4 кроки для старту дропшипінг бізнесу

Зміст

Дропшипінг — це схема продажів, в якій інтернет-магазин виступає посередником між покупцем та гуртовим постачальником. Інтернет-магазин (дропшипер) залучає клієнтів, приймає замовлення та передає їх постачальнику, який безпосередньо розсилає замовлення клієнтам.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Як працює система дропшипінгу?

На відміну від класичної схеми продажів, де товар зі складу інтернет-магазину безпосередньо відправляється покупцеві, у dropshipping є третя сторона — великий постачальник. Їм може бути безпосередньо сам виробник чи гуртовий склад.

Для клієнта покупка не відрізняється від класичної моделі. Покупець заходить на сайт, вибирає позиції, які сподобалися, оплачує та отримує їх (поштою або в пункті самовивозу, кур’єром).

Постачальник не шукає самостійно роздрібних клієнтів. Це означає, що немає витрат на просування, консультування поодиноких покупців. Необхідне лише місце для зберігання продукції та своєчасна доставка за даними, наданими підрядниками, тобто роздрібними магазинами.

Інтернет-магазин виступає у ролі посередника. Він розробляє привабливий сайт, розкручує його та домовляється з постачальниками, але не закуповує партії товарів. У цьому випадку продавець діє за такою схемою:

  • знаходить клієнтів;

  • допомагає з вибором;

  • приймає оплату;

  • дізнається адресу доставки й передає дані складу.

Дропшипер заробляє на маржі — різниці між сумою, отриманою від клієнта та переданою контрагенту, тобто між продажною та закупівельною ціною.

Переваги та недоліки дропшипінгу

Як і будь-який інший вид діяльності, dropshipping має свої переваги та недоліки. Розглянемо обидві сторони.

Плюси дропшипінгу

  1. Мінімум вкладень. Почати можна навіть зі сторінки в соціальних мережах або невеликого магазину, створеного у безплатному конструкторі, наприклад на Wix.

  2. Простота організації. Дропшипери вільні від багатьох процесів класичної торгівлі — облік товару, організація упаковки та доставки, а також найму співробітників.

  3. Низькі ризики. Для старту не потрібний великий капітал. Відсутність грошових вкладень у продукцію дозволяє розширювати та змінювати асортимент, а також вибрати іншу нішу без великих втрат.

  4. Бізнес-модель без складу дозволяє не прив’язуватися до місця проживання. Ви можете продавати не лише на території України, а й домовлятися з підприємцями з інших країн.

Важливо! Для успішного початку бізнесу вкладення необхідні для створення та просування вебсторінки.

Мінуси дропшипінгу

  1. Велика конкуренція. Ніша з низьким порогом входу приваблює багато охочих розпочати власний бізнес. До того ж ціна на продукцію та інші умови часто регламентуються постачальниками.

  2. Відсутність контролю за якістю товару та строками доставки. Якщо покупець отримає замовлення поганої якості або невчасно, відповідальність ляже на дропшипера.

  3. Проблеми з післяплатою, обміном і поверненням. Оскільки товар реалізується через посередника, рутинні процеси можуть містити додаткові етапи.

  4. Менше можливостей для кастомізації замовлення — неможливо додати святкову упаковку або подарунок за покупку, зробити безплатну доставку.

Дропшипінг з нуля: коротка інструкція для початківців

Робота за схемою дропшипінг може стати цілком успішним бізнесом. Передача на аутсорс частині процесів та відсутність складу роблять dropshipping дійсно простою та ефективною моделлю торгівлі. Але для успішного запуску рекомендуємо дотримуватись наступних етапів.

Крок 1. Вибір ніші для дропшипінгу

За схемою дропшипінг можна продавати практично все. Вибір часто залежить від вподобань продавця. Експертність та залучення допоможуть продавцю успішно просувати товари в умовах високої конкуренції.

Що ще потрібно врахувати при виборі асортименту:

  • Рівень попиту;

  • Сезонність;

  • Маржинальність.

  • Можливість розширення.

Рекомендуємо звернути увагу насамперед на товари, які мають високий попит. За даними Shopify і Statista до найпопулярніших категорій для онлайн-торгівлі у всьому світі належать електроніка, одяг, їжа, напої, товари для дому та меблі.

Крок 2. Вибір постачальників для схеми дропшипінгу

Надійні постачальники для інтернет-магазину – важливий компонент бізнесу за моделлю дропшипінг. Критерії для відбору:

  • Якість продукції;

  • Прозорість умов;

  • Чесність.

Перед початком співробітництва:

  1. Зробіть пробну закупку. Це необов’язкова умова, але ви зможете самостійно перевірити якість.

  2. Обговоріть умови доставки, можливість обміну та повернення, маржинальність тощо.

  3. Обов’язково підпишіть договір. Ваші партнерські відносини мають повністю регулюватися законодавством – це допоможе у разі виникнення спірних ситуацій.

Знайти партнерів для співпраці з дропшипінгу можна у пошуку Google, на маркетплейсах, спеціальних базах і каталогах. Ще один варіант — звернутися безпосередньо до виробників у вашій ніші. Доставка від виробника — додатковий спосіб просування власної продукції для невеликих брендів.

Крок 3. Створення інтернет-магазину та запуск продажів

Приваблива сторінка в соцмережах та зручний функціональний сайт – одна з ключових конкурентних переваг у дропшипінгу. Багато онлайн-магазинів починають з невеликого сайту на конструкторі або на безплатній CMS. Вибір платформи залежить від ваших потреб.

Продажі варто запустити також у соціальних мережах. Навіть за наявності повноцінного сайту не варто ігнорувати аудиторію в Instagram, Facebook, TikTok.

Для інтернет-магазину також знадобляться якісні фото товарів та їх унікальні описи. Фото можна запросити чи зробити самостійно, купивши пробну партію.

Обов’язково пропишіть для покупців:

  • Час роботи магазину, зокрема, коли приймаєте замовлення та консультуєте;

  • Умови замовлення — терміни відправлення, поштові послуги, можливість викликати кур’єра або оформити самовивіз;

  • Наявності обміну чи повернення.

Крок 4. Просування

Основна робота дропшипера — пошук клієнтів. Для цього можна використати:

  1. SEO-просування в Google та у соціальних мережах.

  2. Контекстну та медійну рекламу в інтернеті.

  3. Контент-маркетинг.

  4. E-mail розсилки.

Згодом магазин за моделлю дропшипінг можна масштабувати — розширити асортимент або вийти на нові ринки.

Висновок

Попри наявні недоліки, дропшипінг — простий та дієвий спосіб розпочати власний бізнес. Для успіху необхідні вкладення в розкрутку сайту або бізнес-сторінки в соціальних мережах, а також співробітництво з надійними та відповідальними постачальниками.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

14.1KПрочитань
1Автори
48Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Які KPI потрібно відслідковувати інтернет-магазину

    KPI — це ключові показники ефективності, які використовуються для оцінки досягнення стратегічних та операційних цілей компанії, команди чи окремого співробітника. Вони є обов'язковою частиною регулярного аналізу успіхів організації.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 15 ідей для вендингового бізнесу

    При правильному підході вендинг це відмінний варіант малого бізнесу, який не потребує значних вкладень та великої команди. Починати можна самостійно з бюджетом в 10-15 тисяч доларів. І ось декілька крутих ідей для старту.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 10 трендів маркетингу 2025 року

    Компанія Kantar поділилася своїми прогнозами щодо ключових маркетингових трендів, які будуть визначати розвиток напрямку у 2025 році.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається