Українська Народна Республіка (УНР) була проголошена 20 листопада 1917 року в Києві під час Першої світової війни та Російської революції. УНР була першою суверенною державою, яка утворилася на території сучасної України. Вона існувала протягом двох років, до 1920 року.
Проголошення УНР було результатом політичних і соціальних потрясінь, які призвели до краху Російської імперії. Під впливом революційних подій та українського національного руху, у Києві було сформовано Центральну Раду, орган представницької влади українського народу. 20 листопада 1917 року Центральна Рада оголосила про створення Української Народної Республіки.
УНР зіткнулася з безліччю проблем і викликів під час свого існування. Вона боролася за визнання своєї незалежності з боку інших держав, зокрема з Російською Радянською Федеративною Соціалістичною Соціалістичною Республікою (РРФСР), Польщею та Центральними державами.
Під час Громадянської війни в Росії УНР опинилася між двох ворогуючих сил: Більшовиками з одного боку та армією Центральних держав (Німеччина, Австро-Угорщина) з іншого боку. 1919 року Радянська Росія атакувала УНР, і почалася війна між Радянською Росією та УНР, відома як Радянсько-українська війна.
На жаль, УНР не змогла встояти перед протистоянням збройних сил Радянської Росії та Центральних держав. 1920 року Червона Армія завоювала Київ, і УНР була формально ліквідована. Частина її території була включена до складу Радянської Української Соціалістичної Республіки, а інша частина була окупована Польщею.
УНР справила значний вплив на розвиток української національної ідентичності та української державності. Ідеї та принципи, закладені в УНР, продовжували впливати на політичне та соціальне життя України в наступні роки.