Прихована підтримка? — IPG–Journal
Іран звинувачують у причетності до нападу ХАМАС. Але чи справді Тегеран зацікавлений в ескалації конфлікту?

Іран звинувачують у причетності до нападу ХАМАС. Але чи справді Тегеран зацікавлений в ескалації конфлікту?
На низці зустрічей високого рівня цього року було вироблено пропозиції щодо вирішення ключових глобальних проблем – від неприйнятного державного боргу до зміни клімату. Але рішень було прийнято небагато, а деякі з найвідоміших пропозицій мають глибокі недоліки.
Минулого місяця Європейський парламент схвалив пропозиції щодо змін договору, які б подолали націоналістичне вето.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україні зростає кількість ветеранів війни. Як вони знаходять своє місце в цивільному житті і що роблять для їхньої реінтеграції суспільство та держава?
Війна в Україні та терор Хамасу демонструють безсилля ООН. Але як можна ефективно захистити людські життя в усьому світі?
Лукашенко прервав візит до ОАЕ заради вже другої цього року поїздки до Китаю, де зустрівся із Сі Цзіньпіном, вручив подарунки та сходив до ВУЗу. Навіщо? DW зібрала думки експертів.
Відродження промислової політики ґрунтується на логіці, що цільові інвестиції в «зелене» виробництво та енергетику стимулюватимуть економічну активність, створять добре оплачувані робочі місця та започаткують низьковуглецеву економіку. Але треба визнати, що ці цілі важко узгодити
Україна та її союзники повинні готуватися до багаторічної війни і до тривалого стримування Росії, вказують аналітики у США.
У західних ЗМІ крутиться теза про відсутність значного прориву українського контрнаступу, а Тімоті Снайдер на противагу цьому наголосив у випуску Telegraph, що практично непоміченою залишається найбільший здобуток ЗСУ останнього півріччя – морська перемога у Чорному морі.
У декларації учасників кліматичної конференції, що закликає розвивати ядерну галузь, наголошується необхідність послабити залежність від викопних джерел енергії.
Антоніо Таяні: «Це основою нашої міжнародної позиції: ми військовою допомогою пітримуємо Україну, яка опинилася в ситуації, точно подібній до цієї. Рим завжди був в авангарді засудження геноциду вірмен турками-османами, але азербайджанці не мали до тих подій ніякого відношення».
Відколи Путін вторгся в Україну, він виглядає так, ніби може перемогти. Президент Росії зміцнив свою владу. Він купує військові товари за кордоном та допомагає налаштувати світ проти Америки. Він підриває переконаність Заходу в тому, що Україна може стати новою квітучою державою
Хоча плани Д.Трампа щодо знищення американської демократії необхідно постійно висвітлювати перед виборами 2024, центр і ліві мають визнати, чому так багато людей досі підтримують такого кандидата. Для демократів це означає відновлення зв’язку з виборцями та їх пітримку.
Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. Після завершення боїв в Україні, Москві знадобляться роки для відновлення своїх збройних сили. Німеччина і НАТО повинні дати можливість стримувати Росію. Тільки так вони можуть зменшити ризик війни в Європі
Наступного тижня український парламент має змінити законодавство про права національних меншин. Цього вже кілька років вимагає Угорщина і рекомендує зробити Венеціанська комісія. Вони вважають, що зараз ці права, і найперше на освіту рідною мовою, обмежуються.
Генрі Кіссінджера запам’ятають за його «постійні мудрі поради щодо Китаю та американсько-китайських відносин», — каже один із найвидатніших прихильників американсько-китайської взаємодії.
Помилування засуджених, які вчинили насильство, може бути не особливо бажаним способом залучити більше солдатів на поле бою в Україні, але для президента Росії Володимира Путіна альтернатива була б ще гіршою. "Часткова мобілізація” викликала негатив, а Путін боїться повторення.
Перемога ультраправого популіста Герта Вілдерса у Нідерландах відображає настрої, які сприяли Brexit та кандидатурі Дональда Трампа у 2016. Але такі результати не могли б відбутися без цинізму, який демонстрували традиційні консервативні партії.
Коли справа доходить до побудови економіки, чи є промислова політика життєво важливою поживною речовиною, яку приймають регулярно, щоб уникнути дефіциту? Або це лікування, яке слід застосовувати тільки в разі крайньої необхідності для боротьби з конкретним видом інфекції?
За відсутності альтернативного скорочення політики та журналісти, швидше за все, продовжуватимуть використовувати «Глобальний Південь» у доступному для огляду майбутньому. Проте будь-хто, хто зацікавлений у більш точному описі світу, повинен побоюватися цього терміну.
Україна очима західних ЗМІ
Геополітика ProКраїну і Світ