Щодня ми бачимо збори на нагальні потреби захисників, волонтерів чи постраждалих під час війни. Якщо ти хочеш долучитися до спільної справи — тут ми поділимося, як можна це зробити безпечно і правильно.
Кому можна довіряти
Якщо ти вже знайшов збір, на який хочеш задонатити, — не поспішай. Насамперед ретельно перевір акаунт людини, яка його організовує. Подивись попередні дописи, відмітки та актуальні, щоб перевірити звітність та запевнитися, що всі гроші йдуть дійсно на заявлені потреби. Не нехтуй перевіркою організатора в инших соцмережах. Звертай також увагу на те, як сформовані тексти дописів, адже гіперболізована емоційність може бути негативним викликом імпульсивности, а не раціональности.
Новий акаунт чи перший збір
Не соромся написати власнику акаунту напряму й попросити різного роду підтвердження та деталі щодо збору. Звичайно, тут же можна застосовувати поради з попереднього пункту.
Якщо акаунт людини не викликає довіри, то ти завжди можеш задонатити в благодійні фонди, які вже затвердили свою надійність. Це, наприклад, Повернись Живим, Фонд Сергія Притули тощо. Якщо ти знайшов фонд менше, то перевір його реєстрацію на YouControl, а також знайди або попроси звітність.
До того ж часто ти можеш натрапити на допоміжні банки від організаторів великих зборів. Серед твоїх знайомих точно знайдуться люди, які їх відкривали або навіть зараз мають активні допоміжні банки.
Як відкрити першу допоміжну банку
Збирати донати можна всюди, головне — мати звітність та бути доброчесним. Якщо в тебе досі немає картки Монобанку, завжди є альтернативи, наприклад, ПриватБанк, можна зареєструвати PayPal для іноземних донатів чи навіть криптогаманець.
Як відкрити банку в моно
«А мона відкрити банку? Та звісно моно!»
Відкрий свою карту Моно;
Клацни на іконку «Накопичення» знизу;
Натисни на кнопку «Відкрити Банку»;
Напиши, на що збираєш (є обмеження за кількістю літер);
Обери «Створити»;
Укажи кінцеву суму збору та натискай «Запланувати суму»;
Далі «Створити Банку»;
Не лякайся договору, це нормальна процедура для роботи з фінансовими структурами.
Вуаля, твоя банка створена — час її заповнити!
Якщо ти збираєшся відкривати банки на великі суми, то в Моно можуть виникнути питання щодо майбутніх надходжень на картку. У такому випадку потрібно оформити статус волонтера та надати Монобанку всі докази та чеки щодо витрат на ЗСУ. Тому ми радимо відкривати дружні банки, через які гроші йдуть напряму організаторам основної банки. Тобі потрібно лише натиснути на цю іконку та вказати мету збору.
Як просувати збір за допомогою Моно
Натиснувши на цю іконку, можна перейти до розширеного меню.
Тут можна знайти к’юар своєї банки та поширити його.
Тут шаблон для сторис, щоб залучити своїх підписників.
Тут можна скопіювати реквізити своєї банки.
Тут можна перейти до розширеного меню налаштувань.
Тут можна налаштувати банку та додати власну подяку донатерам, змінити суму, додати опис.
Ця іконка для того, щоб закрити банку.
Як залучати людей
Люди не віддають свої гроші аби-кому, тому варто правильно їх мотивувати. Це нелегка задача, адже варто мати хорошу репутацію волонтера та довіру людей. Тож можемо дати декілька лайфгаків як залучати людей до зборів.
Поширення
Поширюй у всіх своїх соцмережах, чатах з родичами, друзями, колегами і студентами, пиши людям в особисті з проханням підтримати збір і не бійся робити це якомога частіше;
Сміливо проси людей з більшою авдиторією або бізнеси про поширення;
Нагадуй про важливість донатів в моменти трагедій, про наші реалії. Люди донатять тоді, коли відчувають сильний потік емоцій;
Поширюй збір у цікавій формі.
Нагороди
Люди люблять азарт, та завжди бажають виграти, особливо щось цінне, унікальне або просто хорошу річ, тому проведення розіграшу пробудить розпал;
Влаштуй змагання з якоюсь нагородою за найбільший, найшвидший донат, хто заокруглить суму тощо;
Челендж або експеримент із дедлайном закриття збору. Умотивуй свою авдиторію закрити збір за день або зробити найбільшу кількість репостів.
Інтерактиви
Заходи: вечірки, творчі вечори, перегляд фільму і тому подібне. Приємне з корисним: людина відпочине та допоможе армії;
Створи змагання без нагороди. Наприклад гонка донатів по областях;
Голосування, наприклад, донат у 20 грн — любиш деруни, 30 грн — не любиш;
Смішні картинки до донатів, тести, квізи, щось типу «я покажу який ти дерун за 33 грн»;
Розкажи історію міст, які постраждали. Історію виготовлення та функціонал техніки чи инших речей, на які збираєш;
Додавай нагороду донатерам, наприклад, сайт з передбаченнями чи посилання на смішний чи цікавий тест або відео.
Дії при сталому зборі
На жаль, зараз люди втомилися від донатів, тому все менше грошей приходить на банки та все тяжче їх закривати. Якщо твій збір став, ми знаємо, що робити.
Проаналізуй причини зупинки збору. Якщо замало поширень, тоді активізуйся, якщо забагато — зроби паралельно инший контент. Перевір, чи достатньо інформації про збір.
Поділись досягненнями збору. Покажи свої справжні емоції від того, скільки ви вже змогли зібрати. Якщо раніше робили збори, то вирази вдячність тим, хто долучився, і подякою від військових. Похвала мотивує людей, а цікавість спонукає до дій.
Вигадай або запровадь нові інтерактиви. Додай новий тест, це можуть бути як цікаві слова з иншої мови за досягнення різних цілей, який вайб у тебе за донат, або яка пісня чи мем з тобою асоціюється.
Підтримуємо один одного і тримаймося разом!