Оригінал статті належить медіа Marketer та опубліковане за посиланням.
12 грудня 2024 року в Києві відбулася одна з наймасштабніших бізнес-подій цього року - GET Business Festival, яка зібрала понад 1300 учасників та більш ніж 100 спікерів з різних галузей. Для зручності учасників було організовано 3 сцени, кожна з яких була присвячена ключовим темам: стратегії зростання, бізнес-кейси та маркетингові стратегії. Під час конференції учасники мали змогу почути багато корисних інсайдів на різнопланові теми, включаючи ефективну стратегію масштабування в умовах обмеженого внутрішнього ринку та новітні інструменти для залучення та утримання клієнтів.
Головні акценти події
Захід розпочався з відкритого інтерв'ю з Данилом Гетманцевим, головою Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Він відповів на ключові питання підприємців про податки та розповів про успіхи в детінізації економіки.
На сценах прозвучали різнопланові інсайти:
Дарія Нагаєва (Sales & Development Director, Gradus Research) презентувала результати дослідження медіаспоживання. За її словами, розважальний контент повернув собі довоєнні позиції, тоді як новини втрачають свою першість;
Яна Гончаренко (директорка з комунікацій та сталого розвитку Starlight Media) поділилася досвідом створення історій про ветеранів та ветеранок. Крім того, вона звернула увагу на те, як новий сезон «Холостяка» змушує людей говорити на теми, які раніше були табуйованими.
Олег Свищ (співзасновник та креативний директор idealers) поділився кейсом донат-гурту Badstreet Boys, наголосивши, що креатив повинен мати чітку мету, а не існувати заради самого себе.
На панелі, присвяченій медіа й диджитал-простору, виступили зоозахисник Олексій Суровцев, інфлюенсерка Олена Мандзюк, ведучий Володимир Бірюков, а також документальні фотографи Влада та Костянтин Ліберови. Вони обговорили, як медіа можуть сприяти позитивним соціальним змінам.
Тема штучного інтелекту стала однією з центральних. У дискусії, модератором якої була Тетяна Шерман, взяли участь представники DevRain, «Київстар» та інших провідних компаній. Спікери обговорювали, як AI трансформує бізнес і які нові можливості він відкриває.
Тарас Маципура: «Адаптивність комунікації в умовах існуючої стратегії бренду»
Зокрема, однією з найбільш виразних подій став виступ Тараса Маципури, віцепрезидента з маркетингу PJSC Carlsberg Ukraine, який поділився своїм досвідом та поглядами у сфері маркетингових стратегій. Тема його виступу була надзвичайно актуальною: «Адаптивність комунікації в умовах існуючої стратегії бренду».
У рамках свого виступу Тарас Маципура розповів про стратегію бренду «Львівське» та його адаптацію до нових умов після початку повномасштабного вторгнення. Він звернув увагу на те, як бренд реагував на зміни на ринку і чому питання комунікації залишалося одним з ключових у стратегії «Львівського».
«Чи на часі пиво?» - питання, яке постало перед маркетологами, адже на той час запити споживачів змінювались кардинально під впливом нових обставин. Мова йшла не лише про адаптацію комунікації, але й залучення аудиторії через нестандартні підходи.
Зокрема, одним із найуспішніших прикладів стала кампанія на підтримку фільму «Довбуш», що вийшов у 2023 році. Вона включала інтеграцію пива «Львівське» в медіапростір, співпрацю з ексфутболістами та випуск лімітованих банок пива у продаж. Окремо варто відзначити організацію пресконференції у музейно-культурному комплексу «Львіварня», де, за участі знімальної групи та акторів, стартувала виставка всесвіту Довбуша, що включала автентичні костюми та фото з фільму. Такий крок допоміг «Львівському» потрапити до топу 3 найпопулярніших пивних брендів України, а за підсумками кампанії було продано понад 6 мільйонів банок пива.
Окрему увагу Тарас Маципура приділив кампанії пива «Львівське Різдвяне».
«Напередодні Різдва у Львові з’являється особливе пиво. Темне, як зимова ніч. Веселе, як коляда…»
Для багатьох українців ця фраза стала символом новорічного періоду, адже саме з появою цього особливого пива на полицях магазинів відкривається святковий сезон.
Ідея створення лімітованої серії різдвяного пива виникла ще у 2012 році, коли бренд почав розповідати історію українських різдвяних традицій. Для цього було створено інтерактивний сайт, на якому користувачі в ігровій формі могли дізнатися про свята.
Насправді виробництво та просування різдвяної продукції є складним завданням, оскільки ринок не завжди може витримати високий попит. Однак у випадку «Львівського Різдвяного» це був стратегічний крок, який переріс у національну кампанію з акцентом на святковій атмосфері. У 2021 році назву станції київського метрополітену на картах Google Maps жартома навіть тимчасово змінили на «Львівське Різдвяне», що стало чудовим прикладом любові людей до бренду. Тарас Маципура підкреслює, що очікується значне зростання бренду порівняно з довоєнними показниками – приблизно на 60%.
Незважаючи на це, перед маркетологами знову виникло питання: «Чи на часі святкування та різдвяна атмосфера?». Відповіддю став запуск національної рекламної кампанії у партнерстві з фандрейзинговою платформою UNITED24. Це партнерство принесло нову хвилю комунікації та створення значущого контенту. Велика кількість постів у соціальних мережах не лише підвищила впізнаваність бренду, але й стимулювала благодійну діяльність. За словами Маціпури, соціальна відповідальність стає не просто обов’язком, а справжньою конкурентною перевагою.
Зокрема, цьогорічна кампанія стала поєднанням різдвяного духу, футболу та благодійності. Основна ідея полягала в тому, щоб «Львівське» разом з Українською асоціацією футболу організували благодійний Різдвяний збір. Мета - придбати сучасне обладнання для спортивної реабілітації військових у Запоріжжі. До ініціативи активно долучилися блогери, інфлюєнсери, футбольні клуби “Січ” та “Металіст 1925” разом з криптопартнером національної збірної України - WhiteBIT.
“Народилась така ідея використати впізнаваний і улюблений бренд українців “Львівське Різдвяне” і ініціювати благодійний проєкт. Нам дуже приємно, що Українська асоціація футболу відгукнулася на нашу пропозицію. Ціль проєкту – це закупівля обладнання для організації спортивної реабілітації поранених українських воїнів. Ми пропонуємо споживачам робити донати від 100 гривень. І серед всіх тих, хто зробив цей донат, будуть розігруватись ось такі різдвяні светри”, - розповідає Тарас Маципура.
А днями завдяки співпраці з monobank з’явилася цікава можливість: усі, хто зробить донат на суму від 100 гривень, можуть отримати свій унікальний диджитал-светр — щоправда, не для себе, а для своєї банківської картки.
GET Business Festival 2024 довів, що навіть у складні часи український бізнес здатен адаптуватися, знаходити інноваційні підходи та діяти відповідально. Поєднання креативних ідей, стратегічного мислення та соціальної активності надихає підприємців рухатися вперед, незважаючи на всі виклики.