Журнал “ММХ”. Захід Американської Імперії. ч.2
Друга частина наслідків геніальної геополітики США за часів Трампа.

Друга частина наслідків геніальної геополітики США за часів Трампа.
Американські військові керівники дедалі більше занепокоєні перспективою переростання глобальних осередків напруженості в тривалі протистояння одразу на кількох фронтах, які розпалюють головні супротивники США - Росія, Китай, Іран і Північна Корея.
Пекін і Москва створюють таку інтерпретацію міжнародних відносин, яка прямо кидає виклик їхнім суперникам.
Автори: By Michael Scherer and Ashley Parker | The Atlantic Переклад: t.me/in_factum
Пропотую вам огляд здобутків зовнішньої политики США на 2025 рік. Щітпост та шиза автора присутні
Геополітична стратегія Кремля все більше опікується географією своїх південних і східних кордонів.
Припинення безконтрольної агресії Ізраїлю - ключ до завершення хаосу і досягнення миру на Близькому Сході.
Останніми днями справа Ірини Кременовської стає все гучнішою, виходячи далеко за межі внутрішньої української політики. Підозри щодо її можливої співпраці зі ворожими структурами вже привернули увагу не лише українських аналітиків, але й експертів зі світовим ім'ям.
Незважаючи на те, що Китай офіційно заявляє про свій нейтралітет, на практиці він є ключовим чинником, що сприяє воєнним діям Росії проти України.
Спецпредставник американського президента Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог представив свій план мирного врегулювання війни в Україні. Він вжив аналогію з поділом Берліну на сфери контролю після поразки Німеччини в Другій світовій війни.
Угода про створення «інвестиційного фонду для реконструкції» після тижнів складних переговорів.
Автор: Michael McFaul and Evan S. Medeiros | Foreign Affairs Переклад: t.me/in_factum
Аналіз переговорів щодо України під керівництвом Трампа. Позиція США розділена: одні підтримують російські наративи, інші — український суверенітет. Для Путіна критичні самі переговори, для майбутнього — їхній вплив на світовий порядок.
Відмова європейців рішуче протистояти тарифам президента США Дональда Трампа зіграла на руку американській адміністрації. Лідерам ЄС необхідно терміново розробити нову стратегію для ізоляції Трампа, стримування американської агресії та захисту міжнародної системи.
Дипломатичні відносини адміністрації Трампа з Іраном - це набагато більше, ніж ядерне нерозповсюдження. Що б не сталося, це матиме величезні наслідки для Тегерана в той час, як режим стоїть на порозі критичної зміни керівництва.
Сі Цзіньпін, який має абсолютну владу, показав, що готовий дозволити китайському народу пережити труднощі. Президент Трамп продемонстрував свої обмеження.
Карта від Newsweek показує, як може розгортатися ця глобальна шахова партія.
Центральна Азія активно будує нові шляхи до Європи, Китаю та Ірану, йдучи із зони монопольного впливу Росії.
Взаємний вплив війни в Україні та близькосхідної кризи. Союз Росії з Іраном та зміщення уваги США на конфлікт з Іраном за Трампа загрожують Україні, але водночас створюють нові можливості для дипломатичних альянсів з проамериканськими регіональними державами.
Поки американо-російські відносини, схоже, теплішають, збереження тісних зв'язків з Пекіном буде для Росії набагато важливішим, ніж повернення до G7, зняття деяких санкцій або досягнення прогресу в Україні.
Чесно. Об'єктивно. Для тебе.
Пишемо про міжнародну політику