Фріланс — майбутнє ІТ в Україні

Стати міжнародним фрілансером - це величезний кар'єрний стрибок для ІТ-спеціалістів, але водночас і нелегкий. У фрілансі у вас є можливість розвинути свій особистий бренд, підняти свою погодинну ставку далеко за межі $50/год і навіть відкрити власну невелику агенцію. Однак це супроводжується купою вимог, таких як самоменеджмент, високий рівень відповідальності та знання мови.

Знання англійської мови в Україні тепер є обов'язковим на законодавчому рівні

З нещодавніх новин - Україна майже офіційно зробила англійську другою мовою. У найближчі 2-4 роки всі працівники та державні службовці будуть зобов'язані вивчити англійську мову. Незнання мови було найбільшою перешкодою для виходу на ринок фрілансерів, і незабаром ця перешкода зникне. Джерело — Англійська мова в Україні стане обов'язковою для деяких професій: кого торкнеться (enovosty.com)

Я дуже радий, що провів деякий час в Індії, країні, де англійська є офіційною другою мовою, 90% людей розуміють її та можуть легко спілкуватися. Протягом останніх років індійська економіка переживає бум, в основному завдяки експорту ІТ-технологій, і подібне майбутнє чекає на Україну. 50% стартапів, з якими я зустрічаюся, мають або мали стосунки з індійськими ІТ-агенціями або фрілансерами. Індія має найбільшу кількість фрілансерів на найбільших міжнародних платформах, таких як Upwork. В Індії є великі офіси найбільших міжнародних компаній, таких як Amazon, Google та Meta, які платять високі зарплати місцевим жителям. Я вважаю, що ставка на англійську мову була вирішальною в індійському успіху, і я глибоко захоплююся рішенням українського уряду рухатися в тому ж напрямку.

Я працював з розробниками з усього світу і можу сказати, що українські ІТ-спеціалісти — одні з найкращих. Вирішивши мовну проблему, Україна домінуватиме на ринку фрілансу та отримає імпульс для відновлення економіки.

No alt text provided for this image

ІТ-спеціалісти тепер цінують гнучкість

Окрім гарантії зайнятості, гнучкість стає пріоритетом номер один під час пошуку нових можливостей. Було сумно усвідомлювати, що багато ІТ-компаній не люблять, коли їхні працівники працюють віддалено та ведуть кочовий спосіб життя. Після закінчення війни кожна людина захоче мати можливість поїхати в навколосвітню подорож, відвідати друзів за кордоном або просто пожити деякий час десь за межами України. Потреба бути вільним і не обмеженим корпоративними правилами та політиками — це в нашій українській крові.

Фріланс - це не тільки можливість вільно подорожувати більшістю країн світу, але й чудова фінансова подушка для цього. Такі країни як Балі, Німеччина, Естонія, Іспанія та інші мають візи для цифрових кочівників, які дозволяють будь-якому спеціалісту з високим рівнем заробітку проживати в їхній країні протягом тривалого періоду часу. Більшість таких віз також не підлягають оподаткуванню, тому вам доведеться сплачувати лише українські податки. Повний список можна знайти тут — 58 країн з візами для цифрових кочівників - остаточний список (nomadgirl.co)

Україна вступає в нову епоху відносин зі США та ЄС

За час війни США та ЄС встановили міцні зв'язки з Україною, і ці відносини не зникнуть після закінчення війни. Нові закони про експорт/імпорт та трудову політику зроблять для українських громадян набагато доступнішими ділові відносини за кордоном. Найціннішим активом, після аграрного, є ІТ-ринок України.

Бізнес США та ЄС надаватиме перевагу роботі з українськими ІТ-спеціалістами як можливості відновити економіку, і наш обов'язок - зробити ці відносини успішними. Закордонні інвестори будуть інвестувати в українських засновників стартапів, і обов'язок засновників бути готовими до цього.

Україна рухатиметься до капіталізму, і рухатиметься швидко

Першочерговою метою для України в післявоєнний період буде членство в ЄС. Для цього Україна повинна зробити бізнес більш доступним для всіх і підняти свою економіку до рівня інших країн ЄС.

Я вважаю, що фріланс не тільки дозволить Україні глибше взаємодіяти з міжнародними ринками, але й збільшить кількість успішних українських засновників та екосистему стартапів, що розвивається. Подивіться на Індію, яка починала як найбільший постачальник ІТ-експорту у світі, а зараз посідає друге місце за кількістю стартапів після США. Працюючи через агентство або ІТ-компанію, двері для створення бренду та побудови відносин з клієнтами чи інвесторами закриті. Фріланс - це дуже нейтральний шлях до приєднання до клієнта у ролі співзасновника або заснування агентства, і це той економічний драйвер, який потрібен Україні.

Весь світ зрозумів, що гарантії зайнятості — це міф

Аргумент номер 1 для "Не ставати фрілансером" — це гарантія зайнятості. Можливо, вам доведеться змінити кілька клієнтів, перш ніж ви знайдете одного довгострокового клієнта, а для цього потрібно мати певний рівень фінансової незалежності. Усі ми жили у світі, де робота вважалася найбезпечнішим способом заробітку.

Після скорочень 2022 року цей міф був зруйнований, і багато людей, які вірили в гарантії зайнятості, стали безробітними. Єдина перевага, яка змушувала людей жертвувати своєю гнучкістю та високою зарплатою, зникла, і фріланс, очевидно, став реальністю.

No alt text provided for this image

Подати заявку на роботу фрілансером

Фріланс ще ніколи не був таким модним в Україні, як зараз. Я заснував свою фріланс-спільноту, щоб допомогти українським ІТ-спеціалістам здійснити перехід на фріланс якомога плавніше, надаючи їм рекомендації та допомагаючи знаходити клієнтів за кордоном.

Почати працювати фрілансером можна безкоштовно, але безцінно мати сильний фріланс-профіль, який гарантуватиме вам безпеку роботи до кінця життя. Зробіть свій перший крок тут: Kavun UA — десятки кваліфікованих менторів допоможуть вам освоїти іноземний ринок фрілансу та отримувати гідну зарплату.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Yev Rachkovan
Yev Rachkovan@yevrachkovan

Founder at Kavun

454Прочитань
1Автори
9Читачі
На Друкарні з 20 липня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається