Як відкрити будівельну фірму з мільйонним доходом

Зміст

Будівництво в цілому і обробка приміщень зокрема – дуже вигідний бізнес. Попит на житлову площу є завжди, як і попит на комфорт. Тому відкриття будівельної фірми – той вид бізнесу, які при правильному розкладі принесе власнику значні доходи. Але перш, як відкрити будівельну фірму, варто врахувати, що в цій сфері дуже серйозна конкуренція.

Формати будівельного бізнесу

Будівельні компанії готові запропонувати своїм клієнтам найрізноманітніші послуги – від косметичного ремонту окремої квартири до будівництва будинку з нуля. Якраз останній варіант приносять основний дохід переважній більшості фірм. Створити будівельну компанію з нуля – означає вирішити чимало складних питань в самому початку шляху.

Є як мінімум дві обставини, які відлякують деяких молодих будівельників. Розглянемо їх:

Перша – відсутність авторитету на ринку. Будь-який потенційний замовник в першу чергу подивиться на історію розвитку фірми. Навряд чи замовлення на будівництво приміщення з нуля дістанеться новачкові без репутації, або хороших відгуків. Тому, швидше за все, на початку діяльності доведеться розраховувати на невеликі замовлення, або пропонувати суттєві знижки. Але зарекомендувавши себе на будівельному ринку, ви забезпечите собі високий попит.

Друга – відсутність технічної бази. Будівельний бізнес вимагає великих вкладень – інструменти коштують дуже дорого. Їх можна взяти в оренду, але це збільшить вартість надання послуг на виході – в той час як конкуренти спрацюють для клієнта дешевше.

Як вирішувати ці проблеми? Як варіант – максимально розширити спектр пропонованих послуг. Фахівці, та й статистика, підтверджують, що чим більше замовлень ви зможете реалізувати, тим швидше піде розвиток будівельної фірми. Але тут потрібно знайти баланс: головне не переоцінити себе. І підберіть кваліфікованих і відповідальних співробітників – саме вони формуватимуть репутацію компанії. Моніторте ситуацію на ринку, щоб бути в курсі всіх тенденцій і цін.

Перші кроки в будбізнесі

Найбільш вигідним варіантом для початку будівельного бізнесу буде спеціалізація на внутрішній обробці приміщень. І ось чому:

  • Широкий спектр послуг. Ремонт приміщень може бути досить різноманітним. А ще така спеціалізація – запорука стабільного доходу;

  • Відсутність складнощів з підбором кадрів. Сьогодні дуже багато майстрів вибирають для себе вузьку спеціалізацію, досконально вивчивши один вид робіт, тому що їхня професія відповідає сучасному попиту. Скористайтеся цією ситуацією і найміть собі кваліфікованих фахівців. Невеликим бонусом може бути те, що деякі з таких майстрів охоче погоджуються на нову роботу за умови використання своїх інструментів;

  • Реальність отримання замовлення. Отримати замовлення на обробку приміщення молодій будівельній компанії значно простіше, ніж знайти хоча б одного клієнта, зацікавленого в будівництві об’єкта з нуля.

Також молода будівельна фірма може заявляти про себе, беручи участь в тендерах. Тут теж треба адекватно оцінювати свої сили і можливості. Тобто важливо розуміти, які конкурси будуть орієнтовані головним чином на солідні будівельні компанії, і поки відкласти в них участь. Ну а ті тендери, мета яких – вибрати хорошого підрядника для ремонту школи, садочка, іншої організації, цілком будуть під силу для компаній-початківців.

Крім тендерів, можна налагодити співпрацю з фірмами, які зводять новобудови. Щороку в місті, незалежно від його розміру, ведуться будівництва нових житлових кварталів. Вони теж потребують оздоблювальних ремонтних робіт. Цей варіант співпраці може забезпечити вам стабільний заробіток.

На сьогоднішній день досить актуально отримувати частину замовлення від великої компанії. Прибуток від угоди вартий того, щоб погодитися на це.

Ну а ще – можна будувати невеликі дерев’яні заміські будиночки. Це має попит і досить вигідно.

Загалом, головний напрямок діяльності будь-якої фірми полягає в роботі над власною репутацією. Добрі відгуки клієнтів – це ключ до успіху. Вони підвищують як авторитет фірми, так і кількість замовлень. Не бійтеся починати з внутрішнього ремонту: з часом ви зможете розширити спектр робіт до потрібного вам обсягу.

Бізнес-план будівельної компанії

Перш, як відкрити будівельну фірму, добре пропишіть свій бізнес-план. У бізнес-плані будівельної компанії потрібно розрахувати все до найдрібнішого. Кожен пункт плану повинен мати економічне обгрунтування. Особливу увагу зверніть на джерела фінансування на всіх етапах реалізації бізнес-плану.

Бізнес-план будівельної фірми повинен містити наступні розділи:

Прайс-лист на надавані послуги

Тут потрібно вказати про проектування, будівництво невеликих об’єктів, перелік ремонтних та оздоблювальних робіт. Згадайте про додаткові послуги: допомога в підборі матеріалів для ремонту, авторський і технічні нагляди тощо. Опишіть весь спектр послуг.

Аналіз будівельного ринку

Вивчіть ринок будівництва у вашому регіоні. Чи багато будується, або планується житлових будинків? Як йдуть справи з необхідністю ремонтів в бюджетних організаціях? Чи багато старих багатоповерхівок, яким може знадобитися косметичний ремонт?

У зв’язку з популярністю життя за містом дедалі більше людей прагнуть переїхати в невеликий приватний будиночок. Проаналізуйте, чи є у вашому населеному пункті попит на це. Чи є сумлінні будівельні фірми, які можуть відповісти цьому попиту? Що можете запропонувати ви, якісно відрізняючись від конкурентів?

Підбір персоналу

Будівельна компанія повинна мати кваліфікований і відповідальний персонал. Якщо мова йде про робочих, то в першу чергу роботодавця повинен цікавити їх досвід. Для цього будуть потрібні наступні співробітники: бригадир, проектувальник та робочі.

Питання з бухгалтерією вирішить контракт з хорошою аутсорсинговою компанією: так буде зручніше і вигідніше. На умовах аутсорсингу у вас можуть працювати і робочі бригади. Виберіть для себе найбільш прийнятний варіант. Але потрібно розуміти, що зі збільшенням масштабу роботи будівельної фірми буде збільшуватися і її штат.

Аналіз ризиків.

Ризики, які можуть мати негативний вплив на успішне функціонування будівельної компанії:

  • Відсутність кваліфікації і досвіду у співробітників;

  • Неправильний вибір ніші для роботи;

  • Невеликий попит (вмійте запропонувати своєму клієнтові те, що якісно виділяє вас від конкурентів на будівельному ринку);

  • Відсутність надійних постачальників будівельних матеріалів.

Офіційна реєстрація будівельної фірми

Назва будівельної фірми повинна бути такою, що легко запам’ятовується, відповідати тематиці бізнесу.

При підборі назви варто орієнтуватися на наступні нюанси:

Цільова аудиторія. Орієнтуватися у виборі назви потрібно головним чином на неї. Так, робота з фізичними особами передбачає коротке найменування будівельної компанії – щоб її можна було легко запам’ятати. Орієнтир на великі українські, або іноземні компанії вимагає не просто назви, але і влучного слогана. Повинно звучати модно і помітно;

Конкретика. З одного тільки найменування будівельної фірми повинно бути зрозуміло, який спектр послуг вона готова надати. Краще уникати абревіатур;

Звучність. Багато власників компаній влаштовують внутрішньо корпоративний конкурс серед тих, хто по-справжньому закоханий у те, що він робить. Професіонали часто пропонують досить цікаві варіанти.

Отже, компанія отримала назву, поговоримо про її реєстрацію.

Для повноцінної діяльності реєстрацію для будівельної фірми слід пройти в відповідних органах. А до цього виконати три дії:

  • Вирішити, яким буде правовий статус – ФОП чи ТОВ;

  • Зібрати всі необхідні документи в податкову службу;

  • Відкрити розрахунковий рахунок.

Сама процедура реєстрації дуже проста, її можна пройти прямо у себе вдома (наприклад, через додаток «ДІЯ»). Головне – правильно заповнити документи. Якщо виникнуть складності, фахівці завжди до ваших послуг.

Висновок

Таким чином, будівництво – хоч і складний, але дуже рентабельний бізнес. Перш як відкрити будівельну фірму, головне – поставити собі за мету і, адекватно оцінюючи свої можливості на початку шляху, розвивати масштаб своєї діяльності. Не поспішати і не братися за ту роботу, яка поки що не під силу. Заручитися підтримкою класних фахівців в штаті своєї будівельної фірми і шукати сумлінних партнерів. Будь-яка справа по плечу тим, хто вірить в себе.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

960.1KПрочитань
11Автори
784Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається