вцілому це :

суспільний рух у державі, спрямований на досягнення рівності політичних, економічних, особистих і соціальних прав людини для жінок (базовий рівень прав для чоловіків)

Фемінізм вперше з'явилися :

Фемінізм вперше з'явилися у Франції та Нідерландах у 1872 році, У Великій Британії в 1890-х роках, І в США у 1910 році. Залежно від періоду, культури та країни, послідовниці фемінізму мали різні мотиви та цілі.

Фемінізм в Україні :

Фемінізм в Україні був відомий з 1920-х роках на заході України, Галичині , Міленою Рудницькою, яка її і очолювала.

Феміністична література Лесі Українки, Ольги Кобилянської входить у фонд світової літератури з жіночих питань.

Хоча у часи радянської епохи фемінізм класифікувався як буржуазна ідеологія (антирадянська і контрреволюційна) , після здобуття Україною незалежності у 1991 році феміністський рух відродився і наразі активно розвивається як активізм, гендерні дослідження, феміністичне мистецтво, гендерні медіа та гендерна політика.

Якщо казати простіше :

фемінізм зараз допоможе жінкам бути вільними від соціальної дискримінації жінок у всіх сферах життя суспільства: трудовій, соціально-економічній, політичній, духовній,

сімейно-побутовій.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ґанок
Ґанок@Ganok

Лесбіянка, і феміністка💋

51Прочитань
0Автори
1Читачі
На Друкарні з 21 червня

Вам також сподобається

Коментарі (10)

Дякую за статтю!

Фемінізм дуже різноманітний рух, різні хвилі і різні фракції по-різному розуміють цілі й завдання фемінізму. Ідея рівності прав була особливо актуальна у першій половині 20 сторіччя. Зараз більше говорять, що фемінізм - рух за права жінок. Але є в нього ще багато вимірів. Академічний фемінізм, наприклад, бореться за гідну присутність жінок у науці. Під присутністю мається на увазі не тільки професура, а й дослідження жінок, а також дослідження з специфічного жіночого погляду на речі.

Вам також сподобається