Журнал “ММХ”. Захід Американської Імперії. ч.2
Друга частина наслідків геніальної геополітики США за часів Трампа.

Друга частина наслідків геніальної геополітики США за часів Трампа.
Американські військові керівники дедалі більше занепокоєні перспективою переростання глобальних осередків напруженості в тривалі протистояння одразу на кількох фронтах, які розпалюють головні супротивники США - Росія, Китай, Іран і Північна Корея.
У цій статті ми розглянемо стан справ з фінансуванням китайської військової машини, з’ясуємо, скільки грошей витрачають комуністи на армію, та порівняємо ці витрати з іншими країнами світу.
Пекін і Москва створюють таку інтерпретацію міжнародних відносин, яка прямо кидає виклик їхнім суперникам.
В циклі статей ми розкриємо ключові зусилля Китаю щодо посилення власного військового потенціалу, проаналізуємо пов’язані з цим ризики та дамо оцінку спроможності Китаю створювати загрози як сусіднім країнам, так і у світі загалом.
Автор: Редакція The Wall Street JournalПереклад: https://t.me/TrumpGambit
Незважаючи на те, що Китай офіційно заявляє про свій нейтралітет, на практиці він є ключовим чинником, що сприяє воєнним діям Росії проти України.
У квітні 2025 року я вирушив до Китаю, щоб особисто відвідати одразу три масштабні міжнародні виставки: Global Sources, HKTDC Electronics Fair та Кантонську ярмарку. Це була не перша моя поїздка до Піднебесної, але саме ця стала по-справжньому переломною.
«Мистецтво укладання угод» розпочинається з виснажливої розповіді про тиждень з життя Дональда Трампа, акули ринку нерухомості. Він ніколи не сидить на місці, завжди на телефоні та укладає угоду за угодою з великими бізнес-партнерами.
Автор: Michael McFaul and Evan S. Medeiros | Foreign Affairs Переклад: t.me/in_factum
Відмова європейців рішуче протистояти тарифам президента США Дональда Трампа зіграла на руку американській адміністрації. Лідерам ЄС необхідно терміново розробити нову стратегію для ізоляції Трампа, стримування американської агресії та захисту міжнародної системи.
Артем Степанчук — про враження від поїздки до Гуанчжоу весною 2025 року
Сі Цзіньпін, який має абсолютну владу, показав, що готовий дозволити китайському народу пережити труднощі. Президент Трамп продемонстрував свої обмеження.
Карта від Newsweek показує, як може розгортатися ця глобальна шахова партія.
Поки американо-російські відносини, схоже, теплішають, збереження тісних зв'язків з Пекіном буде для Росії набагато важливішим, ніж повернення до G7, зняття деяких санкцій або досягнення прогресу в Україні.
У той час, як міжнародна криза зростає і Китай може бути залучений в неї на різних рівнях, уряд Сі Цзіньпіна вже не приховує свого прагнення утвердитися в ролі взірця військової могутності серед світових держав.
Перекладений роман Фан Фан відкриває приховані жахи земельної реформи в Китаї.
У період першого президентського терміну Дональда Трампа Китай твердо мав намір не піддаватися американському тиску в торговельних питаннях, як це зробила Японія в 1980-х роках.
Китай активно розвиває можливості для ведення війни в космосі, прагнучи знищувати супутники США і забезпечувати підтримку дальніх атак у можливому майбутньому конфлікті, йдеться в новому звіті розвідки Космічних сил США.
В Пекіні завершилися щорічні «дві сесії» - великі відкриті засідання Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) і Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКРК).
Військово-історичний оглядач