гігабайтами ОЗУ. При цьому у вказаному нижче ціновому діапазоні на сьогоднішній день можна отримати відеокарту серії GeForce GTX 1650 або 1650 Ti. Що стосується процесора, то в нашій збірці зібрані моделі в оснащенні Intel Core i5 9300H або 10300H.

MSI GF63 Thin 11UD

Лучшие игровые ноутбуки

Наш Топ ігрових ноутбуків відкриває MSI GF63 Thin 11UD із яскравим IPS-екраном, розмір якого становить 15,6-дюймів. Як апаратну основу використовується процесор Intel Core i5 11400H (6 ядер і 12 потоків), доповнений 16 гігабайтами оперативної пам’яті. Позитивною стороною ноутбука є підтримка швидкого накопичувача твердотільного інформації з об’ємом в 512 гігабайт. Як відеокарта використовується RTX 3050 Ti від NVIDIA. З недоліків слід відзначити відсутність операційної системи із коробки. Прийде встановлюватися самостійно через DOS. Час автономної роботи за середнього рівня інтенсивності використання сягає 7 годин. З позитивних сторін хотілося б відзначити бездротові сучасні комунікації, включаючи Wi-Fi 802.11ac, а також Bluetooth 5.0. У корпусі можна виявити непогану Web-камеру, роздільна здатність якої становить 1280 на 720 пікселів.

Переглянути ціни в різних магазинах

Плюси:

  • багато роз’ємів, включаючи USB 3.0 Type-С;

  • сучасні комунікації;

  • потужна збірка за нормальною ціною;

  • обсяг ОЗП;

  • сучасний процесор.

Мінуси:

  • немає стандартної ОС.

HP Pavilion Gaming 15

Лучшие игровые ноутбуки

Якщо не знаєте, який ігровий ноутбук з відносно невисокою вартістю, рекомендуємо звернути увагу на модель HP Pavilion Gaming 15-dk1067ur з наступними характеристиками. У модифікації використовується процесор Intel Core i5 10300H з 4 ядрами при частоті в 2,5 ГГц. При використанні 8 гігабайт ОЗУ досягається солідна продуктивність. У зв’язці з відеокартою NVIDIA GeForce GTX 1650 цей ноутбук спокійно подолає простенькі ігри навіть на високих налаштуваннях. Утиліта HP Assistant допомагає налаштувати будь-які драйвери при мінімумі зусиль. Варто відзначити хорошу систему охолодження та можливість збільшення пам’яті. Об’єм внутрішньої пам’яті становить HDD 1000 ГБ, SSD 256 ГБ.

Переглянути ціни в різних магазинах

Плюси:

  • якість мікрофона;

  • утиліта HP Assistant;

  • автономна робота;

  • обсяг внутрішньої пам’яті.

Мінуси:

  • урізаний

  • не встановлено ОС.

ASUS TUF Gaming FX506

Лучшие игровые ноутбуки

Розглядаючи недорогі геймерські ноутбуки з гарною потужністю, не можна проігнорувати модель ASUS TUF Gaming FX506 LI-HN081 у зв’язці з процесором Intel Core i5 10300H та 16 гігабайтами ОЗП. При цьому апарат стоїть на рівні з іншими рішеннями, які представлені в нашому топі. Відмінність портативного комп’ютера в тому, що тут використовується невеликий екран розміром 15,6 дюймів, але частота оновлення IPS-матриці досягає 144 Гц. Це відмінний показник для динамічних ігор та перегляду екшн-фільмів. Як відеокарту в цій зв’язці можна отримати NVIDIA GeForce GTX 1650. На жаль, спочатку в цій моделі немає операційної системи, але нівелює цей недолік цілих 512 Гб SSD. До того ж, виробник подбав про наявність сучасних модулів бездротового зв’язку, є багато роз’ємів, мікрофон і навушники.

Переглянути ціни в різних магазинах

Плюси:

  • USB 3.2 Gen2 Type-С;

  • обсяг твердотільного накопичувача;

  • обсяг оперативної пам’яті;

  • частота оновлення екрана.

Мінуси:

  • без ОС.

Кращі ігрові ноутбуки преміум-класу

За представниками середнього класу, ви могли зрозуміти, що ми не вибираємо конфігурації з найпотужнішими відеокартами та процесорами, «тикаючи пальцем у небо», тому що нас цікавить гарне співвідношення вартості та фактичного результату. Водночас у преміальному сегменті дешевих моделей не знайдете. Тут представлені збалансовані, потужні апарати, які точно будуть актуальними через якийсь час, і витримають нові запити виробників вимогливого софту та ігор. Але це не означає, що потрібно вибирати модель з описом, в якому представлені високі значення, забуваючи про зручність та відгуки інших користувачів.

HP OMEN 15-dh0000

Лучшие игровые ноутбуки

Сам виробник називає новий продукт ультратонким, надлегким та неймовірно потужним ігровим ноутбуком. На предмет останнього можна посперечатися, враховуючи представників флагманського сегмента, а ось, що стосується форми та якості конструкції, то можна тільки захоплюватися роботою інженерів HP. У корпусі знаходиться високопродуктивний чіп Core i9 із частотою 2,4 ГГц на кожне ядро. Об’єм SSD при цьому становить 512 гігабайт. Варто додати, що ноутбук працює на базі операційної системи Windows 10 Home та підтримує гнучке налаштування параметрів під запити кожного користувача. Висока роздільна здатність, а також висока частота оновлення передбачає досягнення максимального задоволення в процесі. Ця модель отримала відеокарту флагманського рівня RTX 2080, чим обумовлена висока ціна.

Переглянути ціни в різних магазинах

Плюси:

  • ультратонкі рамки;

  • невелика вага;

  • об’єм SSD-пам’яті;

  • якість дисплея.

Мінуси:

  • небагато варіантів модифікацій.

MSI GP76 Leopard 11UG

Кращі ігрові ноутбуки 2024 року

Вже досить солідно від попередніх конфігурацій, відрізняється преміальний ноутбук для ігор серії MSI GP76 Leopard 11UG. Цей продукт розрахований на тих покупців, які готові платити за високу потужність та актуальність товару протягом найближчих років. Цей “монстр” виділяється на тлі аналогів шикарним 17,3-дюймовим екраном на яскравій IPS-матриці з частотою оновлення 240 Гц. Таку плавність готові запропонувати далеко не всі виробники відповідного сегмента електроніки. Багато кіберспортсменів вибрали цей ноутбук також через хороший 10-нм процесор Intel Core i7 одинадцятого покоління. Використовується версія відеокарти Nvidia GeForce RTX 3070. Є кілька модифікацій, включаючи версію з 1024 Гб твердотільного накопичувача інформації. Ми розглядаємо версію на базі системи Windows 10 Pro.

Переглянути ціни в різних магазинах

Плюси:

  • компактні розміри;

  • преміальна карта;

  • добрий процесор;

  • обсяг пам’яті;

  • багато сучасних портів.

Мінуси:

  • невеликий дисплей.

Asus ROG Strix SCAR 15

Кращі ігрові ноутбуки 2024 року

Кращий ігровий ноутбук 2024-2025 року – це модель Asus ROG Strix SCAR 15, оснащена максимально просунутим дисплеєм, частота оновлення якого досягає 300 Гц. Дана серія має потужний чіп нового покоління AMD Ryzen Mobile 5000, ядра якого побудовані за новою технологією Zen 3. Також слід відзначити високоефективну відеокарту Nvidia GeForce RTX 3080, побудовану на архітектурі Ampere. Просунутий ноутбук радує дуже гарною збіркою та системою охолодження. Додамо, що дисплей має час відгуку 3 мілісекунди, що явно подобається геймерам. У зв’язці з чудовою плавністю вдається отримати максимально естетичний ефект при експлуатації динамічних ігор.

Переглянути ціни в різних магазинах

Плюси:

  • найпотужніша відеокарта;

  • обсяг пам’яті;

  • 16 Гб відеопам’яті;

  • чіткий дисплей;

  • система охолодження.

