Ubuntu 23.10

12 жовтня відбувся офіційний випуск нової версії відомого дистрибутиву. Реліз отримав кодову назву "Mantic Minotaur".

Цей регулярний осінній випуск підтримуватиметься 9 місяців. Попри свій проміжний тип реліз викликає цікавість тим, що він є передвісником наступного релізу із довготривалою підтримкою, що з'явиться у квітні 2024 року. Тому можна приблизно поглянути, що очікує користувачів у майбутньому.

І дійсно, на відміну від весняної Убунту 23.04 новинка має цілий ряд суттєвих нововведень. Головні з них:

  • графічне середовище GNOME 45 із новими індикаторами робочих просторів, покращеною продуктивністю роботи та іншими дрібними зручностями. Також даний випуск отримав увімкнене за умовчанням розширення Tiling Assistant, яке розширює можливості тайлінгу вікон програм.

  • зовсім новий центр програм App Center. Він замінює попередній стандартний Ubuntu Software, що був заснований на ґномівському GNOME Software та мав чимало негативних відгуків через повільну роботу.

    Новий же застосунок написаний з нуля на Flutter і забезпечує швидшу роботу та зручніший інтерфейс. І підтримує одразу як snap, так і deb пакунки. Також разом із ним з'явився новий сервіс для оцінювання програм.

  • новий інструмент для оновлення мікропрограм (firmware) обладнання. Його спеціально відділили від центру програм, щоб покращити продуктивність.

  • перероблено графічний інсталятор. Користувачам пропонується за умовчанням мінімальний тип встановлення

  • реалізовано експериментальну можливість встановлення системи з апаратним шифруванням диска через технологію TPM та повернено варіант встановлення із файловою системою zfs.

  • заявлено про підтримку комп'ютерів Raspberry Pi 5

Також Ubuntu 23.10 отримала ядро Linux 6.5 та оновлені версії системних, користувацьких та серверних пакунків, покращено безпеку керування PPA-cховищами. Здійснено багато інших удосконалень.

В інших офіційних збірках переважно оновлено версії графічних середовищ і додано свіжіші версії програм.

Окрім усіх перелічених вище приємностей із Mantic Minotaur стався і скандальний інцидент. "Чотова" п'ятниця і руснявий слід внесли свої корективи. Невдовзі після релізу у збірках було помічено, що українська локалізація десктопного інсталятора містила мову ворожнечі у вигляді образливих слів расистського, гомофобного та антисемітського характеру.

Такі хуліганські дії здійснив користувач із ніком Danilo Negrilo, який може бути росіянином Семеном Рідіном, працівником офісу Canonical із Сан-Франциско.

Для виправлення ситуації на певний час збірки із релізом були зосім недоступні для завантаження. Потім з'явились образи на основі старого інсталятора. А згодом мають з'явитись і вже виправлені збірки.

---

Джерело: https://ubuntu.com/blog/ubuntu-desktop-23-10-mantic-minotaur-deep-dive

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Лінукс Майстер
Лінукс Майстер@prolinuxua

2.7KПрочитань
3Автори
27Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Браузеру Firefox — 20 років!

    09 листопада 2004 року вийшла версія 1.0 інтернет оглядача Mozilla Firefox.

    Теми цього довгочиту:

    Інтернет
  • Ubuntu - 20 років!

    20 жовтня 2004 року вийшов у світ перший реліз дистрибутиву, який згодом став провідним популяризатором Лінукс.

    Теми цього довгочиту:

    Linux

Вам також сподобається

Коментарі (4)

Цікаво інше, якщо цей переклад без проблем попав в реліз, і я так розумію це виявили на етапі інсталів. То про яку безпеку лінуксів а конкретно убунти може йти мова. Такі негріли думаю вже закладок наштампували.

Вам також сподобається