Android застосунок прямо з бліндажа. Пролог

До повномасштабного вторгнення я спокійно працював Web-розробником. Створював сайти на WordPress, Vercel, інтернет-магазини на Magento 2 і постійно освоював якісь нові web-сервіси з метою покращення своєї роботи.

З початком повномасштабної війни, я ще 9 місяців продовжував так працювати, але уже з дому, а не з офісу в центрі Києва. Аж поки не отримав повістку до ТЦК та СП.

Потім був шлях від солдата до офіцера. Не найцікавіший період мого життя, та і це не те, про що я хочу вам розповісти.

Зараз я уже більше трьох місяців на війні. Безпосередньо беру участь у бойових діях. Але навіть попри це, як виявилось, у офіцерів трохи більше вільного часу ніж у звичайного солдата. Особливо сидячи в бліндажі. Саме це наштовхнуло мене на думку, що було б не погано придбати ноутбук і відновити свої навити в програмуванні.

Якось, мені сильно захотілося спробувати себе в розробці андроїд-застосунків. Тим паче мені уже давно відомо про існування фреймворку React Native, який дозволяє створювати мобільні застосунки так, наче це звичайний сайт. Лише його мобільна версія.

Першим поштовхом до цього став подарунок на мій День народження. А саме: подарунковий сертифікат на покупку в одному з відомих і поширених в Україні магазинів цифрової та побутової техніки. Так склалося що більшість техніки у мене є, а от ноутбук далеко на заході України і передавати його до себе на передову я не поспішав. Тому і придбав за сертифікат простенький ноутбук, якого більш ніж достатньо для моєї мети.

До речі, саме час написати свою мету, а то ви прочитали аж сюди і досі не розумієте про що тут іде мова. Я хочу створити андроїд-застосунок прямо в бліндажі. Вийде у мене чи ні ви дізнаєтесь із моїх дописів на даній платформі.

Щоб досягнути цієї мети мені необхідно вирішити багато питань і багато чого зробити. Адже у мене немає досвіду створення android-застосунків.

Питання який саме це буде застосунок у мене навіть не стояло. Адже сидячи в бліндажі, під постійними обстрілами, мені найменше хочеться виходити на зовні, щоб дізнатися яка ж там погода. Тому це буде погодний застосунок. Так, я знаю, що таких застосунків є сила силенна. І навіть є спеціалізований застосунок, для пілотів БПЛА, який в реальному часі “каже“ чи підходить погода для польотів чи ні. Проте в свій застосунок я хочу додати дві унікальні “фішки“ (можливо навіть більше, якщо в ході розробки придумаю ще щось).

Перше: іронічні фрази стосовно того, як саме відчувається та чи інша погода.

Друге: порада, яку книжку не погано було б почитати під таку погоду.

Як це виглядатиме? Я і сам ще не знаю. Маю певні ідеї перевірити які можливо буле уже на стадії розробки саме цих компонентів.

Зараз у мене вже є прототип даного додатку погодні дані в якому відображаються в реальному часі через API одного, доволі відомого, сайту погоди. Але це лише “кістяк” на якому я реалізовуватиму усі свої ідеї та уявлення про те, яким повинен бути мій застосунок.

Прототип мого погодного застосунку

Якщо вас зацікавило те, що я тут написав і чи я не загину на війні до того, як опублікую свій застосунок, то слідкуйте за мною на даній платформі. Всі оновлення, процес розробки, усі проблеми з якими я стикатимусь в ході своєї роботи - публікуватиму лише тут.

Це лише “пролог” до серії моїх дописів, тому тут немає жодної конкретики. А ні специфіки роботи, а ні термінів виконання поставлених завдань. Але в наступних дописах усе це буде. Мушу попередити вас, що будуть навіть фрагменти коду. Особливо ті, над якими я застрягав найдовше.

У наступній частині розповім вам:

  • Дизайн застосунку та чим я надихався

  • Яким саме API користуюся та чому?

  • Перша проблема, яка забрала у мене цілий день

Разом з тим ви можете залишати коментарі із своїми запитаннями та побажаннями стосовно того, про що мені розповісти в моїх дописах.

І закінчити пролог хочу фразою, яку я писав щотижня своєму колишньому роботодавцю, з моменту мобілізації:

“Досі на війні і досі живий!“

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Volodymyr
Volodymyr@eibon

Програміст, що став командиром

76Прочитань
0Автори
12Читачі
На Друкарні з 26 листопада

Вам також сподобається

Коментарі (3)

Хотілось би більше інформації про саме процес розробки

Вам також сподобається