10 популярних ідей для відкриття малого бізнесу

Зміст

Обираючи перспективний малий бізнес в Україні, потрібно насамперед орієнтуватися на такі ключові чинники, як:

  • рівень конкуренції в обраній ніші та наявність незайнятих ринкових сегментів;

  • обсяг необхідних стартових інвестицій і можливість їхнього залучення;

  • реальний попит пропонованого товару або послуги у цільової аудиторії;

  • довгострокові перспективи розвитку і масштабування бізнесу.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Розповідаємо про 10 ідей для малого бізнесу, які мають стабільний або навіть зростаючий попит в Україні.

Кав’ярня формату «кава з собою»

Кава — один із найпопулярніших та найулюбленіших напоїв у світі, попит на який стабільно зростає з року в рік. І це хороша ідея малого бізнесу з нуля — відкрити точку з продажу навинос можна з мінімальними вкладеннями від $3000, що робить цей варіант дуже привабливим для підприємців-початківців.

При цьому вкрай важливо вибрати правильне, прохідне місце для своєї кав’ярні та бути готовим до серйозної боротьби за кожного клієнта, оскільки конкуренція в цьому сегменті ринку неймовірно висока.

Шиномонтаж

З постійним зростанням кількості автомобілів на дорогах нашої країни закономірно збільшується і попит на якісні послуги шиномонтажу. Це досить простий в організації бізнес із доволі швидкою окупністю (у середньому від 6 до 12 місяців).

З очевидних мінусів сфери можна виділити яскраво виражену сезонність (піки припадають на весну й осінь) і високий рівень конкуренції на ринку. Тому особливо важливо вибрати правильне розташування для своєї шиномонтажної майстерні — в ідеалі поблизу великих автомагістралей або житлових районів.

Бургерна

Швидкоїжа, і особливо бургери — це їжа, яка завжди буде популярною у найрізноманітніших категорій населення. Відкрити свій заклад можна з вкладеннями від $10 000, залежно від обраного формату (мобільна точка або повноцінне кафе).

Основні переваги цієї ніші — невисока собівартість страв і відносна простота організації бізнес-процесів. Але, як і у випадку з кав’ярнями, доведеться витримувати серйозну конкуренцію і дуже ретельно підбирати місце розташування своєї точки.

Вендинговий бізнес

Встановлення та обслуговування мережі торгових автоматів — це чудова ідея маленького бізнесу, яка дає можливість отримувати стабільний пасивний дохід з мінімальною особистою участю підприємця в процесі. Вендинг практично не потребує найму постійного персоналу і може бути повністю автоматизований за допомогою сучасних технологій.

Але потрібно відразу врахувати досить високу вартість самих вендингових апаратів (від $1000 за одиницю) і регулярні витрати на їхнє технічне обслуговування та своєчасне поповнення товарного асортименту.

Манікюрна студія

Затишну студію манікюру можна відкрити з відносно невеликими вкладеннями — від $3000, орендувавши відповідне приміщення і закупивши все необхідне професійне обладнання. Попит на якісні послуги майстрів нігтьового сервісу стабільний у будь-яку пору року. Основний мінус цієї beauty-ніші — висока конкуренція, особливо у великих містах, де працює безліч подібних салонів і студій. Але за наявності «прокачаних» соцмереж і професійсного обладнання можна швидко зібрати базу клієнтів.

Невеликий магазин автозапчастин

Постійне зростання автомобільного парку країни забезпечує стабільно високий попит на всілякі запчастини, витратні матеріали та аксесуари. Відкриття невеликого спеціалізованого магазину потребує вкладень від $15 000-20 000 оборотних коштів на закупівлю основного товарного асортименту. Також потрібно буде знайти досвідчений і кваліфікований персонал, який добре знається на тонкощах роботи сучасних автомобілів.

Доставка готової їжі (кейтеринг)

Послуги з доставляння смачних і ситних обідів в офіси, організація виїзних фуршетів і банкетів, обслуговування святкових заходів — увесь цей сервіс традиційно популярний серед різних груп населення і бізнес-структур. Для відкриття власної кейтерингової компанії знадобиться не менше $8000 стартових інвестицій.

Головний недолік цієї ніші — яскраво виражена сезонність попиту (пік припадає на літні місяці та новорічні свята) і гостра потреба тримати у своєму розпорядженні просторе приміщення з професійно обладнаною кухнею.

Магазин фігурного шоколаду

Виготовлення та продаж різноманітних шоколадних подарунків, сувенірів і просто красиво оформлених десертів може стати дуже прибутковим і цікавим бізнесом. Для успішного старту такого проєкту достатньо вкласти близько $6000-7000.

Ключові фактори успіху в цій ніші:

  • бездоганна якість самого шоколаду;

  • креативна й ефектна упаковка готових виробів;

  • правильно вибране розташування магазину (ідеальні локації — великі торгові центри або жваві вулиці міста).

Якщо дотримуватися стратегії, то через рік вийде розширитися.

Бізнес на фітостінах

Професійне озеленення інтер’єрів житлових і комерційних приміщень за допомогою конструкцій з живих рослин — відносно нова ідея малого бізнесу для старту. Цей вид підприємництва не потребує великих фінансових вкладень, а рівень конкуренції на ринку поки що залишається порівняно невисоким.

Але потрібно відразу врахувати вузькість цільової аудиторії (послуги фітодизайнерів зажадані переважно у заможних клієнтів) і особливу важливість наявності професійних навичок у галузі ландшафтного проєктування та озеленення у самого підприємця або в фахівців, яких він залучає. Якщо ви добре володієте маркетингом — можна почати з посередництва, а потім перейти й на наймання співробітників.

Соляна кімната

Соляні кімнати стрімко набирають популярності як ефективний і приємний спосіб оздоровлення та релаксації. Головні плюси цієї бізнес-ідеї — відносна простота організації процесу і порівняно невисокі стартові інвестиції (близько $10 000 на облаштування приміщення і закупівлю необхідного обладнання).

Але потрібно бути готовим до високої конкуренції в цій сфері та дещо обмеженого кола потенційних клієнтів, які можуть собі дозволити подібні послуги на регулярній основі.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

12.5KПрочитань
1Автори
45Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Як відкрити логістичну компанію з нуля

    Логістична компанія – це підприємство, яке надає послуги з транспортування, зберігання та управління товарообігом. Завдання логістики полягає в тому, щоб організувати безперервний ланцюг постачання від виробника до кінцевого споживача.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Що робити під час кризи, якщо товар не продається: 8 порад

    Згідно з дослідженням, тих, хто у кризу має стабільний фінансовий стан і продовжує купувати без особливих обмежень, всього 35% населення. Решта людей стикається зі значним скороченням доходів, різко знижує витрати й відмовляється від будь-яких «необовʼязкових» покупок.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 40 сучасних бізнес-ідей для жінок

    Ідеальний бізнес для жінок залежить від індивідуальних інтересів, навичок і вимог ринку. Головне — узгодити бізнес зі своїми пристрастями та сильними сторонами.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається