Згідно з останнім повідомленням регулятора фінансових ринків Європейського Союзу, інвестиційні компанії повинні переконатися, що клієнти обізнані про регуляторний статус продуктів, які вони пропонують, включаючи криптовалюту.
У заяві про захист інвесторів, опублікованій у четвер, Європейське управління цінних паперів і ринків (ESMA) висловило стурбованість інвестиційними компаніями, які пропонують нерегульовані продукти та послуги .
«Якщо інвестиційні компанії надають як регульовані, так і нерегульовані продукти та/або послуги, існує значний ризик того, що інвестори можуть неправильно зрозуміти захист, який їм надається під час інвестування в ці нерегульовані продукти та/або послуги», — заявили в ESMA.
Крипто не регулюється в ЄС, доки наприкінці 2024 року не буде застосовано положення про ринки криптоактивів (MiCA).
На початку цього місяця Європейська Рада прийняла MiCA, яка вимагатиме від фірм, які хочуть випускати, торгувати та захищати криптоактиви, токенізовані активи та стейблкойни в блоці з 27 країн, отримання ліцензії.
Що далі?
Інвестиційні компанії повинні «чітко розкривати» своїм клієнтам, коли регуляторний захист не застосовується, і повинні вживати заходів, щоб переконатися, що клієнти знають нормативний статус певних продуктів, заявили в ESMA.
Цей регуляторний статус має бути чітко повідомлений на кожному етапі процесу продажу, у тому числі через маркетингові комунікації, сказав регулятор.
Ця інформація також не повинна вводити в оману, додала ESMA.
«ESMA вважає, що в силу свого регульованого статусу інвестиційні фірми, які пропонують нерегульовані продукти та/або послуги, які можуть розглядатися як альтернатива інвестуванню у фінансові інструменти, повинні діяти в найкращих інтересах своїх клієнтів», — йдеться в повідомленні. .
Минулого року ESMA разом з іншими регуляторами ЄС попередили споживачів про високі ризики, пов’язані з криптовалютами/
Вони сказали, що криптовалюта не підходить для більшості роздрібних інвесторів, тому що вони можуть втратити всі свої гроші та отримати надто хороші прибутки.
«ESA [Європейські наглядові органи] також попереджають споживачів, що вони повинні знати про відсутність доступних для них засобів регресу або захисту, оскільки криптоактиви та пов’язані з ними продукти та послуги зазвичай не підпадають під існуючий захист згідно з чинними правилами фінансових послуг ЄС», — сказали регулятори.