Бізнес на бровах: як відкрити броу бар

Зміст

З тих пір, як в моду увійшли красиві і шикарні брови, попит на такі заклади зріс, завдяки чому цілком можливо самостійно відкрити такий заклад і успішно розвивати як малий бізнес, який не вимагає великих вкладень, зате дає можливість чудово заробляти.

Броу бар (з англійської, brow брова, bar бар) – заклад, де обслуговування клієнта відбувається за спеціалізованою стійкою одним барменом. Brow bar – студія стилістики брів, міні-салон з корекції брів, де обслуговування клієнта та виконання різних операцій виконується одним майстром за одним робочим місцем. Фактично, броу бар – це профільний салон краси, який працює виключно з бровами. Корекція, макіяж, забарвлення, стилістика, нарощування брів – ось не повний спектр послуг такого салону.

Актуальність бізнесу на бровах

Індустрія краси переживає явну тенденцію до спеціалізації. Поступово відходять у минуле універсальні майстри, які включають в свій асортимент майже всі існуючі б’юті-послуги – від манікюру до епіляції. Професіонали воліють відточувати свою майстерність в якій-небудь одній області, підвищуючи тим самим якість пропонованої послуги. Охочі відкрити свою справу в сфері салонного бізнесу тепер нерідко йдуть аналогічним шляхом.

Деякий час назад шаленою популярністю користувалися нейл-бари та студії експрес-манікюру. І на сьогоднішній день в кожному другому великому торгово-розважальному центрі можна знайти точку, де усміхнені майстри приведуть в порядок ваші руки і нігті, поки ви відпочиваєте від шопінгу.

Зараз же обертів набирає популярність броу барів – спеціалізованих міні-центрів, де надаються послуги з оформлення брів, а також з догляду за ними і за віями. Попит на дані види послуг сьогодні обумовлений, перш за все, модою. Представниці прекрасної статі, що стежать за останніми тенденціями в області краси, вважають за краще «носити» широкі і виразні брови.

Зрозуміло, модні тенденції мінливі і даний тренд можливо не завжди буде таким затребуваним. Однак клієнти, які хоча б один раз отримали шанс порівняти роботу універсальних майстрів і професійних броу-фахівців, в будь-якому випадку зроблять вибір на користь останніх. Універсальний майстер механічно покрасить вам брови і скоректує їх форму (зазвичай просто прибере зайві волоски), а броу-фахівець, який володіє потрібними знаннями і розбирається в нюансах, допоможе підібрати колір і форму, які вигідно підкреслять ваші очі та підійдуть саме вам.

Бізнес на бровах: переваги та недоліки

Brow Bar

Перш, ніж почати свою справу і розробляти бізнес-план під свій броу бар, слід зрозуміти, які плюси і мінуси існують у бізнесі на бровах. Отже, до переваг можна віднести:

  • Актуальність бізнес-ідеї.

  • Невеликі вкладення в малий бізнес.

  • Можна працювати за франшизою, або створити свій бренд.

  • Не потрібен великий штат фахівців.

  • Досить невеликої площі приміщення для роботи.

  • Мінімальні вимоги щодо оподаткування.

Серед основних недоліків – два глобальних:

  • Відкривати броу бар вигідно тільки у великому, або середньому за масштабом місті. В маленьких містечках з населенням до 50 тис. попит буде мінімальний, і вкладення будуть довго окупатися.

  • Потрібна сильна рекламна стратегія, щоб залучити клієнтів, які ще не замислюються над тим, чи потрібні їм зміни в зовнішності і чи готові вони міняти дизайн своїх брів.

Прийнявши до уваги плюси і мінуси цієї бізнес-ідеї, слід поетапно пройтися всіма пунктами бізнес-проекту. І розпочати потрібно з аналізу ринку та конкурентів.

Аналіз ринку та пошук цільової аудиторії

Відкриття броу бару має починатися з аналізу ринку, оцінки можливості, визначення цільової аудиторії і її потенційного обсягу. Це необхідно для того, щоб розуміти весь масштаб вкладень і перспектив розвитку. Для цього потрібно побувати в аналогічних закладах, якщо такі є в місті.

Щоб зрозуміти, з чого почати, обговоріть це питання з потенційною аудиторією: знайомими жінками, або користувачами соцмереж. Розпитайте у них, чи є такі майстри у вашому місті, де знаходяться ці салони краси. Також вам допоможе моніторинг соціальних мереж, мобільна карта міста, де присутній довідник всіх установ. За допомогою такої мобільної карти і довідника дуже просто відвідати всі броу-бари міста, подивитися місце розташування і дизайн, вивчити асортимент послуг і їх вартість, провести аналіз цін тощо.

Після цього визначаємо цільову аудиторію. Це можна зробити через опитування в соціальних мережах, або проаналізувати жіночі форуми свого регіону. За статистикою, 80% клієнтів – це дівчата 20-35 років, 5% – це молоді дівчата з 17-20 років, 5% – це жінки 36-50 років. Крім того, гостями таких вузькопрофільних салонів краси можуть бути чоловіки, які бажають теж привести свої брови в порядок.

Власнику і засновнику броу бару слід розуміти відмінності між корекцією брів в салоні краси і роботою броу-фахівця. Перший вискубує зайві волоски і фарбує брови, другий – завдяки знанню нюансів цього мистецтва – здатний підібрати ідеальну форму брів, яка краще підкреслить обличчя й очі. Також він вибере серед широкої палітри професійних фарб для брів ту, що освіжить обличчя, або додасть йому потрібного ефекту, який бажає отримати клієнт.

Якщо в такому закладі працює хороший фахівець, а броу бар знаходиться в хорошому місці, то окупність не змусить себе чекати. Щоб показник рентабельності вкладень порадував власника якомога раніше, спочатку проводиться аналіз цінової політики конкурентів і формується своя – на основі бізнес-плану, з урахуванням витрат на матеріал, оплати за оренду приміщення, вартості матеріалу і заробітної плати спеціаліста.

Місцезнаходження салону корекції брів

Щоб бізнес-ідея була реалізована правильно, а рентабельність вкладень була високою, салон для корекції брів слід розмістити в максимально зручному для цільової аудиторії місці. Питання локації при розробці бізнес-плану броу бару є принциповим, тому що успіх розвитку, база клієнтів і популярність салону багато в чому залежать від цього фактора.

Щоб знайти хороше приміщення, насамперед рекомендують оцінити його зовні. Обравши кілька варіантів, просто проаналізуйте район, дорогу, як довго ви добираєтеся до нього і чи зручно буде потрапити у ваш броу бар клієнту.

Для початку роботи броу бару можна орендувати невелику площу, наприклад, в торгово-розважальному центрі. Вистачить і 7-8 кв. м. За такий куточок краси власник заплатить зовсім невеликі гроші, зате клієнти точно будуть, адже жінкам дуже зручно зробити корекцію брів в перерві між черговими закупами. Головна перевага розташування броу бару в ТЦ – висока прохідність цільового клієнта (жінки 20-35 років).

Броу бар в ТЦ

Якщо попит на послугу буде високим, можна задуматися про розвиток власної мережі і відкриття броу бару в окремому приміщенні. Але слід розуміти, що для салону в окремому приміщенні знадобиться набагато більше площі.

Загалом, броу бар повинен мати:

  • Зал обслуговування клієнта (мінімум 2-3 робочих місця).

  • Кімната очікування фахівця (з столиком, журналами та телевізором).

  • Туалет (санвузол).

  • Стійка адміністратора.

Відкриваючи окремий салон, для підвищення його прибутковості рекомендовано додати інші послуги краси. Наприклад, косметичні процедури (чистка, пілінг, маски для обличчя) і макіяж. Слід розуміти, що ціна оренди буде досить високою. Наприклад, в Києві «перша лінія» в прохідному місці буде коштувати 50-90 тис. грн.. за 1 кв. м. Однією корекцією брів тут не обійдешся.

Зауважимо, що досвідчені власники аналогічних закладів не радять розташовувати броу бар далеко від транспортних шляхів: там маленька прохідність. В такому закладі будь-який перехожий може стати клієнтом. Крім того, для броу бару варто передбачити зону паркування автомобілів, оскільки ця послуга орієнтована на клієнтів класу «luxe».

Реєстрація та документація бізнесу

Для ведення підприємницької діяльності необхідно офіційно зареєструвати броу бар як бізнес. Якщо ви будете єдиним власником – ідеально підійде юридична реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП). Якщо запуск проекту і його інвестування здійснюється двома, або кількома людьми (наприклад, планується мережа з декількох таких закладів), варто вибрати ТОВ і поділити на частки для кожного партнера. Код КВЕД 96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси. На реєстрацію бізнесу піде близько 5 днів. Якщо у вас виникають складнощі в цих питаннях, то ви можете звернутися за допомогою до юриста і відчутно прискорити цей процес.

Якщо плани на броу бар великі, є можливість інвестувати і бажання розвивати цей бізнес, формуючи сильний і конкурентоспроможний бренд – вибирайте відразу форму реєстрації як ТОВ.

Відразу ж реєструйте і свою торгову марку на броу бар. Це убезпечить власника броу-бару від послідовників і «крадіжки» ідей. Ціна патенту – близько 20 тис. гривень. В Україні можна зареєструвати різні види ТМ: словесні, зображувальні, комбіновані, звукові, об’ємні. Заявником та власником ТМ може бути як фізична, так і юридична особа (резиденти та нерезиденти України). Стандартні терміни реєстрації торговельної марки становлять від 18 місяців. Окрім цього, існує можливість прискореної реєстрації ТМ за 7,5-8 місяців за умови сплати відповідного збору. Така можливість цінна, якщо ви бажаєте заборонити недобросовісне використання ТМ іншою особою або, наприклад, хочете отримати доменне ім’я в зоні .ua.

Обладнання для броу бару

Одна з величезних переваг вибору цієї ідеї в якості бізнесу полягає в тому, що броу бар не вимагає серйозних фінансових вкладень. Єдині великі вкладення в салон будуть потрібні на меблі, необхідні для комфортного обслуговування клієнтів. Так, закупівля крісел для клієнтів, дивана, столика, дзеркал, світильників для 3-х робочих місць, стійки адміністратора, матеріалу для роботи обійдеться приблизно в 200 тис. гривень. Окрему увагу слід приділити освітленню. Світло має бути досить яскравим, щоб майстер максимально вірно міг підібрати тон фарби і вивірити форму брови.

Обладнання салону брів

Тут варто також зазначати, що на початкові вкладення впливатиме формат організації броу бару. Ми вже вияснили, що найчастіше подібні заклади організовують у вигляді острівців в ТЦ, або ж орендують окремий бутік під цю справу. Якщо це острівець в ТЦ, то потрібно буде замовити фірмову конструкцію з вашим логотипом і назвою компанії. Задоволення це не дешеве і ціни починаються від $4000 і вище. Якщо це окреме приміщення, то не обійтися без косметичного ремонту і покупки декору для інтер’єру.

Для організації робочого місця буде потрібно:

  • зручне крісло для клієнта.

  • велике дзеркало.

  • стіл з тумбочками для зберігання дрібного інструменту та матеріалів.

  • стійка з вішалками для верхнього одягу.

  • мийка.

З робочих інструментів броу-майстра можна виділити:

  • конусні щітки і олівці для оформлення брів.

  • гребінець для брів.

  • щипчики і пінцети (пінцети зазвичай купують зі спеціальними чохлами для зберігання).

  • ножиці.

  • гнучкі лінійки для промальовування потрібної форми брів.

  • епілятор для обличчя.

  • комплекти для ламінування (довгострокової укладання) брів.

  • аплікатори і пензлики.

  • захисна маска для обличчя.

  • підставки і ємності для зберігання матеріалу.

  • циркуль.

З витратних матеріалів будуть потрібні:

  • фарби.

  • гель.

  • мікробраш.

  • обезжирувач.

  • тіні.

  • шампунь для пензликів.

  • концентратор зростання брів.

Все обладнання та витратні матеріали для невеликого броу бару обійдуться в суму від $2500 і вище. Це без урахування покупки конструкції острівця, або декору приміщення.

Броу-штат: беремо тільки професіоналів

Будь-який заклад краси цінується, в першу чергу, за «золоті руки» майстра. Адже ніхто не прийде двічі в красиве, ефектне місце біля його будинку, де йому зіпсували форму брів. Тому підбір кадрів в броу бар – це особливий і дуже важливий етап створення свого бренду та іміджу.

Якщо ви вирішили відкривати свій бізнес в форматі броу бару, перше, що вам потрібно зробити – це пройти навчання. На ринку є різні пропозиції від шкіл, але вам потрібно почитати відгуки і вибрати кращу за критеріями швидкості і якості навчання. Процес навчання і отримання досвіду може зайняти від 6 до 12 місяців. Але це важливий і необхідний етап, який допоможе вберегти вас від великих помилок при запуску свого бізнесу на бровах з нуля, з повною відсутністю досвіду роботи.

Про найм персоналу варто замислюватися після того, як ви самостійно перестанете справлятися з потоком клієнтів.  Ключова особа в цьому ланцюжку – це сам броу-фахівець. Щоб найняти співробітника, який допоможе розвиватися вашому бізнесу, а не зіпсує імідж на самому початку, вивчайте резюме і просіть рекомендації з попереднього місця роботи. Оцінити навички і досвід б’юті-майстра можна на пробних моделях, яких запрошують для безкоштовної презентації робіт.

Броу бар спеціаліст

Хорошому фахівцю слід запропонувати гідні умови роботи. Щоб мотивувати співробітників, можна запропонувати їм відсоток з доходу. Знайти людей на ставку можна, але дуже складно. Класична схема режиму роботи б’юті-майстрів – графік «два через два» з відсотковою оплатою за кожну надану послугу (зазвичай – 30%). Загалом, варто запам’ятати, що супер-броу-фахівець – це головний козир в цій бізнес-ідеї!

Крім броу-фахівців потрібна прибиральниця. Якщо ваш салон займає окреме приміщення, а не точку в ТРЦ – також буде актуальна ставка адміністратора (2 людини, графік роботи той же, що у майстрів – «два через два»). Можливо, знадобляться бухгалтер і людина, яка буде закуповувати матеріали для роботи. Однак ці функції можна взяти на себе – у всякому разі, на перший час.

Маркетинг і реклама: як вигідно подати свій броу бар

Напередодні відкриття броу бару необхідно провести ефективну рекламну кампанію. Особливо це актуально, якщо салон відкривається у великому багатотисячному місті, де присутній високий рівень конкуренції на аналогічні послуги. Приблизно за тиждень до відкриття варто роздати флаєри з інформацією про броу бар, адресою, контактною інформацією, посиланнями на соцмережі. На стадії розкрутки можна також задіяти традиційні інструменти – роздачу дисконтних карт, банери, рекламу на радіо.

Дуже важлива вивіска при вході: її має бути добре видно здалеку як пішоходам, так і водіям на дорозі. На вивіску рекомендується встановити підсвічування, щоб і в темний час доби броу бар було добре видно.

Кращий PR сьогодні – це інтернет: б’юті-блоги, соціальні мережі і форуми з цільовою аудиторією. Саме там реалізується маркетингова стратегія. Тому крім вдалої локації вашої студії, важливо застосовувати і інші канали залучення клієнтів. Рекомендуємо ще кілька робочих стратегій.

1. Соціальні мережі. Особливо намагайтеся розвивати сторінку в Instagram. Публікуйте фото в форматі «до/після», відгуки клієнтів, останні новини і тренди індустрії догляду за бровами, влаштовуйте конкурси і продавайте дисконтні купони. Також, можна купувати платну рекламу в цій мережі.

2. Свій сайт + контекстна реклама. Тут також важливо не вкладати величезні гроші. Для початку зробіть простий сайт-візитку, протестуйте цей напрямок і тільки потім можна поступово вкладати гроші в унікальний дизайн і розробку функціоналу.

3. Листівки та візитки.

4. Реклама на онлайн дошках оголошень.

5. Залучення VIP-клієнтів у рекламних цілях.

Броу бар в цифрах: середній бюджет та рентабельність

З самого початку розробки бізнес-ідеї кожному потенційному підприємцю цікаво і важливо, наскільки рентабельний броу бар як бізнес-проект. Щоб відповісти на це питання, перш за все треба скласти розгорнутий бізнес-план, в якому передбачити всі пункти реалізації проекту, витрати і потенційний прибуток. На старті будуть потрібні вкладення в устаткування, витратні матеріали та облаштування приміщення.

Броу бар / Brow bar

Середній бюджет для запуску однієї точки від $6000 за острівець у ТРЦ і до $30 000 за салон краси для брів преміум-класу. Тобто все залежить від обраного формату, якості інструментів, меблів тощо. Зазвичай запускають броу бар на кілька робочих місць.

Рентабельність салону брів

Рентабельність броу барів досить висока. У разі, якщо потік клієнтів вже налагоджений, потенційний дохід одного робочого місця в салоні за день складе приблизно  4000-5000 гривень. Тобто середній чек в броу барі становить 350-400 гривень, а обслужити за день майстер може близько 10-12 осіб. В середньому на одного клієнта йде приблизно сорок хвилин. В невеликому салоні з двома робочими місцями прибутковість за місяць, таким чином, складе близько 190 000 гривень. За вирахуванням регулярних витрат (комунальні платежі, зарплата майстрам, витратні матеріали, реклама, податки, оренда) чистий прибуток буде 110 000 гривень в місяць.

Зрозуміло, якщо заклад знаходиться на початковій стадії розкрутки, то вищезазначені показники слід коригувати на 50%-60% в сторону зменшення. Однак навіть в такому випадку рентабельність броу-бізнесу досить висока – експерти відзначають, що він окупає і починає повертати вкладені кошти приблизно за 1 рік (при сприятливих умовах за 6-8 міс.).

Вартість послуг та щомісячні витрати

Середня тривалість стандартної процедури роботи з бровами (наприклад, корекція) займає 10-15 хвилин. Вартість такої процедури – 150-200 гривень. Решта процедур в ціні варіюються від 200 до 1000 гривень і займають, за часом, від 15 до 90 хвилин.

Кілька прикладів цін на послуги:

  • моделювання – $7,5 – $8

  • мікроблейдінг – $75 – $80

  • фарбування брів – $8 – $12

  • корекція – $8

  • ламінування – $12

Якщо говорити про щомісячні платежі, то близько 35%-45% від отриманого прибутку йде на зарплату майстрам і персоналу. Оплату праці броу-майстрів краще зробити відсотком з замовлення. Адміністратор отримує 6-8 тисяч гривень в місяць. Далі йде оренда, покупка витратних матеріалів і реклама. Вартість оренди –  12-15 тисяч гривень (залежно від регіону і формату бізнесу). Витратні матеріали близько 12 тисяч гривень на місяць. Податок – 5% з доходу.

Броу бар: власний бренд чи франшиза?

Вартість відкриття броу-бізнесу практично однакова в обох випадках. Так, при відкритті власного бренду більше грошей піде на його розкрутку, а аналогічна сума при роботі за франшизою буде витрачена на її покупку.

Якщо ви новачок в бізнесі і не знаєте всіх нюансів відкриття броу бару, купуйте готову франшизу – набийте руку в цьому бізнесі, оцініть свої можливості. Франшиза броу бару дозволить вам обійти всі тонкі моменти, не наламати дров і отримати на старті вже цілком успішний і вигідний бізнес з готовою документацією, повним набором устаткування і косметики.

Резюме

Як бачимо, відкриття броу бару має досить просту схему і не вимагає серйозних капіталовкладень і якихось специфічних знань. Процедура реєстрації також не відрізняється складністю.

Заробіток на догляді за бровами – це новий тренд в індустрії б’юті послуг. Щоб ваш броу бар мав успіх, потрібно бути досвідченим майстром з високою якістю робіт, вивчати нові методики і матеріали, постійно розширювати базу клієнтів. У майбутньому можна запустити мережу броу барів у вашому місті, або ж продавати франшизу.

При цьому дана ринкова ніша тільки починає заповнюватися. Тому, якщо грамотно вибудувати маркетингову стратегію і найняти досвідчених майстрів, то можна не особливо побоюватися жорсткої конкуренції.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

898.1KПрочитань
11Автори
703Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається