Чому micro:bit краще за Arduino для початкової школи

Ключові тези статті:

  • вивчати програмування в школі все ще важливо

  • навчальні ресурси повинні допомагати вчителям економити час, а не навпаки

  • у порівнянні з Arduino, micro:bit краще підходить для використання в початковій школі через ряд переваг.

В сучасному цифровому світі дуже важливо щоб діти вивчали основи програмування та електроніку. Навряд чи всі діти стануть програмістами, адже програмування в майбутньому може виконуватись штучним інтелектом. Проте вивчення основ програмування допоможе розвинути критичне мислення, навички розв’язання проблем та креативність. Погодьтесь, якщо ти розумієш, як працює та чи інша технологія, у тебе менше шансів потрапити в якесь незручне становище.

Щоб полегшити вивчення таких концепцій, як алгоритми, програмування, комп’ютерні системи, вчителі часто використовують мікрокомп'ютери (мікроконтролери), такі як micro:bit або Arduino. Це дозволяє дітям отримати практичний досвід взаємодії з залізом та програмами.

Джерело: Understanding the Differences Between Micro:Bit and Arduino

Цією статтею я хочу донести просту думку: micro:bit - це найкраще рішення для уроків інформатики в початковій школі.

Надалі я спробую пояснити, чому я дійшов такого висновку та чому використовую саме цей мікрокомп’ютер в школі. де я працюю.

Інструмент для навчання

Якщо ви живете в ідеальному світі, де у вчителя є необмежений ресурс часу для налаштування робочого середовища, тоді Arduino - чудовий варіант. Це дешево (якщо купувати китайську репліку, а не оригінал) та універсально (безліч можливостей з розширення можливостей шляхом використання додаткових модулів).

Якщо ми говоримо про реальний світ, то навчальні ресурси повинні допомагати економити час вчителя, а не навпаки. Навчальні ресурси повинні бути зручними у використанні та мати методичні матеріали та приклади використання.

Тож. головним та беззаперечним аргументом на користь використання micro:bit є те. що цей мікрокомп’ютер було розроблено спеціально для навчання.

Джерело: microbit.org

Arduino ж в першу чергу було створено для мейкерів та творців, а вже потім для навчання.

Легкість у використанні

micro:bit має простий, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс з двома кнопками, світлодіодним матричним дисплеєм та різноманітними датчиками. Такий дизайн дозволяє учням зосередитися на вивченні фундаментальних концепцій програмування, не перевантажуючи себе складними апаратними конфігураціями.

Джерело: microbit.org

Завантаження коду на плату також відбувається максимально просто.

На противагу цьому, більш складне налаштування Arduino та підключення до макетної плати можуть відлякати учнів молодшого віку.

Вбудовані датчики та функції

micro:bit має безліч вбудованих датчиків і функцій, які дозволяють учням створювати цікаві проєкти прямо “з коробки”. Пристрій оснащений акселерометром, компасом, мікрофоном, сенсорним логотипом, динаміком, а також, як зазначалось вище, світлодіодним матричним дисплеєм 5x5 та двома програмованими кнопками. Ці інтегровані компоненти дозволяють учням досліджувати широкий спектр тем без потреби в додатковому обладнанні.

Джерело: microbit.org

Для порівняння, Arduino зазвичай вимагає підключення зовнішніх датчиків і компонентів для досягнення подібної функціональності. Хоча така модульність може бути корисною для просунутих проєктів, вона також може бути непосильною і забирати багато часу у школярів початкової школи, які тільки починають вивчати електроніку та програмування.

Програмування блоками або текстом

micro:bit пропонує універсальний досвід програмування для учнів з різними рівнями навичок та стилями навчання. Він підтримує як блокові, так і текстові мови програмування, що дозволяє учням плавно переходити від однієї мови до іншої в міру того, як вони стають більш досвідченими.

Початківці можуть почати з онлайн-редактора Microsoft MakeCode, що подібний до Scratch. В цілому, цього редактору вистачить для всіх задач навчання.

https://makecode.microbit.org/

Візуальний підхід до програмування допомагає учням зрозуміти логіку кодування, не зациклюючись на синтаксисі.

Коли учні набудуть впевненості та навичок, вони можуть перейти на JavaScript або Python, текстові мови програмування, які пропонують більш розширені можливості.

https://makecode.microbit.org/

На противагу цьому, Arduino в першу чергу покладається на Arduino IDE та мову програмування C++, яка може бути складнішою для засвоєння учнями молодшого віку. Хоча для Arduino доступні деякі варіанти на основі блоків, такі як Scratch для Arduino (S4A) і mBlock, вони все ж таки мають більш обмежену функціональність у порівнянні з редактором MakeCode від micro:bit, якщо ми говоримо саме про використання в навчанні.

Приклади проєктів та покрокові інструкції

Редактор Microsoft MakeCode пропонує не тільки середовище програмування, а й безліч прикладів проєктів та покрокових інструкцій для роботи з micro:bit.

https://makecode.microbit.org/

micro:bit classroom

Це просто неймовірний сервіс, яки дозволяє призначати завдання учням та в реальному часі слідкувати за їх виконанням безпосередньо в середовищі MakeCode.

https://classroom.microbit.org/

micro:bit classroom має бібліотеку готових проєктів та уроків, що значно полегшує життя вчителя.

micro:bit без micro:bit

Я купував плати micro:bit в інтернет-магазині arduino.ua. Першу версію майже 5 років тому (все ще чудово працює), а micro:bit v2 цьогоріч.

Ліворуч micro:bit v1, праворуч micro:bit v2

Але навіть якщо у вас нема самої плати фізично, ви можете використовувати її віртуальну копію в Microsoft MakeCode. Можна сказати, що це не тільки середовище для програмування, але й емулятор micro:bit.

Це мені дуже допомогло, поки я очікував доставку замовлення з інтернет-магазину.

Звичайно, віртуальна плата не замінить повністю фізичну. Коли ти бачиш все на екрані - це одна річ, але зовсім інша - коли можеш тримати пристрій у руках і взаємодіяти з ним фізично. Це дає зовсім інші емоції та рівень сприйняття матеріалу.

Висновок

Я люблю Arduino. Я починав своє знайомство зі світом електроніки саме з цієї платформи. Але кілька років пропрацювавши в школі, я зрозумів, що для навчання потрібні спеціально розроблені інструменти, яки враховують величезну кількість моментів (обмеженість заняття в часі, різний рівень підготовки учнів, різні комп’ютери тощо).

Простота використання micro:bit, вбудовані функції, можливості програмування та широкий спектр освітніх ресурсів роблять його досить привабливим вибором для використання на уроках в початковій школі.

Корисні посилання

Офіційний сайт micro:bit: https://microbit.org/

Microsoft MakeCode: https://makecode.microbit.org/

micro:bit classroom: https://classroom.microbit.org/

micro:bit на сайті arduino.ua: https://arduino.ua/prod2994-plata-razrabotchika-bbc-microbit


Сподобалась публікація? Дуже на це сподіваюсь, адже автор відшукував матеріали, перекладав, редагував та адаптував його для того, щоб читання приносило не лише задоволення, але й було корисним. Можете підтримати його донатом. Навіть 1 гривня принесе радість!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Артем
Артем@artem

Намагається збагнути світ

4.6KПрочитань
8Автори
45Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Провести School Maker Faire і вижити. Власний досвід

    24 травня 2024 року в Ukrainian Global School пройшов School Maker Faire подія, що об'єднала учнів, вчителів та батьків навколо ідей STEAM (наука, технології, інженерія, мистецтво та математика). Це було справжнє свято винахідливості, креативності та практичного навчання.

    Теми цього довгочиту:

    Maker Faire
  • “Другий Мозок” своїми руками

    Після невеликої перерви я вирішив повернутися до теми Продуктивності та Роботи з інформацією. Якщо до цього я робив переклади матеріалів, то цей довгочит вже авторський.

    Теми цього довгочиту:

    Продуктивність

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається