Фінансове планування для малого бізнесу: 5 порад

Будь-який малий бізнес потребує якісного планування, особливо це стосується фінансового напрямку. Правильний алгоритм не лише збільшить доходи та скоротить витрати, а й дозволить залучити інвесторів, а також попередить можливі ризики.

Плануйте свої податки правильно

Кожен підприємець має обов’язково вникнути у систему оподаткування України, навіть якщо сам не збирається займатися наданням звітів. Неправильне подання балансу до відповідних служб загрожує арештом або розоренням.

Витрати мають бути поділені на односкладові сегменти

Такий поділ бюджету дозволяє власнику малого бізнесу побачити, куди і скільки йде коштів на різні потреби. Можливо, деякі витрати будуть зовсім непотрібними.

Фінансовий план має бути гнучким та максимально динамічним

Правильна адаптація до поточної ситуації дозволить зберігати готовність до будь-яких змін у бізнесі. Все змінюється з часом, і це не може не стосуватися фінансових потоків.

Бізнес-портфель має бути диверсифікований

Для отримання хорошого доходу не варто покладатися лише на свою основну діяльність. Корисним рішенням буде злиття з іншими підприємствами, відкриття нових напрямів тощо. Ці методи завжди відкривають додаткові обрії для розвитку.

План виходу має бути напоготові

Незалежно від причин, через які власник малого бізнесу вирішить відійти від справ, він має скласти алгоритм цього процесу, щоб зробити все максимально безболісним. Навіть якщо планується передача малого підприємства родичу або його продаж, важливо створити максимально гнучкі умови, які сприятимуть подальшому розвитку компанії.

Більше корисного — в нашому телеграмі «Український Бізнесмен».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

32.7KПрочитань
1Автори
73Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Бізнес на реставрації меблів

    Заробіток на реставрації меблів є перспективним напрямом, який може принести не лише фінансовий успіх, але й задоволення від творчої роботи.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Виробництво дерев’яних іграшок

    За останні роки попит на екологічно чисті товари зростає, і це створює сприятливі умови для тих, хто хоче відкрити бізнес з виробництва дерев’яних іграшок.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Бізнес на вирощуванні грибів

    Вирощування грибів — це один із найперспективніших напрямків аграрного бізнесу, який має стабільний попит і має відносно низький поріг входу.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається