Встановлюємо Windows 10+. Повний гайд

Встановлюємо Windows 10+. Повний гайд

Ця тема дуже популярна, але всі все одно в ній щось плутають і забувають. Ось вам базовий набір де все є. Можливо, щось буде складно для новачків, але я не рекомендую лізти новачкам, хіба що тільки для підвищення своїх знань і тестування.

Де завантажити iso-образи системи?

На сайті tb.rg-adguard.net . Там генеруються посилання із серверів Microsoft. Якщо хочете білд із вже інтегрованими оновленнями користуйтесь торрентами.

І так, крім образів системи, може також стати в нагоді Acronis Disk Director , для конвертації gpt \ mbr або самостійної розбивки диска.

Як приготувати флешку?

Варіант через Ventoy . Корисний нам тим, що дозволяє зберігати декілька iso-образів, а також оновлювати їх без форматування флешки. Вміє оминати системні вимоги Win11.

Варіант через Rufus . Якщо з якоїсь причини вищий варіант не спрацював. Також вміє обходити системні вимоги Win11 (якщо запустити програму Win8+).

Завжди користуюсь саме їм.

Може статися таке, що обидва варіанти не спрацювали і тоді доведеться скористатися офіційним Media Creation Tool.

І звичайно, щоб завантажитися з флешки, Ви повинні з'ясувати, яка клавіша відкриває boot menu на вашому ПК. Популярні варіанти F8, F11 або F12.

А якщо без флешки?

Це теж можна! Для цього потрібно з нашого iso-образу витягти папку sources\в корінь (це важливо), наприклад, диска D:. Далі, за допомогою безкоштовної програми EasyBCD вказуємо шлях до файлу \sources\boot.wimна вкладці WinPEта тиснемо на зелений плюс.

Рестартим ПК та вибираємо наш створений запис. Після чого почнеться звичайна установка системи, яка в процесі залишить тільки свій завантажувач і додаткові дії від нас у майбутньому не будуть потрібні.

Не забуваємо про бекап

Якщо на ПК вже встановлена ​​якась система, варто подбати про збереження даних. Зверніть увагу на папки %USERPROFILE%(робочий стіл, збереження ігор, etc), %APPDATA%(налаштування програм). Або робіть на свій страх і ризик.

У мене ОЗУ більше 4 Гб

Можна встановити Windows 11\10 x64 . Може статися, що ОС не знайшла ні LAN ні WiFi. Якщо у Вас є побоювання, що таке може статися, то краще про запас тримати флешку з вашими мережевими драйверами.

У мене ОЗУ рівно 4 Гб

Для таких випадків, у вас є вибір скористатися x64 верією або встановити Windows 10 LTSC x32 (Long-Term Servicing Channel) . Ця редакція встигла обрости своїми міфами, але насправді це звичайнісінька Pro, лише з відсутністю деякого клієнтського функціоналу, на кшталт Магазину, Кортани, OneDrive тощо…. за рахунок чого працює трохи швидше.

У мене ОЗУ менше 4 Гб

Якщо все зовсім погано, то Win7 x32 . На жаль, з офіційним образом буде багато зайвих рухів, тому беремо збірку з інтегрованими оновленнями та мінімальними правками з перевіреного торенту, наприклад

Єдине, з чим можуть виникнути питання – це драйвера. Тут, на допомогу приходить SDI Lite , яка викачає необхідні драйвера під Ваше обладнання або SDI Full для якої через розмір, швидше за все, доведеться виділити окрему флешку.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Олег
Олег@dezish

578Прочитань
3Автори
2Читачі
Підтримати
На Друкарні з 17 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Давай тепер гайд на лінукс

Вам також сподобається