Автомат Калашнікова АК 47

Ак 47

Автомат Калашнікова АК 47 навіть з появою новітнього стрілецького озброєння залишається дуже поширеною зброєю. Для багатьох рекрутів в ЗСУ він стає першою особистою зброєю.

Тому важливо знати основні ТТХ АК 47 та ключову інформацію про нього.

Тактико-технічна характеристика АК 47

Значення параметру

Калібр у мм.

7,62

Патрони, які використовує

7,62х39

Довжина, мм

415

Вага, кг

�4,3

Ємність магазину, патронів

30

Прицільна дальність, м

�800

Темп стрільби, постр./хв

600


Рекрутингові центри бригад ЗСУ

https://108brigade.army/ - 108 обр ТрО Дніпропетровської області. Бригада зі славним бойовим шляхом, діяла на Донецькому напрямку на 2024 рік діє на Запоріжжі. Щоб долучитись телефонуйте 0800337803 чи 0664476906 Хочете додати до списку контакти рекрутингового центру вашої бригади? залишіть коментар під дописом і ми додамо ;)


Рішення про переведення основної стрілецької зброї на проміжний патрон, як у АК-47, СРСР ухвалив ще під час Другої світової війни. У 1943 році був розроблений цей патрон, і почалося створення цілої лінійки стрілецької зброї, яка включала самозарядний карабін (СКС), автомат і ручний кулемет (РКД). У конкурсі на розробку автоматів брали участь кілька інженерів і конструкторських колективів, серед яких був молодий сержант М. Т. Калашников, що працював тоді на Ковровському кулеметному заводі (нині завод імені Дегтярьова).

У другому етапі конкурсу, що відбувся в 1947 році, Калашников значно вдосконалив свою модель автомату, яка була рекомендована до прийняття на озброєння. Після випробувань у 1949 році автомат Калашникова офіційно був прийнятий як «7,62 мм автомат Калашникова зразка 1947 року», або просто АК (також відомий як АК-47). Початкова версія АК-47 мала комбіновану ствольну коробку зі штампованих і фрезерованих елементів, але така конструкція виявилася недостатньо міцною. Тому в серійне виробництво пішла модель із цільнофрезерованою ствольною коробкою.

АК та його модернізована версія АКМ активно постачалися дружнім СРСР країнам і режимам, як у вигляді готової зброї, так і за ліцензіями на виробництво, з повною технічною документацією та підтримкою. 7,62-мм автомати випускалися в Болгарії, Угорщині, НДР, Єгипті, Іраку, Китаї, Румунії, Північній Кореї, Фінляндії, і поставлялися в багато інших країн. За приблизними підрахунками, у світі за останні 50 років вироблено щонайменше 50 мільйонів автоматів Калашникова.

Зразки АК різною мірою вплинули на створення таких систем, як Galil (Ізраїль), FN FNC (Бельгія), SIG SG-550 (Швейцарія) та інших. Напівавтоматичні цивільні варіанти АК також користуються популярністю в Росії (наприклад, карабіни та дробовики серії «Сайга»).

Переваги

Перевагами АК є його виняткова надійність навіть у складних умовах, невибагливість в обслуговуванні, простота у використанні та обслуговуванні, а також доступна вартість. Однак недоліки цієї зброї також добре відомі. Зокрема, це незручна ергономіка, особливо перемикач запобіжника, що має недосконалу конструкцію та видає гучне клацання при перемиканні, що може демаскувати стрільця.

Грубі прицільні пристрої з короткою прицільною лінією також обмежують точність стрільби, особливо одиночними пострілами. Пістолетна рукоятка і приклад мають форму, яка не сприяє комфорту при тривалому використанні. Ці недоліки цілком можна було б усунути в наступних модифікаціях, таких як АКМ або АК-74, проте консерватизм військових і виробників не дозволив внести ці зміни.

Загалом, АК можна назвати ідеальною зброєю для умов Другої світової війни, на досвіді якої вона й була створена, що відчувається навіть у сучасних моделях.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Мобік Розумака
Мобік Розумака@mobikrozumaka

мілітарка, історія, цікаве

1.3KПрочитань
25Автори
10Читачі
На Друкарні з 23 вересня

Більше від автора

  • На фронті триває вогневе протиборство

    Найбільш активно працюють підрозділи безпілотних апаратів. Дрони 108-ї окремої бригади тероборони ЗСУ тримають російських окупантів у постійній напрузі.

    Теми цього довгочиту:

    ЗСУ

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається