8 бізнес-ідей у сфері освіти та консалтингу
Епоха змін і нових викликів для економіки викликає зрозумілий попит на освітні послуги.
Останнім часом на ринку додаткової освіти можна виділити дві ключові тенденції: зростаючий попит на короткострокові освітні курси, що дають змогу швидко оволодіти новою професією, і розвиток форматів навчання в режимі онлайн.
1. Консалтинг у сфері логістики
Вкладення: від 100 тис. грн.
Приблизний дохід: від 50 до 300 тис. грн. і вище
Консалтинг у сфері логістики являє собою пропозицію послуг, спрямованих на поліпшення процесів перевезення, зберігання і розподілу товарів. Логістичні консультанти допомагають організаціям найбільш ефективно налаштувати свої логістичні операції, щоб скоротити витрати і підвищити продуктивність. Спектр послуг може охоплювати розробку стратегій постачання, управління ланцюжком поставок, планування і контроль складських запасів та інше.
Сьогодні цей сегмент бізнесу стає дедалі актуальнішим з огляду на зростання електронної комерції, необхідність оптимізації логістичних процесів.
Підвищений попит у зв'язку з розвитком онлайн-торгівлі;
Немає необхідності в значних початкових вкладеннях;
Можливість роботи в онлайн-форматі.
Потрібне постійне оновлення знань у сфері логістики;
Залежність від економічної ситуації як у країні, так і у світі.
2. Фінансовий консалтинг
Вкладення: від 50 до 150 тис. грн.
Приблизний дохід: від 50 тис. грн. для індивідуальної практики до кількох мільйонів грн. для великої компанії.
Консалтинг у сфері фінансів надає клієнтам експертні рекомендації та рішення у сфері фінансового управління. В умовах кризи багато організацій та індивідуальних клієнтів шукають можливості для оптимізації своїх фінансових ресурсів і скорочення податкових зобов'язань.
Послуги можуть включати бюджетне планування, податкове управління, інвестиційний аналіз, управління ризиками, антикризовий консалтинг і багато іншого.
Затребуваність послуги;
Низькі початкові витрати;
Потенціал для розширення: зі зростанням досвіду і репутації можна залучити більшу кількість клієнтів і збільшити дохід.
Високий рівень конкуренції;
Потрібне глибоке розуміння фінансового сектора.
3. Курси англійської мови
Вкладення: від 100 тис. грн.
Чистий прибуток: 50-150 тис. грн.
Навчання англійської мови особливо актуальне у зв'язку з посиленням економічних зв'язків і зміцненням економіки США в цілому за останні кілька десятиліть. Інтерес до вивчення англійської мови збільшується не тільки серед фахівців, які співпрацюють з закордонними колегами, а й серед звичайних людей, які прагнуть розширити свої горизонти.
Навчання може пропонуватися в різноманітних формах, включно з груповими класами, персональними заняттями, а також дистанційним навчанням, що дає можливість залучати студентів з різних регіонів.
Збільшення попиту на навчання англійської мови;
Можна запропонувати різні методи навчання: групові заняття, індивідуальні уроки, онлайн-курси;
Великі можливості для зростання і масштабування бізнесу.
Високі вимоги до кваліфікації викладачів.
4. Психологічні консультації
Вкладення: від 50 тис. грн.
Приблизний дохід: 20-70 тис. грн.
Психологічне консультування може включати в себе безліч послуг, таких як поодинокі та групові сесії, сімейне консультування, коучинг, кар'єрне консультування та інше. За допомогою сучасних технологій більшість із цих послуг можна запропонувати в дистанційному форматі, що розширює можливості для залучення клієнтів і підвищує доступність.
У процесі своєї роботи психологи можуть застосовувати різні методики, включно з традиційними методами психотерапії, а також більш сучасними та популярними підходами, як-от робота з метафоричними картами, ароматерапія, арт-терапія та інші. Це сприяє залученню різної аудиторії і робить послуги психолога більш привабливими для клієнтів.
Затребувана послуга на тлі низки потрясінь глобального характеру;
Велика кількість форматів і методик роботи;
Невисокі вкладення і можливість роботи в онлайн-форматі.
Потрібна висока кваліфікація і постійний професійний розвиток;
Емоційне напруження від роботи з клієнтами та їхніми проблемами;
Висока конкуренція.
5. Консультації з дієтології
Вкладення: від 20 до 100 тис. грн.
Приблизний дохід: 30-100 тис. грн. і вище.
