Трасуюча куля відрізняється від звичайних боєприпасів тим, що світиться в польоті, за рахунок додавання в неї спеціального піротехнічної речовини - трасера, що і дає гарне яскраве світіння. Це дозволяє бачити траєкторію польоту кулі. В народі їх називають просто "трасер" за назвою доданої речовини.
В бойових умовах бажано щоб один магазин з трассерами був у командира відділення/взводу для вказання напрямку стрільби в умовах коли дуже погано чути. Використовується за принципом: побачив ціль - черга пострілів трасерами в бік цілі і обов'язково одразу зміна позиції, оскільки стрільба такими кулями сильно демаскує, особливо вночі. Решта бійців помітивши трасери повинні стріляти в бік вказаної цілі.
Звичайні піхотинці теж можуть так само використовувати трасери для вказання цілі. Важливо тримати магазин споряджений трассерами окремо від інших, так щоб у розпал бою помилково не витягнути його замість звичайного
В кулеметах трасери застосовуються ще й для самокоригування при роботі на великі дистанції. Так як кулеметник бачить куди летять кулі то він може більш ефективно подавляти ворога. Однак знову ж таки це демаскує кулеметника. Через це в деяких кулеметах, зокрема Browning, трасери зроблені таким чином щоб загорятися не одразу, а в ~300м від кулеметника - це ускладнює виявлення кулеметної позиції. Однак все одно вистрілювати більше однієї кулеметної стрічки з однієї позиції занадто небезпечно і краще змінювати позицію навіть тоді коли стріляв без трасерів (пишу зі слів знайомого кулеметника який саме так і дожив до наших днів)
Також трасерні кулі можна використовувати для підпалів будівель, посадок та інших речей. В суху жарку погоду будь-які легкозаймисті предмети і речовини легко загораються від трассера. Однак тут потрібен раціональний підхід - подумайте чи треба вам взагалі той підпал.
А от чого точно не варто робити на бойових - так це позначати трасерами кінець магазину до АК/РПК (заряджати останні 3 патрони трасерами). Це дуже небезпечно тому що мало того що демаскує так ще й чітко дає ворогу зрозуміти що у вас закінчились патрони, відповідно ворог спробує ліквідувати вас при перезарядці. Нижче накидаю альтернативних безпечних варіантів
В ідеалі треба навчитися на слух визначати кількість пострілів і котролювати це. Можлива похибка в 1-3 патрони (залишаться не відстріляними) але це ні на що не вплине. До речі, тут є ще один лайфхак, якщо не вистрілювати останній патрон а залишати його в патроннику це суттєво скорочує час на перезарядку. Особисто я цьому навчилась дуже швидко і завжди так роблю.
Також можна використовувати трофейні магазини від АК-12 (вони підходять до АК-74) оскільки вони мають віконечка через які видно залишок патронів. Однак це не завжди зручно оскільки віконечка маленькі й спереду. Можна також придбати магазини з більшими віконечками. А от брати повністю прозорі магазини не рекомендую оскільки вони недовговічні, також бували випадки коли влітку вони плавились після того як відстріляєш один раз, як наслідок перезарядити і стріляти далі вже не виходило
А взагалі ситуації коли прям дуже необхідно контролювати щоб не вистріляти всі патрони - рідкість, оскільки зазвичай в піхоті працюють двійками. І коли в вас закінчились патрони то другий номер буде стріляти по ворогу а у вас таким чином з'явиться час на перезарядку
І наостанок як відрізнити трасери від інших набоїв. Радянські, російські та українські набої до зброї радянського походження (калібр 5.45х39, 7.62х39, 7.62х54) - носик кулі зелений. Однак треба бути уважним оскільки також є набої зі зменшеною швидкістю (для стрільби з глушником) - там носик кулі чорно-зелений. Натівські трасери мають червоне або помаранчеве забарвлення, а зелені набої НАТО це звичайні набої зі сталевою кулею (аналог наших ПС)