Секрет заробітку на акціях? Залишатися інвестором у довгостроковій перспективі, в добрі та погані часи. Ось як це зробити.
Заробіток на акціях - це, як правило, довгострокова гра: Мало кому вдається заробити за одну ніч. Натомість ті, хто розбагатів, інвестуючи в акції, роблять це шляхом послідовного інвестування протягом тривалого періоду часу.
Але хоча послідовність і час є ключовими складовими, є й інші фактори, які можуть допомогти досягти успіху - наприклад, купівля та утримання акцій, навіть у періоди волатильності ринку, а також реінвестування дивідендів для збільшення прибутковості. Ось як стабільно примножувати свій капітал за допомогою акцій.
1. Відкрийте інвестиційний рахунок
Почнемо з самого початку: щоб купувати акції, вам потрібен інвестиційний рахунок. Відкриття інвестиційного рахунку схоже на процес відкриття банківського рахунку, і ви можете поповнити свій рахунок за допомогою банківського переказу. Потім ви можете використовувати ці гроші для купівлі акцій. Інвестиційний рахунок - це не інвестиція сама по собі: Це місце, де будуть жити ваші інвестиції.
Приклад надійних брокерів: Interactive Brokers, Freedom Finance.
2. Розгляньте ETF замість окремих акцій
Якщо ви хочете заробити на акціях, є набагато простіший і часто більш прибутковий спосіб: індексні фонди. Ці інвестиції складаються з десятків або навіть сотень акцій, які відображають ринковий індекс, наприклад, S&P 500. З індексними фондами - або подібними інвестиціями, які називаються біржовими фондами - вам не потрібно багато знати про окремі компанії, щоб досягти успіху.
Замість цього ви інвестуєте у велику кількість акцій одночасно, і вам не потрібно керувати ними окремо. Інвестування через фонди може допомогти зменшити ризик: Якщо ви інвестуєте в три компанії, і одна з них збанкрутує, це, ймовірно, дуже сильно вдарить по вашому портфелю. Якщо ви інвестуєте в 500 компаній, і одна з них збанкрутує, це, ймовірно, не вплине на вас так сильно.
3. Залишайтеся інвестором, використовуючи стратегію "купуй і тримай"
Ключ до заробітку на акціях (пам'ятайте, якщо ви інвестуєте у фонди, ви все одно інвестуєте в акції) - це залишатися на фондовому ринку. Тривалість вашого перебування на ринку є найкращим показником вашої загальної ефективності. Стратегія «купуй і тримай» - це саме те, як вона звучить: ви купуєте інвестиції в акції, які, на вашу думку, будуть добре працювати в довгостроковій перспективі, а потім утримуєте їх на довгі роки.
Середня прибутковість фондового ринку становить круті 10% на рік до інфляції. Але багатьом інвесторам не вдається заробити ці 10% просто тому, що вони не залишаються інвесторами достатньо довго. Вони часто входять і виходять з фондового ринку в найгірші моменти, втрачаючи щорічну прибутковість.
4. Ознайомтеся з акціями, що виплачують дивіденди
Більше часу на ринку також дозволяє отримати дивіденди, якщо компанія їх виплачує. Дивіденди - це регулярний розподіл прибутку, який деякі компанії виплачують акціонерам.
5. Вивчайте нові галузі
Якщо ви зацікавлені в інвестуванні в акції заради ажіотажу, індексні фонди або ETF можуть вам не підійти. Тому цілком нормально відкласти невелику частину свого портфеля, щоб погратися з окремими компаніями або галузями, які вас цікавлять.
Деякі галузеві акції, наприклад, сировинні, є перевіреними і надійними. Інші, наприклад, акції ШІ, зараз на підйомі, але це може змінитися. Вам потрібно спочатку зробити домашнє завдання і дослідити галузь і будь-які потенційні інвестиції. Один із способів зменшити ризик - інвестувати в галузеві ETF, наприклад, у ETF зі штучним інтелектом, а не в акції штучного інтелекту.
6. Середня вартість у доларах
Фондовий ринок - це єдиний ринок, де товари з'являються на продаж, і всі трохи нервують перед покупкою. Це може звучати безглуздо, але це саме те, що відбувається, коли ринок падає. Інвестори зі зрозумілих причин лякаються і часто продають у паніці. Але коли ціни зростають, інвестори з головою поринають у купівлю. Це ідеальний рецепт "купувати дорого і продавати дешево" замість "купувати дешево і продавати дорого".
Щоб уникнути цього, ви можете використовувати стратегію, яка називається усередненням доларових витрат. При такому підході ви інвестуєте через рівні проміжки часу, що згладжує ціну покупки, тому в середньому ви не вкладаєте цілу купу грошей у ринок, коли ціна або дуже висока, або дуже низька.