“На схід!” - пласт на Наддніпрянщині у перші визвольні змагання
Невеличкий довгочит про спробу "пласту" потрапити на території Великої України.

Невеличкий довгочит про спробу "пласту" потрапити на території Великої України.
Перед вами книжка для школярів середньої та старшої школи. В ній розповідається про важливий період в історії України - 20-30-х рр. XX ст.
Українська мова багата на слова, які не мають аналогів у російській або ж мають інше значення. Одним із таких слів є стодола. Його добре знають українці та часто є загадкою для росіян.
Із-поміж методів боротьби ОУН за державу — політичні вбивства, або атентати. Серед жертв таких замахів опинився й міністр внутрішніх справ міжвоєнної Польщі Броніслав Пєрацький. Детальніше про атентат, що став піаром для ОУН, у статті!
Есе розкриває суть радянського дисидентства як прояву внутрішньої свободи. Через постаті Стуса, Дзюби, Сверстюка, Руденка та інших показано: свобода – не лише політичний жест, а глибокий екзистенційний вибір бути собою попри тиск, страх і біль.
У 2014 році, під час АТО на Донбасі, саме добровольчі батальйони ЗСУ та МВС стали важливою ланкою українського війська. Детальніше про історію "добробатів" у 2014 році читайте в новому довгочиті ГО "ProSvita"!
Розповідаю про історичний шлях кримських ромів, їхню культурну інтеграцію з кримськотатарським середовищем, особливості побуту та мови, а також сучасний стан цієї унікальної спільноти.
Есе "Затоптане Відродження" розкриває трагедію української кульутри початку XVIII століття, коли царська влада в особі Петра І нищила чи обмежувала діяльність видатних українських діячів. Текст аналізує наслідки репресій для культури, мови та національної самосвідомості.
Есе аналізує історію Hen Ogledd – союзу бритських королівств, що не змогли втримати свою мову та культуру перед англо-саксонською експансією. Проведено паралелі з Україною, її історичними викликами та сучасною боротьбою за ідентичність.
У сучасному медіапросторі закріпився стереотипний образ походження Київської Руси саме за «норманською теорією», але існують і інші. Одна з них «автохтонна теорія» походження Руси.
Миколу Чирського називали «невтомним денді», він любив танго та фокстрот і мріяв про дванадцять синів. А ще – пережив угорські концтабори, поставив театр в окупованому нацистами місті й пів життя хворів на туберкульоз.
Чи дійсно такий жахливий злочин був здійснений совєтським режимом?
Більш ніж через 330 років після Берестейської унії польські єпископи за порозумінням із Римським центром і з його підтримкою вирішили не застосовувати таємних методів
Українське населення Волині, Полісся, Холмщини й Підляшшя, а також населення Західної Білорусі, перебувало в стані пробудження своєї національної свідомості й патріотизму
У цій праці розглянуто, як саме Радянський Союз використовував психіатрію для покарання дисидентів, які методи застосовували та які наслідки це мало в майбутньому.
Чому національна ідентичність актуальна? Навіщо нам вона? Відповідь - у цьому довгочиті
Революції та дії, в яких людина юре на себе рівно-пропорційну частку як індивідума, рушійної енерґії, так і частини колективної стихії, це вимагає жертви, а жертва вимагає чесноти.
20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Та водночас цей день має ще одне трагічне значення в новітній історії України — саме 20 лютого 2014 року розпочалася російська військова агресія проти України та окупація Кримського півострова.
Літературний терорист
🇺🇦 | ХОРУГВА Історичний Клуб