Мінуси:

  • автономна робота.

Як вибрати гарний ігровий ноутбук?

Складно описувати якісь рекомендовані значення, говорячи про такий непростий сегмент техніки. Тут точно є актуальним вираз: “все пізнається в порівнянні”. І робитимемо ми цим на тлі актуальної гри «Відьмак 3», яка цього року задає темп у розвитку геймерських ноутбуків. Щоб комфортно насолоджуватися сюжетом і динамікою в Full HD (1920×1080) при 30 кадрів в секунду нам знадобиться як мінімум відеокарта серії 1060 і 4 ядра по 8 потоків 9-го покоління Core i5, але краще Core i7.

Для Ultra HD 4K з FPS на рівні 50-60 к/сек нам знадобиться флагманське рішення. Якщо не знаєте, як вибрати хороший ноутбук, щоб він залишався актуальним упродовж тривалого часу, звертайте увагу на Core i7 та Core i9 або аналоги на архітектурі AMD з відеокартою рівня RTX 2060 та вище. Фінансовий портфель стане переможнішим на суму від 40000 гривень, але не доведеться переживати, що з виходом нової вимогливої гри, ваша система перестане бути сучасною. Тепер поговоримо докладніше про ключові параметри.

Який вибрати екран для покупки ноутбука для ігор?

Для актуальних моделей матриця TN-Film вже не є актуальною. У списку зібрані моделі, що працюють виключно на IPS. Такий формат передбачає широкі кути огляду, хорошу передачу кольору. Як альтернатива є VA-матриці, які коштують дешевше, і нерідко залучають вищим показником відгуку, але інші параметри гірші.

На наш погляд, колірне охоплення найпростіше дивитися за стандартом Rec.709 або sRGB. В описі практично всі виробники використовують його. Цей параметр відповідає за діапазон кольорів, який може відображати дисплей. Для ігрових ноутбуків важливим параметром є частота зміни кадрів. Оптимально від 120 до 140 за секунду. 60 к/с – це слабкий показник для флагманських ноутбуків.

Показники контрастності та яскравості визначаються пропорційно простій схемі: чим більше – тим краще.

Важливо, щоб дисплей мав підтримку технології Підтримка HDR, а також AMD FreeSync, якщо вибрали залізно вказаного виробника. Для архітектури Intel така технологія може називатися NVIDIA G-Sync – покликана запобігти мерехтіння та інші проблеми, що виникають під час використання вимогливих 3D-додатків.

Що враховувати при доборі потужного ноутбука?

В даний час для ігрових систем вже немає сенсу дивитися на ОЗУ менше 6 гігабайт. Для отримання максимальної віддачі оптимально від 8 гігабайт типу DDR4. Що стосується постійної пам’яті, то безперечно HHD повільно, але правильно поступається на тлі SSD-накопичувачів, які набагато швидше. Вибираючи конкретну конфігурацію, варто відштовхуватися від того, скільки планує використовувати ігри одночасно. Менш 512 Гб SSD брати не варто. Спочатку можна використовувати комбіновану пам’ять, якщо бюджет не дозволяє, а в майбутньому докупити SSD, наприклад. Є хороші зовнішні моделі.

Що стосується процесорів, то AMD пропонують доступніші рішення, ніж INTEL, але, особисто наша думка – другі для ігор доцільніше. У будь-якому випадку варто орієнтуватися або на лінійку Razen 5-9 (останнього покоління) або Core I5-I9 (дев’ятого покоління). Оптимально 8 ядер і 16 потоків для старшого сегменту. Втім, 4 ядра та 8 потоків у парі з відеокартою класу 1060 не здасться мало для середніх частот.

Вибираючи відеокарту, потрібно приготуватися до того, що незабаром 1050 та 1060 навряд чи будуть актуальними з огляду на темпи розвитку ігрової індустрії. Якщо ви женетеся за максимумом, варто орієнтуватися на RTX 2060, RTX 2080 і навіть дорожчі карти.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
MC
My Choice@MyChoice

41KПрочитань
2Автори
14Читачі
На Друкарні з 23 червня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається