Як відкрити бізнес із виробництва квасу

Квас - прохолодний напій, популярність якого зростає з кожним роком дедалі більше. Оскільки попит на продукцію чудовий, то і бізнес із виробництва квасу принесе підприємцю бажаний дохід.

Підписуйтесь на телеграм-канал

Аналіз ринку

Перш ніж відкрити виробництво квасу, необхідно скласти бізнес-план і провести аналіз місцевого ринку конкурентів. Звертаємо увагу на такі пункти як:

  • асортимент пропонованої продукції;

  • технологія виготовлення квасу;

  • чи додаються консерванти;

  • які використовуються канали збуту;

  • ціновий діапазон товарів.

Після аналізу конкурентів, ви зможете запропонувати щось нове, щоб відрізнятися від них. Наприклад, пропонувати натуральний продукт без вмісту добавок (барвників і консервантів). Але доведеться налагоджувати канали збуту, оскільки натуральний квас зберігається не більше 5 днів.

Переваги власного виробництва

Головна перевага квасного бізнесу - невеликі вкладення. Так, якщо відкриватися навесні, за літо можна повністю окупити бізнес.

Ще один плюс обраної галузі - доступність сировини та інгредієнтів, все необхідне є в Україні, а отже, проблеми з поставками виключені. Крім того, в цій сфері допускається введення чогось нового і незвичайного, чим ви будете відрізнятися від конкурентів. Наприклад, незвичайні смакові рішення (білий квас, квас із хріном, з малиною, окрошковий).

Також до переваг можна віднести оперативність. На запуск бізнесу (міні-цеху з виробництва квасу) знадобиться не більше 1-2 тижнів.

Організація виробництва квасу

Щоб зрозуміти, як відкрити виробництво квасу, давайте розглянемо основні організаційні моменти.

Вибір і підготовка приміщення: основні вимоги до комунікацій

Щоб розмістити виробництво, підійде приміщення площею до 100 кв.м. Краще, якщо воно буде розташоване на околиці міста або за його межами. Якщо є можливість, краще обладнати колишню їдальню. Приміщення важливо забезпечити:

  • водопроводом зі встановленням фільтрувального обладнання;

  • хорошою вентиляцією;

  • каналізацією;

  • справною електропроводкою потужністю до 5 кВт і зі змінною напругою 220 В;

  • окремою зоною для зберігання кег;

  • облицювати підлогу і стіни плиткою або іншим матеріалом, що легко миється;

  • зручними під'їзними шляхами і наявністю майданчика для навантаження і розвантаження товару.

Закупівля обладнання та сировини

Квасний бізнес відрізняється тим, що не потребує великих вкладень. Вартість сучасного обладнання, яке виробляє до 10 000 літрів напою на добу складе приблизно 300 000 гривень. На такому обладнанні можна виготовляти як квасний напій, так і квас натурального подвійного бродіння і на основі зброджених основ, який повністю відповідає ГОСТ.

Для бізнесу з виробництва живого квасу потрібні:

  • машина для виробництва;

  • мийка кег;

  • дозатор сировини (ручний/автоматичний);

  • бродильні ємності;

  • вугільні або знезаражувальні фільтри з УФ-випромінюванням;

  • ємність для підготовленої води;

  • забірні головки фітинга А(G/H/M/S/U/D);

  • міксер для сировини;

  • редуктори з функціями нагріву;

  • газові балони (40 кг х 3).

Рецептура квасу

Рецептів споконвічно-українського квасного напою безліч: від хлібного й окрошечного до м'ятного і ягідного. Підприємець може сам придумати свій оригінальний рецепт, а бути технологом для цього зовсім необов'язково.

Існує три основні технології, які підійдуть для виробництва квасу як бізнесу.

Квасний напій - виготовляється за допомогою змішування квасного сусла, кислот і цукру. За бажання можна додати ароматизатори та інші підсилювачі смаку. Іноді такий напій виходить смачнішим за квас подвійного бродіння і практично не відрізняється звичайному клієнту. Термін придатності напою - до 3 місяців.

Квас на зброджених основах - готується за допомогою зброджування закваски на основі квасного сусла, цукру і дріжджів. Якщо виникне потреба, то наприкінці циклу бродіння додають компоненти, які уповільнюють процес (кисле середовище, наприклад, сік журавлини). Концентрована закваска розливається в кеги, після чого виготовляється кінцевий продукт. Термін придатності цього виду квасу - до 3 тижнів.

Квас подвійного бродіння - у приготуванні використовується сухий квас (або квасне сусло), цукор, дріжджі. На сьогодні користується популярністю метод доброджування в кегах: у неї дозується закваска на високоліквідних дріжджах. Доброджування відбувається в кегах протягом 24-72 годин. Таким чином, виходить справжній живий квас, який необхідно швидко реалізовувати. Термін придатності становить 3-5 днів.

Персонал

Для виготовлення до трьох тонн квасу на добу можна найняти одного робітника. Він має виробити, промаркувати і відвантажити продукцію. Якщо планується велике виробництво, знадобиться ще як мінімум один співробітник. Буде плюсом, якщо один із них зможе поєднувати функції водія.

Спеціальна освіта для працівників не потрібна, проте підбирати персонал необхідно дуже уважно, а також контролювати сумлінне ставлення до роботи.

Маркетинг

Перед тим як почати роботу над створенням яскравого та впізнаваного бренду, необхідно вивчити конкурентів, які на слуху, і розробити власний унікальний логотип. Для квасу зазвичай використовують коричневі тони, які асоціюються з хлібом, проте можна внести і свої яскраві кольори, щоб відрізнятися від конкурентів.

Нині практично у всіх компаній є сторінки в соціальних мережах, де публікуються фотографії та опис переваг продукції.

Витрати та окупність бізнесу

Виробництво квасу - бізнес досить прибутковий і рентабельний, проте вартість необхідного обладнання, як ми вже говорили вище, близько 300 тисяч гривень. Терміни окупності залежать від сезону та інших факторів, що впливають на прибуток.

Середній дохід від продажу квасу

Скільки можна заробити на продажу квасу? Відповідь на це питання однозначно буде приємною для підприємця, який зважився зайнятися цим бізнесом. Вуличний продаж квасу в кегах або бочках вважається одним з найприбутковіших видів заробітку влітку. І це цілком обгрунтовано: прибуток з однієї тільки точки продажу може досягати 1300 доларів на місяць. А якщо встановити кілька точок по місту в найбільш людних місцях, підприємець виходить на цілком пристойний заробіток.

Придбане обладнання окупиться приблизно за рік. До того ж, в холодну пору року ви зможете заощадити на кількості продавців і транспортуванні кегів, так як будете переносити точки продажів в криті приміщення для реалізації квасу в пляшках.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

903.9KПрочитань
11Автори
714Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Я тепер захотіла відкрити квасний бізнес… Ліза п'ятнадцять рочків 😄

Вам також сподобається