Як зрозуміти, що ваш сайт потребує оновлення

Зміст

Ви активно ведете бізнес онлайн? Ви використовуєте для цього сайт і йому вже понад 5 років? Тоді варто замислитись над його оновленням!

Навіщо бізнесу потрібний сайт

В епоху Digital практично весь бізнес та всі експерти переходять в Онлайн. Вони створюють бізнес-сторінки у Facebook та Instagram, а також в інших соцмережах. Але найкращим рішенням для онлайн-бізнесу буде створення сайту. Особливо, враховуючи той факт, що практично всі профілі в соцмережах мають пункт для “URL”.
Дослідження показують, що користувачі більше довіряють експертам та компаніям, які мають зрозумілий та функціональний вебсайт.

За допомогою сайту ви можете:

  • донести до своєї ЦА важливу інформацію про продукти чи послуги;

  • відповісти на запитання, що виникають у клієнтів.

Сайт потрібен усім, хто планує активно розвивати та просувати особистий бренд. Він буде містити детальну інформацію про вас та вашу компанію.

ВАЖЛИВО! Тим, хто запускає рекламу в Інтернеті, важко обійтися без сайту. Тому хоча б односторінковий ресурс у вас обов’язково має бути. Сайт відкриває максимум можливостей для розвитку!

Через сайт ви можете відстежувати детальну аналітику, аналізувати поведінку аудиторії, запускати рекламу, розсилати, вести блог з корисним контентом тощо. Крім того, ви завжди будете на зв’язку, тому що на вебресурсі можна опублікувати всі контактні дані.

Якщо сайт у вас давно, то час замислитись над його оновленням. Про перші ознаки того, що ресурс потрібно оновити, – далі.

Перші ознаки, що сайт потрібно оновити

Є кілька явних ознак та показників, які сигналізують про те, що настав час на сайті щось змінювати. Звичайно, найперша ознака – це падіння конверсії. Звідси виникають проблеми з трафіком ресурсу та його роботою загалом.

Але конверсія – це далеко не єдина ознака, яку потрібно враховувати. Розберемося детальніше, на які показники варто орієнтуватися в першу чергу.

Низький рівень конверсії – багато відмов чи ні запитів взагалі

Це перший показник, що з вашим вебресурсом щось не так. Зниження конверсії – це зниження відвідуваності ресурсу. А якщо відвідуваність падає, то продажів немає.

Аудиторія може не подобатися дизайн ресурсу. проблемою може бути відсутність контенту або, навпаки, його занадто багато і він важко сприймається. Хоч би якою була причина, результат один – сайт, який не має популярність, падає у видачі пошукових систем. Тому його буває менше людей.

У будь-якому випадку, якщо ви побачили, що конверсія сайту сильно впала, настав час вносити зміни. І почати краще з дизайну.

Застарілий дизайн

Сайт – це ваша візитівка. Він повинен містити такі розділи, як “Про себе” або “Про Компанію”, “Контакти”, “Послуги” або “Товари”. Якщо дизайн сайту перевантажений, відвідувачі швидко з нього йдуть, не читаючи важливу інформацію.

Перевантажена структура, нечитабельний шрифт, темний або надто яскравий фон, який відвертає увагу, зображення низької якості – якщо ви знайшли щось із перерахованого на своєму сайті, негайно це виправте.

Звісно, краще скористатися послугами дизайнера, щоб отримати відповіді на такі питання, як:

  1. Чи привертає увагу дизайн?

  2. Чи викликає він довіру?

  3. Чи яскраво відображаються смислові елементи ресурсу?

  4. Чи присутні у дизайні кольори, які дратують?

Особливу увагу слід звертати саме на колір. Ні для кого не секрет, що від колірної гами сайту залежить те, як його сприйматимуть відвідувачі. Всім, звісно, ​​догодити неможливо. Але знайти “золоту середину” можна.

Незрозуміло, про що сайт

Припустимо, що у вас з дизайном все гаразд. Ба більше, він працює швидко. Але при цьому конверсія все одно падає. В чому може бути причина? У тому, що відвідувачам не ясно, про що він і навіщо взагалі потрібний.

Дуже важливо, щоб офер працював на вашу аудиторію. Тому вам доведеться добре подумати над тим, кому продаєте свій продукт і чим він може бути корисним, а також які проблеми користувачів може вирішити.

Немає адаптивності чи вона не відповідає дійсності

У сучасних реаліях адаптивність сайту вирішує багато! Адже 80% користувачів Інтернету скролять ресурси через смартфони чи планшети. Тому важливо, щоб на всіх пристроях сайт відображався коректно. Якщо адаптивність кульгає, необхідно звернутися до розробника, щоб він поправив відображення сторінок сайту. Якщо ж її взагалі немає, потрібно негайно вживати радикальних заходів. В іншому випадку ви втратите більшу частину своєї ЦА.

Чим це допоможе? Все просто. Раніше, щоб ознайомитись із сайтом компанії чи експерта, потрібен був комп’ютер. Тепер для цього достатньо мати смартфон та вільний доступ до Інтернету. Тому користувачі та потенційні клієнти можуть відвідувати ваш сайт, обідаючи у кафе, наприклад. Головне, що для цього тепер їм не потрібен комп’ютер.

І ще один момент. Сайти, які мають якісний адаптив, краще ранжуються пошуковими системами.

Погане юзабіліті – відвідувачам складно орієнтуватися на сайті

Юзабіліті – це навігація сайту та його структура. Якщо навігація не продумана, а структура незрозуміла, то користувачі просто зливаються. Щоб зрозуміти, що проблема є саме в навігації, досить просто проаналізувати поведінку користувачів за допомогою Google Analytics.

Проведення аналізу дозволить вам точно визначити, як оптимізувати юзабіліті сайту. Подібні зміни в середньому додають до конверсії до 60%.

Наявність технічних помилок

Технічні помилки – це завжди погано. Навіть якщо ваш сайт за попередніми параметрами ідеальний, але має якісь технічні неточності, то це погано.

Насамперед перевірте всі сторінки сайту. Якщо вони зроблені погано і при цьому ще й старі, краще видаліть їх. Але при цьому подбайте, щоб при запиті цих сторінок відображалася помилка 404. Якщо не відображається, терміново налаштуйте її.

SEO сайту теж має бути на найвищому рівні.

ВАЖЛИВО! Переоптимізовані сторінки це теж погано.

Крім цього, слід врахувати:

  • наявність перелінкування між сторінками;

  • наявність міток у кожній статті;

  • грамотний розподіл категорій;

  • рівень якості графіки та відео.

І останнє. Адреси посилань повинні бути гранично зрозумілими та простими. Набір букв та цифр у посиланнях – теж знижує конверсію.

Стара версія CMS

Якщо ваш сайт працює на CMS, перевірте її актуальність. Як правило, з CMS WordPress таких проблем не виникає, тому що розробники регулярно надсилають усім користувачам повідомлення про оновлення. Але раптом ви давно не заглядали до адмінки сайту, саме час це зробити.

Якщо CMS рукописна і зроблена вона давно, то її актуальність має перевірити IT-фахівець. Якщо він знайомий з вашою CMS, то допоможе встановити нову версію. Правда, в деяких випадках для цього може знадобитися розробка нового сайту.

Неактуальна інформація в контенті

Якщо на сайті є застарілий контент, його необхідно видалити або привести в належний вигляд. Так, важливо, щоб адреси електронної пошти, номери телефонів та інша контактна інформація була актуальною.

Нотатки та статті на ресурсі також слід перевірити на актуальність. внесення змін до контенту буде обов’язково відзначено пошуковими системами й позиція сайту в пошуковій видачі може підвищитися.

Принаймні ви будете впевнені, що доносите своїм читачам лише актуальну інформацію, яка справді буде корисною.

Відсутність сертифіката безпеки

Тут усе просто. Сертифікат безпеки – SSL – захищає ваш сайт від злому. Якщо ви не знайомі з цим поняттям, йдеться про протокол, який шифрує дані користувачів. Особливо важливим є цей сертифікат для сайтів, які мають справу з платіжними системами. Тоді ваші клієнти можуть безпечно проводити транзакції платіжними картками.

Визначити наявність сертифіката у сайту просто – за URL-адресою. Якщо він починається на http, то сертифіката немає. Якщо адреса починається на “https”, то сертифікат є.

Наявність сертифіката сприяє:

  • найкращої індексації сайту Google;

  • відсутністю повідомлення для відвідувачів, що сайт не захищений та небезпечний;

  • підвищення швидкості завантаження ресурсу.

До речі, про швидкість завантаження…

Сайт довго завантажується

За сучасними стандартами сайт повинен завантажуватись за 4 секунди. Якщо завантаження чекати доводиться довше, то час діяти.

Повільна швидкість завантаження дратує відвідувачів. Тому вони не чекають на закінчення, а просто йдуть. Визначити сторінки, які довго завантажуються можна через Google Analytics у розділі “Поведінка – Швидкість завантаження”. Обчисливши найповільніших “учасників” ресурсу, можна їх відредагувати чи видалити.

Якщо ресурс має блог, то, можливо, деяку частину контенту можна перенести в архів. Однак є випадки, коли прискорити роботу сайту можна лише копіткою працею програмістів.

Послуги програміста – це недешеве задоволення. Тому більшість сайтів працюють на популярних CMS з інтуїтивно зрозумілою адмінкою, як у WordPress, наприклад.

Складніше, якщо повільна швидкість завантаження – неякісний хостинг. Тому цей нюанс також варто враховувати. І якщо виправити ситуацію на стороні хостера зовсім ніяк, то тут або упокоритися, або міняти хостинг і упаковувати сайт заново.

Підіб’ю підсумок

Причини оновлення сайту бувають об’єктивні та суб’єктивні. У будь-якому разі кардинально змінювати ресурс потрібно лише після загальної оцінки його працездатності. Якщо з функціональною частиною сайту все гаразд, можна внести зміни в дизайн – злегка його оновити, підлаштувати під сучасні стандарти.

Але якщо ваш ресурс підпадає хоча б під одну з перерахованих вище причин, це сигнал до того, щоб задуматися. А якщо збігів більше, то час діяти!

Обов’язково підпишіться на мій блог в Instagram та на канал в YouTube, щоб не пропустити цікаві оновлення зі сфери ІТ та завжди першими отримувати нові ідеї для ефективного розвитку онлайн!

А щоб отримати консультацію із WordPress або замовити створення сайту - пишіть сюди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Тетяна Таперо
Тетяна Таперо@Tatiana_Tapero

GOOGLE IT Support specialist

349Прочитань
2Автори
3Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається