Домофон - це досить простий і порівняно недорогий пристрій, що дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків бути впевненими в тому, що сторонні люди не зможуть потрапити в під'їзд.

Для початку слід вивчити потенційний попит на домофони. Якщо у вашому районі розташовано багато багатоповерхових будівель, у яких досі немає домофонів; а також якщо поруч із вами активно зводять новобудови - у цих випадках старт такого бізнесу повністю виправданий. Утім, досить часто домофони користуються попитом і серед жителів приватного сектора, особливо серед власників елітної заміської нерухомості. Причому купують вони, в основному, дорогі моделі. Однак цей сегмент ринку слід все ж таки розглядати лише як додатковий до основного доходу, а його вам мають забезпечити багатоквартирні будинки за рахунок своєї масовості.

Що потрібно знати про стартові інвестиції?

Початкові витрати, які дадуть вам змогу відкрити свій бізнес, будуть невеликими. Головне, на що слід звернути увагу - це якість встановлюваного обладнання. Від цього залежатиме ваша репутація і, відповідно, лояльність потенційних клієнтів. Крім того, подальше обслуговування домофонів - гарантійне, тому у ваших же інтересах мінімізувати майбутні витрати на ремонт несправних пристроїв. Тому заздалегідь вивчіть відгуки про різні прилади в інтернет-джерелах і намагайтеся закуповувати обладнання перевірених виробників з гарним ім'ям.

Також вам знадобиться:

  • офіс і складське приміщення;

  • транспорт для доставки обладнання;

  • наймані майстри-установники.

Технічний бік питання

Домофон - це електромагнітний замок, підключений до абонентських апаратів у квартирах. Цей замок постійно утримує двері в зачиненому стані за допомогою спеціального механізму, іменованого доводчиком. Пристрій замка досить простий, а зусилля, яке він витримує, дорівнює майже 500 кг, тож неполадки з ним виникають доволі рідко. Однак слід враховувати (і попереджати клієнтів), що при відключенні електропостачання замок також не працює.

Після встановлення домофона всім мешканцям видаються спеціальні магнітні ключі від вхідних дверей. Їх виготовлення можна довірити стороннім фірмам або ж зайнятися цим самостійно. Врахуйте, що під час встановлення домофона в старому житловому будинку слід також замінити вхідні двері (старі просто розваляться набагато раніше, ніж прийде в непридатність сам замок). Так що потрудіться знайти надійного партнера, який займається встановленням якісних дверей у вашому місті. Така співпраця буде взаємовигідною, оскільки він також рекламуватиме вашу фірму серед своїх клієнтів.

Утім, більш перспективним варіантом є виконання всієї роботи власними зусиллями, адже лише в такому разі ви зможете контролювати весь процес від А до Я і гарантувати найвищу якість. Тому найкраще буде найняти фахівця зі встановлення дверей у свій штат і подбати про місткий транспорт для доставки.

Приблизні розрахунки

Спробуємо розібратися в приблизних сумах витрат і потенційного доходу.

  • Середня вартість замка - від $30 і вище.

  • Абонентський апарат - $5-6.

З урахуванням усіх комунікацій вартість підключення обладнання для одного абонента - $150-300. З них $60-100 - витрати на обладнання, решта - оплата роботи установників.

Колективне обладнання в середньому коштуватиме $200-$500, залежно від кількості квартир у під'їзді (з них $30-150 - робота).

Таким чином, витрати на встановлення домофонів у 5-під'їзній п'ятиповерхівці приблизно дорівнюватимуть $1500. Не забудьте також про те, що тим мешканцям, які будуть проти монтажу, слід видати по одному безкоштовному ключу на квартиру, щоб уникнути проблем із правоохоронними органами. Вартість одного такого ключа $1-1,5.

Тепер про доходи

Незважаючи на те, що абонентська плата за користування домофоном невелика (близько $7-15 на рік), за рахунок масовості прибуток буде досить значним. Якщо ви зможете під'єднати хоча б кілька десятків будинків на сотню квартир кожен, ваші доходи від абонплати становитимуть близько $15-20 тис. Як бачите, вже на другий рік ваші витрати повністю окупляться, і ви почнете отримувати чистий прибуток.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

959.6KПрочитань
11Автори
783Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Хтось пробував? Які Болі і Потреби клієнтів в цьому напрямку?

Вам також сподобається