Переваги запуску бізнес-проєкту з виробництва та реалізації гончарних виробів
Посуд із глини виглядає дуже ефектно і створює неповторну атмосферу домашнього затишку і комфорту. Різноманітність форм, оригінальне забарвлення і екологічність роблять його затребуваним товаром на ринку. Унікальні дизайнерські вироби з ліпниною - справжні витвори мистецтва. Реалізація такої продукції через інтернет-магазин приносить власникам непоганий прибуток.
Запуск бізнес-проєкту з виготовлення та продажу гончарних виробів - перспективне рішення для підприємців-новачків і майстрів, які хочуть перетворити своє захоплення на прибуткове підприємство. Як виражені плюси відкриття онлайн-магазину глиняного посуду можна відзначити таке:
Для налагодження виробництва та організації інтернет-продажів гончарних виробів не потрібна позамежна сума. Щоб заснувати маленьку ремісничу майстерню, достатньо буде придбати мінімальний набір обладнання та сировини, а також витратитися на розробку веб-ресурсу для торгового майданчика.
Якісні вироби з глини коштують досить дорого. На підсумкову ціну більшою мірою впливає складність процесу виробництва. Так наприклад, оригінальний посуд і предмети декору ручної роботи коштують значно дорожче за литу продукцію, яку виготовляють за допомогою спеціальних форм.
Груба кераміка (особливо авторська) відмінно продається в інтернет-магазинах. Ексклюзивний посуд з оригінальним оздобленням привертає до віртуальних вітрин велику кількість покупців.
Виготовленням і реалізацією гончарних виробів сьогодні займається не надто багато підприємців. Ніша відносно вільна, тому що багато хто вважає гончарну справу надто складною, витратною і малоприбутковою.
Виготовлення гончарних виробів, безумовно, складніше за звичайний перепродаж товарів. Але організувати власний прибутковий бізнес за грамотного підходу зможе будь-який підприємець. Головне - пройти навчання у професіонала, який досконально знає процес виробництва глиняного посуду, а також розбирається в нюансах його реалізації. Ну а якщо осягати тонкощі гончарної справи немає ні часу, ні бажання, можна закуповувати товар для свого інтернет-магазину у виробників.
Що важливо врахувати під час відкриття інтернет-магазину глиняного посуду
Відкриваючи власну ремісничу майстерню для виробництва та реалізації гончарних виробів через інтернет-магазин, варто врахувати низку важливих моментів. Завдяки корисним рекомендаціям ви зможете уникнути багатьох помилок і заснувати по-справжньому прибутковий бізнес:
Якщо з гончарною справою ви абсолютно незнайомі (навіть на рівні хобі), але готові вкластися в бізнес-проект із запуску ремісничої майстерні, обов'язково залучіть до роботи грамотного фахівця. Тільки професіонал зможе вибрати сировину високої якості, порадить оптимальний набір обладнання та організує виробництво. Вам же залишиться продавати гончарні вироби у своєму інтернет-магазині.
Щоб товари не припадали пилом на полицях, намагайтеся виділитися на тлі конкурентів. Опрацюйте свій унікальний стиль, втіліть у життя нестандартні ідеї, зробіть пропозицію максимально вигідною та цікавою для потенційних клієнтів.
Не забувайте про просування свого інтернет-магазину. Сьогодні навіть за наявності звичайної торгової точки необхідно рекламувати продукцію в мережі. Залучайте цільову аудиторію всіма доступними способами. При цьому робіть акцент на ресторанах, кафе та інших закладах громадського харчування. Саме вони в перспективі можуть перетворитися на ваших постійних покупців, які регулярно купуватимуть великі партії товару.
Плануючи закупівлю обладнання, беріть до уваги перспективу масштабування. Можливо, відкриєте другу ремісничу майстерню в іншому місті або вирішите розширити асортиментний ряд свого онлайн-магазину. Важливо, щоб обладнання спочатку підходило для розширення діяльності.
Коли навчитеся виготовляти глиняний посуд і предмети декору високої якості, подумайте над участю у виставкових заходах. Продемонструйте свою продукцію на ремісничих ярмарках для представників малого бізнесу. Такі місця нерідко відвідують ентузіасти-інвестори, готові надати фінансове сприяння в реалізації оригінальної бізнес-ідеї.
Етапи запуску інтернет-магазину гончарних виробів
Грамотне планування - запорука стабільного зростання і розвитку будь-якого комерційного проекту. Без складання бізнес-плану власнику онлайн-магазину гончарних виробів не вдасться перетворити свою справу на прибуткове підприємство.
Продумуючи і прораховуючи свою майбутню бізнес-діяльність, важливо врахувати низку значущих етапів на шляху до реалізації проєкту. Крім того, у процесі планування необхідно зрозуміти, що конкретно ви хочете бачити як плоди своєї праці. Прописати передбачувані результати діяльності майстерні та інтернет-магазину.
Аналіз обстановки на ринку
Освоєння ніші починається з докладного аналізу ринку. Перед тим як заснувати виробництво або закупити готові гончарні вироби для онлайн-торгівлі, необхідно проаналізувати ринкову обстановку. У такий спосіб підприємцю вдасться зрозуміти, наскільки перспективним виявиться втілення бізнес-ідеї і чи варто взагалі зв'язуватися з цією справою.
Під час проведення аналізу насамперед необхідно з'ясувати, наскільки стійкий попит на глиняний посуд і керамічні предмети декору. Визначити ходові товарні позиції на основі вподобань потенційних споживачів.
Авторські гончарні вироби купують як жінки, так і чоловіки віком від 30 до 45 років. Представниці прекрасної статі, цілком передбачувано, здійснюють покупки майже вдвічі частіше.
Лиття і продукцію масового виробництва замовляють власники закладів громадського харчування. Вони купують кераміку оптом у великих фабрик. Невеликим же інтернет-магазинам варто більше розраховувати на роздрібну торгівлю. Хоча співпраця зі скромним кафе, куди можна буде поставляти малі партії товару, також виявиться вельми вигідним рішенням.
Щоб онлайн-магазин гончарних виробів приносив гарний прибуток, слід ще до запуску проєкту проаналізувати роботу компаній, які вже зайняли місце в цій ніші. З'ясувати, як працюють конкуренти, чим привертають увагу потенційних споживачів, яку продукцію пропонують і за якою ціною.
Як виробників, так і продавців гончарних виробів на ринку поки що не надто багато. Але попит на продукцію стабільно підвищується, що говорить про актуальність освоєння ніші. Головне - визначити, як саме ви будете заповнювати товарами свої склади. Сконцентруєтесь на вивченні гончарної майстерності та відкриєте власну майстерню чи просто закуповуватимете продукцію оптом і перепродаватимете через онлайн-магазин.
Розробка сайту для торгового майданчика
Чи займаєтеся ви виготовленням глиняного посуду самостійно, чи шукаєте постачальників готової продукції - вам у будь-якому разі доведеться створити веб-ресурс для свого торгового майданчика. А щоб сайт активно продавав і приносив гарний дохід, необхідно ґрунтовно підійти до його розробки, а також подбати про грамотне структурування та наповнення.
Якщо відвідувач інтернет-магазину зіткнеться з труднощами в підборі товарних позицій або не зможе максимально швидко оформити замовлення, він найімовірніше вирушить шукати потрібну річ на інший торговий майданчик. Розчарованого клієнта вкрай складно знову залучити до асортименту онлайн-магазину. Найчастіше покупці йдуть назавжди.
Щоб подібного не сталося, важливо забезпечити стабільну роботу веб-ресурсу. Усі його сторінки повинні оперативно завантажуватися, на домашній повинні розташовуватися посилання на основні розділи (оплата і доставка, контактні дані, товарний каталог), а також уся необхідна інформація про продавця.
Не забувайте, що нинішній покупець відрізняється вимогливістю. Обираючи товар в інтернет-магазині, він хоче витратити мінімум часу. Цінує власну зручність і комфорт.
У сучасних реаліях бізнес піде в гору тільки якщо вам вдасться повною мірою задовольнити потреби цільової аудиторії.
Якщо клієнт потрапить на незручний для взаємодії ресурс - він одразу ж піде шукати потрібний товар на інший торговий майданчик.
Коли покупцеві не підійдуть наявні способи проведення оплати або не влаштують умови доставки - він, знову ж таки, віддасть перевагу оформленню покупки в іншому онлайн-магазині.
Не знайде потрібну інформацію на головній сторінці - вирушить шукати її в іншому місці. Продиратися крізь купу посилань і багаторазово переходити зі сторінки на сторінку на незручному сайті він безумовно не захоче.
Навіть незначні, на перший погляд, недоліки в частині взаємодії здатні серйозно нашкодити інтернет-магазину. Тому розробка веб-ресурсу є одним з найбільш значущих етапів запуску бізнес-проекту. Щоб зробити сайт для онлайн-магазину, можна:
Скористатися допомогою професіоналів-розробників.
Вивчити необхідну інформацію і зайнятися розробкою самостійно.
Вибрати спеціальну CMS-систему для роботи інтернет-магазину.
Формування асортименту та наповнення вітрини
Щоб зацікавити потенційного споживача, необхідно пропонувати актуальні гончарні вироби. Про цей момент важливо пам'ятати як під час організації власного виробництва, так і під час закупівлі товарних позицій у постачальників. Незатребувана продукція лежатиме "мертвим вантажем" на складі, а безглузде вкладення коштів абсолютно не сприяє розвитку бізнес-проєкту.
Пам'ятайте, що на якість пропонованих виробів клієнти звертають увагу нітрохи не менше, ніж на їхню вартість. Люди не купуватимуть неякісні товари навіть за найпривабливішою ціною.
Наповнюючи вітрину онлайн-магазину, не полінуйтеся знову зазирнути на сайти компаній-конкурентів. Подивіться, які товарні позиції значаться в розділах "Хіти продажів", що найчастіше купують клієнти інших торгових майданчиків. А також завжди дотримуйтесь правила - чим більше товарів на вітрині, тим краще. Користувач, який хоче замовити вашу продукцію, повинен мати можливість вибрати відповідний гончарний виріб з декількох аналогічних варіантів.
Облаштування майстерні та пункту видачі замовлень
Організовуючи власну ремісничу майстерню з виготовлення гончарних виробів, приготуйтеся витратити гроші на придбання спеціального обладнання, інструментів і сировини. Для роботи вам знадобляться:
Піч для випалу посуду з глини.
Сушильна камера.
Гончарний круг і спеціальні форми для лиття (якщо плануєте випускати товари у великих обсягах, наприклад, для ресторанів).
Інструменти для роботи з глиною і готовими гончарними виробами.
Крім усього перерахованого вище для запуску виробництва необхідно закупити сировину. Це може бути біла, чорна, червона, навіть блакитна глина. Різні матеріали відрізняються за кольором і компонентами, що входять до складу.
Від того, наскільки правильно буде обрана глина, залежить якість виробів, що випускаються. Хороша сировина має достатню жирність і не містить великої кількості сторонніх домішок. Найчастіше гончарі використовують у роботі червоні різновиди глин. Посуд із такого матеріалу виходить міцнішим і легшим.
Розмір приміщення для виробництва гончарних виробів залежить від кількості та різновидів продукції, що випускається. Якщо майстер виготовляє лише унікальні авторські товари в малому обсязі, йому цілком підійде майстерня у 20-25 м². За умови, що доставляти вироби клієнтам він буде самостійно.
Для організації ремісничої майстерні та пункту видачі товарів одночасно знадобиться більше місця. Оптимальна площа приміщення в такому разі зросте вдвічі. Головне - виділити окремі зони під зберігання матеріалів, приготування глиняної маси, безпосередньо для ліплення і формування, встановлення камери-сушки, складування готового посуду і предметів декору з глини.
Крім цього майстру належить подбати про відведення території під видачу замовлень клієнтам. У цій зоні потрібно встановити стіл, стільці або крісла для покупців, інформаційну дошку, шафу або тумби для документації.
Зверніть увагу - під організацію майстерні та пункту видачі замовлень необхідно вибирати приміщення, яке відповідає нормам пожежної безпеки. При порушенні правил піч для випалу може стати причиною виникнення пожежі.
Як продавати глиняний посуд і просувати свій інтернет-магазин
Організовуючи онлайн-торгівлю гончарними виробами, важливо брати до уваги не тільки специфіку товару, а й уподобання цільової аудиторії. З урахуванням потреб потенційних споживачів продавцю сьогодні доцільно просувати свій продукт у популярних соціальних мережах. Крім того, на початковій стадії розвитку виробництва (за скромного асортименту) можна займатися реалізацією прямо через профіль соцмережі.
На сторінці також доведеться демонструвати гончарні вироби і пропонувати потенційним покупцям виготовлення продукції на замовлення. Так вам не доведеться тримати в запасі велику кількість глиняного посуду.
Перспективним рішенням для ремісничої майстерні з виробництва грубої кераміки стане вибудовування партнерських взаємин із закладами громадського харчування.
Власники кафе і ресторанів нерідко замовляють у майстрів керамічний посуд з оригінальними відповідними стилю закладу зображеннями або традиційними орнаментами. Не менш затребувана серед таких клієнтів блискуча глазурована кераміка.
У будь-якому разі не забувайте, що успішно продавати через інтернет-магазин вдасться тільки оригінальну продукцію, яка може привернути увагу потенційного споживача. Коли виробництво зросте, у вашого торговельного майданчика з'явиться більше клієнтів, можна буде задуматися про реалізацію гончарних виробів оптом іншим продавцям керамічного посуду.
Як отримувати додатковий дохід під час організації власного виробництва
Продаж посуду і предметів декору з глини - не єдина можливість заробити для майстра гончарної справи. Багато підприємців, які вже освоїли цю нішу, сьогодні отримують додатковий прибуток:
Організовуючи майстер-класи, на яких вони посвячують зацікавлених клієнтів у таїнство роботи з глиною, пояснюють, які етапи обробки проходить матеріал, перш ніж до рук можна буде взяти готовий виріб. На майстер-класах учасники практикуються в гончарній майстерності, самостійно ліплять невеликі вироби-сувеніри під керівництвом майстра. Основною перевагою цього різновиду додаткового заробітку є збільшення кількості реалізованого товару.
Запускаючи навчальні курси для охочих освоїти гончарне ремесло. Така програма зазвичай розрахована на тривалий термін - 2-4 місяці залежно від напряму. За цей період учень повною мірою знайомиться з особливостями ремесла і наприкінці курсу вже сам виготовляє гончарні вироби.
Беручи участь у виставкових заходах, де можна зустріти людей, зацікавлених у придбанні посуду і предметів декору з глини.
Виготовляючи продукцію на замовлення. Так припустимо, деякі колекціонери замовляють у ремісників копії унікальних ваз зі Стародавньої Греції та Єгипту з декоративним розписом. Ціна ексклюзивних творінь істотно вища за звичайну, що збільшує дохід майстра гончарної справи.
Висновок
Відкриття власної гончарної майстерні з метою реалізації продукції, що випускається, через інтернет-магазин - перспективна бізнес-ідея для підприємця. Розвиваючи і правильно просуваючи свій проект, ви досить швидко побачите плоди своїх старань. З'являться постійні покупці, зростуть обсяги продажів, вкладені у виробництво кошти окупляться. Головне - не боятися пізнавати нове і систематично моніторити ситуацію на ринку.