ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АКТИВНІ НАВУШНИКИ З ШОЛОМОМ MICH?

Активні навушники необхідні усім, хто перебуває на бойовій посаді і хоче зберегти свій слух. Не лише артилеристам чи мінометникам, як дехто помилково вважає. Однак найчастіше обирають використовувати ці навушники з шоломом FAST просто тому що не знають як використовувати їх з шоломами MICH. Тож тут я розповім про різні способи використання активних навушників з шоломом MICH, а також про переваги і недоліки кожного з варіантів використання

Чому це важливо? Незважаючи на зручність і зменшену вагу, шоломи FAST мають один суттєвий недолік - у них повністю відсутній захист вух від уламків, і на жаль ситуації, коли уламок потрапляє саме туди, не рідкість. Взагалі даний тип шолома розроблявся для спецпризначенців, а не для піхотинців в окопах. Для піхотних задач все ж більше підходить шолом MICH. Отже розбираємось, як використовувати даний шолом разом з активними навушниками.

Одразу хочу зауважити - який би спосіб ви не обрали, шолом має бути саме вашого розміру. Не варто брати шолом на розмір більше, оскільки це призведе виключно до того, що шолом сповзатиме на очі і не триматиметься на голові. Щодо самих навушників. В ідеалі вбудований мікрофон навушників не повинен перекриватися шоломом, оскільки це впливає на коректність їхньої роботи. Крім того, чим тонше сам навушник - тим зручніше використовувати навушники разом з шоломом. Однак надтонкі навушники обрізають звук лише електронно, тобто якщо батарейки розрядилися, то навушники вже не працюватимуть, та і взагалі краще щоб було і фізичне, і електронне обрізання звуку

1) Навушники з фіксацією на голові

Навушники з фіксацією на голові

Якщо ваші навушники фіксуються на голові, то щоб сумістити їх з шоломом, доведеться відліпити кілька подушечок для амортизації зсередини шолома (зазвичай вони на липучках). Для такого способу підходить будь-який шолом, але краще щоб зверху була не суцільна подушечка, а 2-3 менших. Так набагато комфортніше носити, оскільки верхню подушечку доведеться забрати. Коли їх 2, то їх просто розсуваємо і вставляємо навушники між ними, коли 3 - забираємо середню. Таким чином по боках від навушників залишаються подушечки амортизації, які зменшують тиск на голову і це суттєво зменшує втому. Бокові подушечки над вухами також забираємо. Для кращого розуміння нижче вставляю фото, де відмічено які саме подушечки забрати:

Найбільш незручний варіант, коли зверху одна суцільна подушечка яку треба прибрати
Більш зручний варіант. Тут треба прибрати тільки одну з трьох (середню) верхню подушечку
Найзручніший варіант. Верхніх подушечок дві і їх просто треба розсунути. Але на жаль таке зазвичай на шоломах FAST (на MICH зустрічається вкрай рідко) - тож навмисно шукати саме таке нема сенсу, тільки якщо десь попадеться, то майте на увазі

Також може виникнути потреба переналаштувати підвісну систему шолома оскільки навушники все ж таки додають об'єм.

Переваги:

+ навушники такого типу дешевше;

+ нема потреби купувати додаткові кріплення;

+ за потреби навушники можна використовувати окремо від шолома;

+ навушники достатньо щільно прилягають до вух.

Недоліки:

- тиск на голову, від якого голова може втомлюватися;

- неможливо зняти навушники, не знімаючи шолом;

- можливо, виникне необхідність переналаштовувати підвісну систему шолома окремо під використання навушників, окремо коли без них.

2) Навушники з фіксацією на шиї (neckband)

Навушники з фіксацією на шиї (neckband)

З таким типом навушників все набагато простіше, оскільки вони більше підходять для носіння під шолом. Тут не потрібно ні відліпляти подушечок амортизації, ні якихось інших додаткових дій - просто одягнув і носиш. Навіть підвісну систему шолома переналаштовувати скоріше за все не доведеться, оскільки навушники майже не додають об'єму під шоломом.

Переваги:

+ нема потреби купувати додаткові кріплення;

+ за потреби навушники можна використовувати окремо від шолома;

+ навушники достатньо щільно прилягають до вух;

+ нема потреби забирати подушечки амортизації з шолома;

+ немає тиску на голову, відповідно менша втома.

Недоліки:

- такі навушники трохи дорожче;

- неможливо зняти навушники, не знімаючи шолом.

3) Використання спеціальних кріплень (за умови наявності рейок на шоломі)

Шолом МІСН з закріпленими на ньому навушниками

Якщо на шоломі є рейки для кріплення навушників або ж передбачена можливість їхнього встановлення, то можна використовувати ті самі кріплення що і з шоломом FAST. Встановлювати рейки самостійно, просверливши кілька отворів (особливо коли це кевларовий шолом) категорично не рекомендую, оскільки це пошкоджує захисне покриття, отже всередину може потрапити волога, внаслідок чого шолом поступово втрачатиме свої захисні властивості, а також це може призвести до мікротріщин, що безумовно негативно вплине на захист.

Єдина відмінність даного варіанту від використання шолому FAST  лише в тому, що треба більш обережно знімати і одягати навушники, оскільки їх треба заводити під вушка шолома і так само обережно відводити назад. Дріт від навушників в такому випадку або зачіпляється за подушечки всередині шолома, або можна придбати кавер під який можна заховати дріт.

Переваги:

+ нема потреби знімати шолом коли треба зняти тільки навушники;

+ нема потреби забирати подушечки амортизації з шолома;

+ немає тиску на голову, відповідно менша втома.

Недоліки:

- потреба придбати додаткові кріплення;

- неможливо використовувати навушники без шолома;

- іноді навушники недостатньо щільно прилягають до вух (рідко, але трапляється).

Наостанок скажу, що найкраще обирати спосіб кріплення під свою ситуацію. Якщо вам іноді потрібні навушники без шолома - обирайте серед перших двох варіантів. Якщо вам зручніше, щоб було все разом - тоді третій варіант. Якщо цікаво, чим користуюсь особисто я: спочатку в мене був перший варіант (навушники на голові), що було норм поки не подарувати навушники neckband, що виявилося особисто для мене набагато зручніше.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Нейт
Нейт@neit

Військовослужбовець (піхота)

3.1KПрочитань
3Автори
21Читачі
На Друкарні з 17 жовтня

Більше від автора

  • Підробні і неякісні турнікети. Як уникнути підробок

    Нажаль зараз ситуація з виданими турнікетами не краща. Та і видавати їх мають всього 2, хоча часто не видають взагалі, але варто мати при собі хоча б 4. Тому багато хто купляє їх сам, і в цій публікації я розповім які варто купувати а які ні

    Теми цього довгочиту:

    Війна
  • Чому не варто копати окопи під деревами?

    Існує доволі поширений міф нібито копати окопи під деревом і ховатись під деревом від обстрілів безпечно бо дерево може від чогось захистити. Деякі думають що дерева взагалі дають змогу заощадити на перекритті окопа. Однак насправді це не так, і далі я поясню чому

    Теми цього довгочиту:

    Війна
  • Гранати які легко сплутати з Ф-1

    Ззовні ці гранати дуже схожі тому коли вони попадають у військо їх часто плутають з Ф-1 і думають що з ними щось не так. Вони настільки схожі що мало в кого виникають думки про те що це може бути не Ф-1. Тож я вирішила все ж пошукати відмінності між ними.

    Теми цього довгочиту:

    Війна

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається