Сьогодні ми з вами пройдемося тими професіями, які можуть потенційно давати прибутку більше, ніж була зарплата на минулому місці роботи.
У добірці будуть також професії, які підвищують чеки вже мало не вдвічі.
*звичайно все індивідуально і залежить від маси критеріїв.
Загалом почнемо від простого до більш просунутого. Також поспішаю вам нагадати, що всьому можна навчитися БЕЗ грошей. З грошима будь-хто може (якщо захоче звичайно).
Контент-менеджер у Tg
~30.000-40.000 гривень на місяць
Найнеобхідніша навичка: шукати актуальну та корисну інформацію. Вміти її перетравлювати і видавати так, як вже є на каналі, на який влаштуєтеся, або придумати щось самостійно (подачу або оформлення).
Варіантів багато, у тієї ж екосистеми Трухи у телеграм дуже багато каналів, а таких великих і менших компаній дуже багато. Від слова зовсім.
Зараз важливіший текст ніж картинки, тому телега - топ, картинки - не тренд (інста). Відео контент також топ.
Важливі 2 речі від вас:
Не треба бути надграмотним або дуже творчим;
Писати просто. Бо спілкуємося, а не "розумними слівцями".
Як взятися, якщо нуль?
Намагатися шукати прості проекти, чим більше буде практики – тим краще. Навіть багато блогерів, розпочавши свій канал у телеграм, згодом починають шукати собі контентників.
Тому вам необхідно "тримати руку на пульсі" і знаходити через пошук на YouTube спочатку їх, а потім вже їх телеграм, щоб скинути резюме або попросити тестове завдання.
Відеомонтажер
~ від 30.000 гривень на місяць (залежить від обсягу, складності та побажань замовників).
Навичка тут серйозніша, і потрібно виділити спочатку достатньо часу, хоча б мінімум пару тижнів на теорію, і 3-5 місяців на практику, щоб в'їхати в тему, і почати щось пробувати.
Також з технічного боку потрібен хороший ПК, щоб витримував хоча б мінімальний рендер, або вдаватися до віддалених серверів, які за гроші дадуть можливість працювати в графічних редакторах (аналогія з хмарним геймінгом).
Багато хто не має ПК, ходить до клубів і працює там. Не втрачають час у порожню.
Жодних дорогих курсів купувати не потрібно. Купа гайдів та туторіалів є у відкритому доступі, багато зливів.
Тим більше, самі розумієте і бачите, контент еволюціонує, навіть попит є зростаючий на відео-рекламу для додатків та вертикальних соцмереж, загалом ринок зростає, а спеців у ньому мало (тлумачних).
Нагляд: чим більше відео монтуєте, тим краще вони стають.
Мінуси: потрібен монітор, ПК та нормальна миша як мінімум.
Копірайтер для власників сайтів (+арбітражників)
~ від 1000 до 4000 гривень за 1 готовий матеріал
Тут нюанс у тому, що вам необхідно буде писати багато корисного тексту, використовуючи кілька джерел, і обсяги бувають потрібні як 10к символів так і 25к символів.
Сценарист чат-ботів
~ від 20.000 до 40.000 гривень на місяць
Збирають їх зазвичай у helpbot або salesbot. Збирати їх нескладно, головне це розібратися в інтерфейсі, а потім як на конвеєрі.
Тут багато говорити не буду, якщо вас ця тема цікавить, ви накидаєте мені "вогнів" на цей пост, а я побачу - робити тему ширше для вас, або не робити(:
Менеджер маркетплейсів
~ від 25.000 гривень на місяць
На Розетці або Каста завжди потрібні люди, особливо підприємцям, які уникають рутини, та їх обсяги дозволяють їм делегувати рутинні обов'язки, такі як: оформлення та додавання карток товару, замовлення та вирівнювання залишків, бухгалтерія та логістика.
Почати працювати не складно, і набагато простіше, ніж бути таргетологом, який сидить на Фріланс чи Олх. Я маю на увазі знайти перших клієнтів.
З нюансів тут те, що треба розуміти механіку та специфіку роботи МПлейсів. Потрібно знати інструменти для роботи, і вміти аналізувати ринок конкурентів, товарні категорії, продумувати акції та стежити за оновленнями майданчиків.
Крім цього всього є безліч ще всякої всячини, наприклад роботи з відгуками та роботи над сезонним оформленням картки магазину.
*якщо ти не скрупульозний, усидливий і відповідальний, то це не для тебе.
Любиш працювати з купою даних у товарній ніші? Тоді топаємо на Робота.юа
Спеціаліст з контекстної реклами
~ від 30.000 гривень на місяць
Налаштування реклами в гуглі. Будь-які банери загалом. Все це про цей вид реклами.
Клієнтів можна знайти через неправильно настроєну рекламу за ключовими словами. Наприклад, "реставрація ванн київ", а виходять вікна та жалюзі - то це ваш клієнт.
Механіка трохи складніше, ніж у таргетологів, оскільки тут важливо вміти демонструвати необхідну рекламу конкретного типу аудиторії. Ретельний аналіз всіх налаштувань і таке інше.
Сценарист роликів у YouTube
~ 1500 гривень за сценарій (обсяг завжди різний)
Цей варіант набагато простіше, але прибутковіше, тому що вузькоспеціалізований на певне завдання - спрощувати головний біль "про що знімати" і "як подати" блогерам, звільнивши їм левову частку особистого часу.
Ролики знімають всі: і великі бренди/компанії, і багато дрібних інфлюенсерів, і навіть маленький бізнес веде активне життя там.
Правила як і для звичайного контентника в телеграмах: говори простіше, будь зрозумілий для читача/слухача і так далі.
Знайти замовлення можна написуючи в приватні каналам-початківцям, або тим, у кого до 250 тисяч підписників. Усім їм (і навіть мільйонникам часом) потрібні спеціалісти-помічники.
UX-копірайтер
Юзер-експірієнс, тобто "досвід користувача"...
Коротше, можете тут мене підправити, але, напевно, я в правильному напрямку зараз розмірковую.
Коротше це про push-сповіщення, кнопки та тексти у додатках, які безпосередньо контактують із користувачем.
~ від 50.000 гривень на місяць, працюючи в студії або на себе як фрілансер.
Навіть тексти для ДСНС сюди відносяться.
Робота важлива, тому що від всієї цієї роботи залежить - залишиться користувач у додатку чи ні. Сторіз у банках теж UX-копірайтер робив.
Конкуренція тут мізерна, якщо порівнювати із створенням сайтів на Wix.
Переходимо до останньої на сьогодні професії.
Графічний дизайнер
~ від 60.000 гривень на місяць
Тут треба вміти робити графіку, створювати брендам оформлення і робити повні комплексні упаковки взагалі всього, як у рекламних агентствах.
Саме з цієї сфери курсів безкоштовних при чому, в інтернеті повно (особливо на ютубі).
Тож рекомендую тим, хто завжди хотів навчитися малювати на ПК, і продавати образи та свій смак виражений у вигляді оформлення соцмереж або заходів замовників, які, можливо, красуватимуться на вуличних білбордах, плакатах та у відеорекламі.