Консультації дієтолога являють собою послугу, під час якої фахівець дає поради з питань харчування з метою поліпшення здоров'я і контролю ваги. З кожним клієнтом дієтологи працюють на індивідуальній основі, оцінюють особливості їхнього здоров'я, фізичні параметри, харчові вподобання і потреби та на їхній основі розробляють персоналізовані плани харчування і способу життя.
У світлі зростання інтересу до здорового способу життя та збалансованого харчування, потреба в послугах дієтологів постійно збільшується. А за допомогою інтернету дієтологи можуть надавати свої послуги онлайн, проводячи консультації через відеозв'язок або месенджери.
Дієтологу необхідно володіти знаннями про склад і властивості різноманітних продуктів, розуміти механізми й тонкощі обміну речовин, а також, в ідеалі, мати медичну освіту і пройдене навчання за курсами дієтології та нутриціології.
Зростання інтересу аудиторії до здорового способу життя і правильного харчування;
Можна працювати дистанційно.
Необхідність у досвіді та освіті;
Залежність від репутації та відгуків клієнтів.
6. Школа робототехніки
Вкладення: 200 тис.-1 млн. грн.
Приблизний дохід: 50-300 тис. грн.
Школа робототехніки надає освітні програми для дітей і підлітків, де вони можуть засвоїти основи робототехніки та програмування. Учні навчаються проєктуванню та конструюванню своїх власних роботів, використовуючи різноманітні конструкторські набори та програмне забезпечення, і опановують різні мови програмування.
Здебільшого учні таких шкіл - це діти віком від 6 до 16 років, але деякі навчальні заклади можуть пропонувати курси і для дорослих. Уроки можуть бути організовані як у форматі групових занять, так і на індивідуальній основі.
Сьогодні інтерес до робототехніки помітно зростає, оскільки роботи й автоматичні системи все активніше впроваджуються в наше повсякденне життя. Сучасні ж батьки дедалі більше усвідомлюють, що за допомогою курсів робототехніки вони можуть забезпечити своїм дітям стабільне і благополучне майбутнє та престижну високооплачувану роботу.
Зростання попиту на навчання робототехніки;
Сфера, на яку орієнтуються на майбутнє;
Стабільність доходу і постійні клієнти.
Зростання конкуренції у великих містах;
Необхідність розробки навчальних програм, оновлення обладнання;
Залежність від професіоналізму викладачів.
7. Дитячий розвивальний клуб
Вкладення: 150 тис.-3 млн. грн.
Приблизний дохід: 50-300 тис. грн.
Дитячий розвивальний клуб - це навчальний заклад додаткової освіти, що пропонує різноманіття навчальних програм і активностей для дітей різного віку. Це можуть бути уроки малювання, музичні класи, вивчення іноземних мов, ментальна арифметика, швидкочитання і багато іншого.
Головне завдання - пробуджувати в дітей цікавість і інтерес до навчання, а також розвивати корисні навички: вміння творчо мислити, ефективно комунікувати, знаходити рішення нестандартних проблем.
Крім програм велике місце в цьому бізнесі відіграють люди: вихователі, викладачі та наставники. Вони повинні мати необхідні знання, кваліфікацію, а також любов до дітей. Також важливо створити безпечну і стимулюючу навчання атмосферу, де діти почуватимуться у своїй тарілці.
Затребуваний напрямок і зростаючий ринок додаткової освіти;
Можливість включення нових програм і курсів;
Соціально значущий бізнес.
Зростаюча конкуренція;
Буде потрібно розробити програму навчання і регулярно її оновлювати;
Відповідальність за безпеку і здоров'я дітей.
8. Білінгвальний дитячий садок
Вкладення: 500 тис.-7 млн грн.
Приблизний дохід: 50-200 тис. грн.
Дитячі садки з білінгвальною освітньою програмою будують процес навчання двома мовами - рідною та однією з поширених іноземних (наприклад, англійською, німецькою, іспанською тощо). У підсумку з раннього дитинства дитина може повністю зануритися в мультимовне середовище, завдяки чому забезпечується природне засвоєння іноземної мови.
Найчастіше білінгвальні дитячі садки являють собою престижні навчальні заклади, вартість відвідування яких для батьків зазвичай вища порівняно з традиційними дитсадками. Зазвичай їхня ключова мета - підготувати дітей до успішного навчання в школі, переїзду в іншу країну або забезпечити перевагу для майбутньої кар'єри.
Білінгвізм у ранньому дитинстві, як показують дослідження, сприяє розвитку гнучкості мислення, покращує пам'ять і увагу. Своєю чергою, це допомагає малюкам легше адаптуватися в глобалізованому світі та в майбутньому успішно справлятися з професійними завданнями в багатомовному середовищі.
Високий попит і затребувана ніша;
Вища плата за навчання порівняно зі звичайними дитсадками;
Мало конкурентів.
Труднощі в пошуку кваліфікованих викладачів;
Потрібні сильні програми навчання.
8 бізнес-ідей у сфері внутрішнього туризму
Внутрішній туризм в Україні став особливо актуальним напрямком. Війна зумовила нову реальність, у якій внутрішній туризм висувається на передній план.
1. Глемпінг
Вкладення: 1-15 млн грн.
Приблизний дохід: 150 тис. - 1 млн грн.
Глемпінг - це популярний формат відпочинку, який поєднує в собі комфортні умови проживання та близькість до природи. Під час організації глемпінгу важливо приділити увагу розташуванню. Це має бути мальовниче місце, але при цьому доступне для туристів.
Варіантів влаштування глемпінгу безліч: це можуть бути намети, повітряні куполи, бунгало, будиночки на деревах тощо. Усередині потрібно забезпечити зручності у вигляді великого ліжка, кухонної зони, простору для роботи за комп'ютером, санвузла.
Особливістю такого бізнесу є сезонність, хоча вона теж може бути використана на вашу користь. Наприклад, у холодний період ви можете запропонувати гостям затишні будиночки з теплими ковдрами і каміном, а влітку - намети з барбекю і місцем для багаття.
Привабливий формат, що прийшов на зміну базам відпочинку і наметовим таборам;
Можливість використання несільськогосподарських земель;
Великі можливості для креативного втілення проекту.
Сезонність бізнесу,
Високі початкові вкладення,
Залежність від місця розташування та його туристичної привабливості.
2. Міські пішохідні екскурсії
Вкладення: від 10 тис. грн.
Приблизний дохід: від 20-70 тис. грн.
Організація міських пішохідних екскурсій передбачає проведення цікавих і освітніх турів містом для туристів і місцевих жителів. Цільова аудиторія може охоплювати студентів, школярів, іноземних туристів і любителів історії. Особливо актуальними екскурсії будуть у містах із багатою історією або унікальною архітектурою.
Ключ до успіху в цій справі - це унікальний і якісний контент екскурсії, який змусить людей розповідати про вас своїм друзям і знайомим. Додатковий дохід можна отримати від продажу сувенірів або співпраці з місцевими кафе та ресторанами.
Низькі стартові вкладення;
Можна працювати одному на себе;
Високий інтерес до культурно-освітнього туризму;
Можливість додаткового доходу від супутніх послуг.
Потрібно витратити час і сили на створення програми та розробку маршрутів;
Сезонність попиту і робота у свята і вихідні;
Залежність від погодних умов.
3. Гостьовий будинок
Вкладення: від 1 млн до 6 млн грн.
Приблизний дохід: 50-150 тис. грн.
Гостьові будинки є альтернативою традиційним готелям і пропонують проживання в більш затишній і домашній атмосфері. Зазвичай такі будинки розташовані в мальовничих місцях, поруч із визначними пам'ятками або в курортних містах чи селищах. Найчастіше власники гостьового будинку живуть при ньому ж і мають можливість заробляти на додаткових послугах, таких як харчування, прання, екскурсії, оренда велосипедів, екіпіровки для походів тощо.
Великий попит;
Відносна простота бізнесу;
Можливість додаткового доходу від супутніх послуг.
Великі стартові вкладення на будівництво та ремонт;
Залежність від сезонності;
Залежність від місця і його туристичної привабливості.
4. Сплави на байдарках
Вкладення: від 200 тис. до 1 млн грн.
Приблизний дохід: 1-3 тис. з людини, від 30-200 тис. грн. на місяць.
Сплави на байдарках - це один із популярних видів активного відпочинку, який навряд чи залишиться без уваги. Ви можете організовувати як короткі одноденні тури для новачків, так і довгі багатоденні маршрути для досвідчених любителів каякінгу.
У будь-якому разі важливо пам'ятати про безпеку і мати в наявності професійне обладнання та досвідчених інструкторів. Не забувайте, що ваш дохід може збільшитися завдяки додатковим послугам, як-от навчання веслування, проведення тематичних турів (наприклад, екологічні чи історичні) або організація пікніків на природі.
Захоплюючий спосіб заробітку;
Високий попит у теплий сезон;
Можливість додаткового доходу від супутніх послуг.
Висока залежність від сезону і погоди;
Відповідальність за безпеку клієнтів;
Потрібен персонал із професійною підготовкою.
5.Сплави на плотах
Вкладення: 200 тис. - 1 млн. грн.
Приблизний дохід: від 50 тис. грн.
У регіонах, що мають багато озер або багату річкову мережу, чудовою ідеєю буде організація сплавів на плотах. Така ідея напевно приверне підвищену увагу. У рекламі своїх турів та екскурсій організатор може наголосити на природній красі з пікніками, риболовлі, можливості проведення романтичних побачень і фотосесій, організації корпоративів.
Для реалізації задуму будуть потрібні не тільки плоти, весла, рятувальні жилети та інше обладнання, а й досвідчений персонал, який знає місцевість і вміє забезпечити безпеку клієнтів.
Активний відпочинок сьогодні в тренді;
Можливість додаткового доходу від надання супутніх послуг;
Цікаво і захоплююче як для клієнтів, так і для організаторів.
Сезонність;
Потреба в досвідченому персоналі;
Залежність від погодних умов.
6. Організація музею
Вкладення: 1-3 млн грн.
Приблизний дохід: від 50-150 тис. грн.
Відкриття приватного музею може стати не тільки прибутковою справою для підприємця, а й джерелом залучення туристів і можливістю для розвитку місцевої громади загалом, зокрема для сільської місцевості. Представлені в музеї колекції можуть відображати особливості регіону, його культури, історії, побуту, ремесел. Наприклад, можна організувати музей мережива або народного промислу, музей сільського побуту з експозицією предметів старовини, музей народного одягу.
Такий музей може стати майданчиком для проведення майстер-класів, невеликих виставок, культурних заходів. Важливо не тільки організувати виставковий простір, а й подумати про додаткові послуги: кафе, сувенірну продукцію, інтерактивні екскурсії.
Відносна простота бізнесу;
Можливість зберегти і популяризувати культурну спадщину,
Можливість заробітку на додаткових послугах.
Складність і часові витрати на створення колекції;
Великі початкові вкладення;
Необхідність просування для появи в аудиторії інтересу до музею.
7. Парк птахів
Вкладення: від 2-5 млн грн.
Приблизний дохід: 100 тис. - 500 тис грн.
Парк птахів - це ще одна ідея, яка може добре злетіти на тлі зростання внутрішнього туризму. Основною ідеєю парку птахів є створення простору, де люди можуть прийти і насолодитися красою та розмаїттям птахів - як з представників місцевої фауни, так і птахів екзотичних. По суті, цей бізнес схожий на зоопарк, але з унікальною спеціалізацією, позиціюванням і можливістю організувати справу за суттєво менших витрат як на організацію, так і на поточні витрати, включно з кормами.
Птахів у таких парках можна утримувати як у клітках, так і у великих вольєрах, що дають їм змогу трохи літати і демонструвати свою поведінку в більш природних умовах. На території можна організувати різні заходи, наприклад, екскурсії, лекції про роль птахів в екосистемі, що допоможе залучити ще більше відвідувачів.
Додаткові доходи можуть бути отримані від продажу сувенірів, наприклад, зображень птахів, виробів зі страусиних яєць і пір'я, також можна організувати кафе, міні-атракціони та зони для платних фотосесій.
Нижчі витрати порівняно із зоопарком;
Високий потік клієнтів, особливо дітей з батьками;
Можливість розвитку і розширення бізнесу за рахунок додаткових послуг.
Необхідність мати певні навички та професійні знання для догляду за птахами;
Необхідність ветеринарного контролю;
Залежність від сезонності та погодних умов.
8. Джиппінг (екскурсії на позашляховиках)
Вкладення: від 400 тис. грн. за позашляховик
Приблизний дохід: 4-8 тис. грн. (виручка з 1 поїздки)
Джиппінг - це різновид активного відпочинку, що охоплює екскурсії та прогулянки на позашляховиках цікавими і мальовничими місцями, особливо там, де є гори, річки і красиві пейзажі. Потрібні надійні позашляховики (можна купити свої нові або б/в, або найняти водіїв зі своїми авто) і досвідчені водії, бажано добре знайомі з місцевістю, які знають примхи місцевої погоди.
Основний мінус у тому, що заробіток сезонний, тому для збільшення доходу потрібно по-максимуму збільшувати чек, пропонуючи додаткові послуги. Це можуть бути пікніки, фотосесії, співпраця з партнерами, які організовують послуги харчування, дегустації місцевої продукції та різні активності.
Великий попит на активні види відпочинку;
Відносна простота організації;
Можливість пропозиції додаткових послуг.
Високі витрати на купівлю, посилення та обслуговування позашляховиків;
Сезонність попиту;
Залежність від погодних умов.
6 бізнес-ідей у сфері громадського харчування
Здебільшого громадське харчування сьогодні розвивається завдяки фастфуду, який уже займає понад 57% ринку. Також зростає сфера доставки готової їжі, дедалі більше користуються попитом демократичні заклади з моноконцепціями (шаурмичні, чебуречні, млинцеві, пельменні), збільшується інтерес до здорового харчування.
Ось тільки деякі з ідей у сфері громадського харчування, які можна розглянути на найближчу перспективу.
1. ЗСЖ-кондитерська
Вкладення: 1-5 млн грн.
Приблизний дохід: 100-200 тис. грн.
Не всі кондитерські заклади можуть пишатися наявністю у своєму асортименті десертів, розроблених з урахуванням рекомендацій нутриціологів. Водночас сьогодні вже є можливість приготування солодощів без застосування шкідливого масла, борошна та цукру, тобто з можливістю їхньої заміни на низькокалорійні та низьковуглеводні аналоги.
Однак, така заміна сировини обійдеться в чималу суму, з огляду на те, що деякі види замінників буває складно знайти на ринку. До того ж, щоб зберегти смакові якості продукції, знадобиться значна кількість експериментів.
З огляду на те, що потенційні споживачі такої продукції мають свої особливості та вимоги, важливо ретельно опрацювати стратегію продажів. Вигідним рішенням може стати співпраця з магазинами здорового харчування, екомаркетами, а також установлення точок продажів біля фітнес-центрів і спортивних комплексів. У виборі концепції бажано орієнтуватися на широку аудиторію - наприклад, не тільки на спортсменів, а на всіх, хто прагне до здорового способу життя і хоче харчуватися правильно.
Новий затребуваний формат бізнесу;
Відповідність трендам на ЗСЖ і ПХ;
Вільна ніша;
Потрібен час на тестування і затвердження меню;
Висока вартість інгредієнтів;
Формат може не окупитися в невеликих містах.
2. Dark Kitchen
Вкладення: 1-4 млн грн.
Приблизний дохід: 100-300 тис. грн.
Одним із перспективних напрямків у галузі громадського харчування є так звані "темні кухні" або "кухні-привиди" (dark kitchens). Особливістю таких кухонь є те, що вони спеціалізуються виключно на онлайн-замовленнях і самовивозі, не надаючи послуги повноцінного ресторану або кафе, оскільки не мають залів для обслуговування клієнтів.
Концепція цього бізнесу, крім організації кухні, передбачає створення вебсайту, мобільного застосунку, під'єднання до платформ доставки їжі (які можуть брати комісію близько 30-35% від замовлення), а також активне просування.
Почати бізнес у цій сфері можна не з нуля, а купивши франшизу вже діючої мережі.
Не потрібно нести витрати на обслуговування відвідувачів і облаштування залу;
Швидка адаптація до мінливих переваг покупців;
Невисокі витрати порівняно з традиційним громадським харчуванням.
Потрібно забезпечити швидку і якісну доставку;
Зростання конкуренції у великих містах;
Залежність від великих сервісів доставки та їхніх комісій.
3. Стріт-фуд
Вкладення: від 200 тис. грн.
Приблизний дохід на місяць: 40-150 тис. грн.
Точки з вуличною їжею стали невід'ємною частиною міського пейзажу. Швидкому перекусу на ходу надають перевагу офісні працівники, студенти, водії таксі, роздрібні продавці, працівники сфери торгівлі, туристи і всі, хто шукає швидкий і смачний спосіб втамувати голод без довгих посиденьок у кафе.
Такі точки можуть спеціалізуватися на:
бургерах;
шаурмі/кебабах/фахітосах;
піці/кальцоні/конусній піці;
чуррос і трдельниках;
чебуреках;
хот-догах і корн-догах;
самсі та пирогах;
млинцях;
гонконгських, віденських та інших вафлях;
морозиві, джелато тощо.
У стріт-фуді можливі різні формати відкриття: від невеликих павільйонів і фудтраків до невеликих кав'ярень із місцями для відвідувачів і повноцінних ресторанів фастфуду. Для компактного бізнесу найбільш підходящим варіантом буде невеликий кіоск або точка всередині приміщення, наприклад, острівець у торговому центрі.
Невисокий поріг входу;
Не потрібно багато співробітників;
Великий вибір ідей страв і створення унікального меню.
Висока конкуренція;
Можливі труднощі з підбором і узгодженням вигідного місця;
Проблеми через мінливі споживчі звички і смаки.
4. Сидрерія
Вкладення: 1-7млн грн.
Приблизний дохід: 100-300 тис. грн.
Останніми роками спостерігається помітне зростання виробництва і споживання сидру. У 2019 році частка сидру в структурі споживання слабоалкогольних напоїв становила лише 0,2%, проте до 2020 року цей показник зріс до 2%. Аналітики пророкують збільшення споживання сидру на 20% щорічно у 2023-2024 роках.
Одним із чинників, що сприяють розвитку сфери виробництва сидру, є наявність розгалуженої мережі виробників і лояльніше законодавство порівняно з виноробством.
Унаслідок збільшення популярності сидру, все частіше відкриваються заклади, основою концепції яких є саме цей напій. Такі місця називаються сидреріями і пропонують відвідувачам різноманітні види сидру, включно з міцним алкогольним напоєм кальвадос. Формат закладу може бути як елітним, так і більш демократичним. Незважаючи на збільшення популярності сидрерій, ринок ще не досяг насичення, що дає підприємцям можливість зайняти вільну нішу.
Зростання споживання сидру в країні;
Можливість зайняти відносно вільну нішу;
Близькість постачальників.
Можливі труднощі з вибором місця;
Ризики при зміні споживчих переваг;
Потрібно отримувати ліцензію.
5. Тандирна пекарня
Вкладення: 200-400 тис. грн.
Приблизний дохід: 40-150 тис. грн.
Тандирні пекарні - це вид азіатських пекарень, які останніми роками набули великої популярності. Їхня унікальність полягає в тому, що приготування випічки здійснюється в особливій печі, тандирі, і часто це відбувається просто на очах у покупців.
Випічка з тандира вирізняється чудовим смаком, пишністю і привабливим ароматом, а також повною відсутністю хімічних добавок і барвників. Тандир дає змогу готувати різноманітні продукти, такі як пироги, коржі, самси. При цьому за бажання можна акцентувати увагу на випічці, що відображає національні кулінарні традиції певної країни або регіону.
Відкриття компактної тандирної пекарні може потребувати інвестицій від 200 до 400 тис. грн і простору від 10 до 25 квадратних метрів. Обов'язково знадобиться місце з великим пішохідним трафіком, оскільки купівля випічки часто буває спонтанною, тобто коли клієнт побачив вироби на вітрині або відчув їхній аромат і одразу ж здійснив покупку.
Невеликі інвестиції;
Високий і стабільний попит на випічку;
Позасезонний бізнес.
Конкуренція з іншими пекарнями;
Буде потрібно багато дізнатися про тандири та їхні властивості, пройти навчання, найняти тямущих співробітників;
Може бути важко вибрати відповідне місце.
6. Кав'ярня самообслуговування
Вкладення: від 200 тис. грн./автомат
Приблизний дохід на місяць: 15-40 тис. грн. з 1 автомата
Сьогодні кава стала найбільш затребуваним напоєм, навіть обігнавши за популярністю чай. Дослідження показують, що 68% українців регулярно вживають каву, в той час як чай воліють 42%.
Любов до кави настільки сильна, що вона спонукає людей переносити будь-які незручності - тож кавомани готові вживати її на ходу і з задоволенням купують її в найближчих кавових автоматах.
Купівля одного кавового автомата обійдеться вам від 200 до 300 тис. грн. Як правило, купують одразу кілька пристроїв, оскільки прибуток від одного автомата буде невеликим. Кавомати можна встановити в будь-яких місцях, де можлива швидка купівля кави: у ділових центрах, торговельних комплексах, на автозаправках, у навчальних закладах, лікарнях, на вокзалах та в інших місцях із великим потоком людей.
Бізнес, що не потребує найму співробітників;
Високий попит на каву;
Для розміщення кавоматів не потрібно багато площі;
Тільки з одного автомата багато не заробити;
Висока конкуренція;
Ризики поломки автоматів;
Труднощі з підбором місця.