Як малому локальному бізнесу просувати себе

6 інструментів, які може застосовувати кожен локальний бренд уже сьогодні.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Робіть свій продукт упізнаваним — брендуйте та оформлюйте

Щоби покупець запам’ятав вас, потрібно не лише робити якісний продукт або сервіс, а й правильно його подавати. Люди більше довіряють бренду із професійним виглядом. Розробіть неймінг, візуальні матеріали та брендбуки. Працюйте над тим, аби кожна деталь підсилювала бренд.

  • Інвестуйте у бренд-дизайн: у співпраці з експертами створіть якісний логотип, фірмовий стиль, візуальну айдентику. Ці вкладення точно окупляться!

  • Дотримуйтесь одного стилю в усіх комунікаціях — від соцмереж до упакування, від цінників до листування чи телефонної розмови з клієнтами.

  • Використовуйте упакування, що розповідає історію вашого бренду словами та зображеннями: кожен сантиметр поверхні, з якою взаємодіє клієнт, має працювати на вас.

Виходьте на нові комунікаційні канали

Глобальний тренд на відмову від мультиканальності не завжди спрацьовує на локальному рівні. Адже невеликі бренди часто потребують уваги від мешканців певного міста чи регіону: в цих умовах варто використовувати всі засоби. Більшість малих бізнесів зосереджуються в інстаграмі чи фейсбуці, тоді як можна поєднати кілька різних каналів: використання радіо, локальних медіа, розміщення офлайн тощо.

Не обмежуйте свою комунікацію, наприклад, соцмережами: шукайте інші канали, через які ви можете вийти на свою аудиторію. Але! Це не означає, що вам конче потрібно комунікувати всюди. Розпорошення зусиль також може зіграти в мінус. Тому оптимальний варіант: проаналізувати середовище, у якому ви працюєте, та обрати 2-3 релевантні канали.

Деяким продуктам можуть бути дуже корисні публікації в медіа: напишіть кільком редакціям та запропонуйте релевантну історію (так, знову історії, бо саме вони продають).

Іншим виробникам вигоду може принести вихід на радіо (якщо ваша аудиторія користується цим каналом — наприклад, водії чи люди старшого віку).

Обговоріть із локальними магазинами розміщення флаєрів, афіш чи інших друкованих матеріалів.

Скористайтеся локальною специфікою

Враховуйте особливості кожного регіону: копірайтинг, акценти у відео, підхід до контенту, тематика подій, візуальні символи тощо.

Використовуйте місцевий контекст у своїй комунікації (локальні мотиви, архітектуру, традиції). Особливо, якщо ви працюєте на локальному ринку.

Додавайте історію вашого міста в контент: розкажіть, як його особливості впливають на ваш продукт.

Комунікуйте риси, цінності та цікавинки того місця, де створюєте свій продукт. Це може стати вашою головною відмінністю від конкурентів та додатковою точкою емоційного зв’язку з клієнтами. Люди не просто купують товар — вони купують історію, атмосферу, культуру регіону, який він уособлює.

Використовуйте силу відеоконтенту

Сучасний споживач швидше подивиться коротке відео, ніж прочитає довгий текст. Про це кричать із кожної праски, та не кожен досі цей інструмент використовує. А дарма.

Все просто: знімайте відео! Ролики, що розповідають історію вашого бренду. Ролики, що показують переваги продукту. Ролики про команду. Смішні ролики, щоб тримати увагу аудиторії. Використовуйте професійне чи якісне аматорське знімання.

Беріть участь в офлайн-заходах

Фізичні заходи працюють навіть у цифрову епоху. Особливо зараз, коли люди помітно засумували за живим спілкуванням.

Відстежуйте проведення тематичних заходів (ярмарки, дегустації, майстер-класи) та долучайтеся до них. Не вимірюйте успіх прямим продажами саме того дня: прослідкуйте, як офлайн-взаємодія з клієнтами відобразиться на бренді згодом.

Готуйте до цих подій якісь екстрафішки: тематичну лімітовану колекцію, цікаву колаборацію, фотозону, спілкування зі спеціалістом тощо. Пропозиція, якою можна скористатися лише в цей день, привабить додаткову аудиторію.

Шукайте можливості у своїх громадах

Дізнавайтеся про місцеві програми підтримки підприємців. Пропонуйте співпрацю адміністраціям: участь у міських заходах, освітніх програмах, спільних кампаніях. Об’єднуйтеся з іншими підприємцями — разом легше залучати увагу влади.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

46KПрочитань
1Автори
95Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Бібліотека для малого бізнесу: 25 книг, які варто прочитати кожному підприємцю

    Читання — це не магія, але це один із найефективніших способів уникнути чужих помилок і скористатися чужим досвідом. Кожна з цих книг — як досвідченіший колега, який попереджає про помилки і дає підказки. Чим більше ви вкладаєте у знання — тим менше платите за помилки.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Вирощування малини як бізнес

    Вирощування малини в домашніх умовах обходиться відносно недорого. Тож ви можете сприймати цю справу і як додатковий прибуток, і як повноцінний бізнес із розширенням у майбутньому.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • In-house чи агенція: як організувати маркетинг малого бізнесу

    Відразу скажемо, що не існує універсального рішення — усе залежить від етапу розвитку бізнесу, ресурсів і цілей. Але чітке розуміння плюсів і мінусів кожного формату дозволить зробити правильний вибір і не втратити дорогоцінний час на старті.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається