Telegram-канал як бізнес: як вести і монетизувати

Зміст

Що приваблює в Telegram авторів контенту?

Насамперед, це велика кількість платоспроможної та активної аудиторії. Telegram-користувачі кілька разів на день відкривають додаток месенджера для спілкування. Перевіряючи листування з друзями та колегами, люди легко захоплюються і контентом креаторів, переходячи з одного каналу на інший. Такий формат створює відчуття близькості між аудиторією і блогерами, що підвищує лояльність до автора контенту.

Протягом усієї історії існування месенджера кількість користувачів активно зростає. В особливо вдалі роки приріст аудиторії становить 80-100%. У червні 2022 року кількість активних користувачів Telegram перевищила 700 млн осіб. Застосунок месенджера увійшов до топ-5 найбільш завантажуваних застосунків світу.

Що робить Telegram найбезпечнішим?

Захист онлайн-спілкування - головна ідея Telegram, як месенджера. Павло Дуров, творець соцмережі, і його старший брат Микола, який написав протокол шифрування інформації MTProto, від самого початку визначили безпеку користувачів своїм головним пріоритетом.

"Taking back our right to privacy" - "Повертаємо своє право на недоторканність особистого життя"

Які можливості Telegram привабливі для підприємців?

Швидка окупність

Середньостатистичні розрахунки щодо окупності такі:

Підприємець із необхідним набором знань про роботу в Telegram створює канал у трендовій тематиці та інвестує в нього 500 тисяч гривень. У середньому він заробляє 100-150 тисяч гривень на місяць на рекламних інтеграціях. Скільки часу буде потрібно, щоб окупити інвестиції в Телеграм-канал? Правильно, 3-5 місяців!

Як зробити термін окупності ще коротшим? Розвивати не один Telegram-канал, а мережу в рамках однієї тематики. Тоді ви отримуєте можливість допродавати рекламу на кількох майданчиках за всіма вхідними запитами.

Різні варіанти бізнес-моделей

Є мінімум 4 відпрацьованих систем заробітку на Telegram-каналах.

  • Заробіток на рекламі. Внутрішня реклама - новачки на цьому майданчику купують рекламу у "старожилів", щоб запустити живу аудиторію на свої проєкти. Зовнішня реклама - продукти та послуги сторонніх рекламодавців, найбільш "смачна" частина рекламного "пирога". Цей ринок щороку зростає майже вдвічі. До того ж, якщо ваш канал показує позитивний результат, то рекламодавець залишиться вашим стабільним партнером протягом тривалого часу.

  • Партнерські програми. Форма співпраці між адміном каналу і компанією, яка надає продукти або послуги. Відрізняється від реклами тим, що оплата йде тільки за результат - заявку або продаж. Облік фіксується за реферальним посиланням, яке ви вставляєте у свій рекламний креатив. Більше покупок за вашим посиланням - вищий дохід від інтеграції.

  • Продаж своїх консультацій і послуг. Telegram славиться особливо платоспроможною аудиторією, а значить це найкращий майданчик для продажу послуг експертів з твердими навичками. Запускаєте канал з якісним контентом за своєю темою, раз на тиждень публікуєте промо-пост і регулярно отримуєте лояльних замовників на свої послуги. Модель монетизації підходить для: психологів, фінансистів, репетиторів, фітнес-тренерів, юристів, маркетологів тощо.

  • Запуски та продаж інфопродуктів. Найприбутковіший і довгостроковий вид заробітку. Рівень прибутку залежить від якості та вартості продукту, кількості та якості підписників - стелі, практично немає.

Як заробити в Telegram, якщо немає грошей на старт?

Для підприємців-початківців у Telegram є можливість заробляти, як фрілансер. Це можливість заробити свій перший капітал, вивчаючи особливості роботи в соцмережі зсередини.

Варіанти заробітку:

  • Контент-менеджер Telegram-каналу. Ведення каналу в Telegram коштує близько 5 тисяч гривень на місяць, зазвичай людина справляється з веденням 5-6 каналів паралельно.

  • Створення рекламних креативів для Telegram-каналів. Вартість таких робіт: від 500 до 3000 гривень за рекламний креатив (пост). На один креатив йде 2-3 години роботи. Скільки ви заробите, якщо робитимете 5-7 креативів на тиждень із середньою вартістю 1000 гривень? Здається, непогано для старту.

  • Закупівля реклами для Telegram-каналів. Для цього вам потрібно вивчити платформу uk.tgstat.com. Стандартна винагорода за такі послуги варіюється від 10% до 20% від бюджету закупівлі.

  • Продаж реклами в Telegram. Це найпоширеніша і найпростіша у виконанні Telegram-професія. Ви зв'язуєтеся з адміном каналу, рекламу для якого хотіли б продавати, і надаєте своє портфоліо (якщо такого поки що немає, так і говорите, що ви новачок). Рекламні місця на місяць-два часто залишаються нерозпроданими, і будь-який адмін буде тільки радий продати їх, навіть за умови, що він віддасть вам 15-20% від суми угоди.

Широкі можливості для автоматизації процесів та аналітики результатів

Будь-яка автоматизація - економія часу і ресурсів вас і ваших співробітників. У Telegram є можливість для автоматизації всіх ключових завдань.

  • Бот постингу. Інструмент, який дає змогу запланувати публікації на потрібну дату і час. Наприклад, безкоштовний бот Телепост і його веб-версія.

  • Бот зворотного зв'язку. Інструмент для автоматичного надсилання повідомлень підписникам: привітання, розсилки, актуальні повідомлення, відповіді на поширені запитання. Наприклад, SimpleFeedbackBot.

Можливість збору аналітики - це можливість аналізувати ефективність свого бізнесу, грамотно коригувати стратегію з опорою на результат.

  • uk.tgstat.com- ключовий інструмент аналітики в Telegram. Цей застосунок дає змогу перед купівлею реклами перевірити канали, чи не є вони ботоводами або шахраями. До того ж під час аналізу ніш і каналів для планування закупівель реклами інструмент показує, де закуповуються ваші конкуренти і від кого вони отримують "дешевшого" і вигіднішого підписника. Також можна побачити, як залучався трафік на цільовому каналі.

Це лише мала частина моїх інсайтів. За час роботи в телеграмі я знайшов для себе багато крутих алгоритмів зі створення каналу та роботи з Telemetr і TGStat, що виявилося дуже актуально. А ви вже ведете свій канал у Telegram? Скидайте посилання в коментарях і діліться досвідом: що вийшло, а що ні?

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

832.4KПрочитань
11Автори
631Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (4)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається