Чінґєнє: кримські роми на перехресті культур
Розповідаю про історичний шлях кримських ромів, їхню культурну інтеграцію з кримськотатарським середовищем, особливості побуту та мови, а також сучасний стан цієї унікальної спільноти.

Розповідаю про історичний шлях кримських ромів, їхню культурну інтеграцію з кримськотатарським середовищем, особливості побуту та мови, а також сучасний стан цієї унікальної спільноти.
Есе "Затоптане Відродження" розкриває трагедію української кульутри початку XVIII століття, коли царська влада в особі Петра І нищила чи обмежувала діяльність видатних українських діячів. Текст аналізує наслідки репресій для культури, мови та національної самосвідомості.
Есе аналізує історію Hen Ogledd – союзу бритських королівств, що не змогли втримати свою мову та культуру перед англо-саксонською експансією. Проведено паралелі з Україною, її історичними викликами та сучасною боротьбою за ідентичність.
У сучасному медіапросторі закріпився стереотипний образ походження Київської Руси саме за «норманською теорією», але існують і інші. Одна з них «автохтонна теорія» походження Руси.
Миколу Чирського називали «невтомним денді», він любив танго та фокстрот і мріяв про дванадцять синів. А ще – пережив угорські концтабори, поставив театр в окупованому нацистами місті й пів життя хворів на туберкульоз.
Чи дійсно такий жахливий злочин був здійснений совєтським режимом?
Більш ніж через 330 років після Берестейської унії польські єпископи за порозумінням із Римським центром і з його підтримкою вирішили не застосовувати таємних методів
Українське населення Волині, Полісся, Холмщини й Підляшшя, а також населення Західної Білорусі, перебувало в стані пробудження своєї національної свідомості й патріотизму
У цій праці розглянуто, як саме Радянський Союз використовував психіатрію для покарання дисидентів, які методи застосовували та які наслідки це мало в майбутньому.
Чому національна ідентичність актуальна? Навіщо нам вона? Відповідь - у цьому довгочиті
Революції та дії, в яких людина юре на себе рівно-пропорційну частку як індивідума, рушійної енерґії, так і частини колективної стихії, це вимагає жертви, а жертва вимагає чесноти.
20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Та водночас цей день має ще одне трагічне значення в новітній історії України — саме 20 лютого 2014 року розпочалася російська військова агресія проти України та окупація Кримського півострова.
Сьогодні на наших очах повторюється найстрашніший кошмар всіх національно свідомих українців - перемовини про нашу капітуляцію. Що це нам дає? Давайте розбиратись.
Підлість. Вбивства. Підлабузництво. "Русский мир". Чтиво є спробою надати характеристику того, як росіяни/московити ставали на шлях огидної колонізації теренів, що їх оточують
Процес збирання меду бортниками, хворі на ковтун, сани влітку, та чимало інших цікавих подій що відбувались на Київщині, зображеній у ХІХ столітті французом Домініком П'єр Де ля Флізом!
Флот Кримського ханату, звучить дивно, чи не так? Про армію ханату відомо, але чи був у нього ще й власний флот? Якщо не було, то чому? А якщо був, то чому ми про нього мало чого знаємо? На всі ці питання й спробую відповісти в цьому тексті.
До 130-річчя Василя Вишиваного, пропоную поглянути на українців очима того, хто не дивлячись на своє кровне походження, мав українську душу та жадав називати себе українцем без будь-якого сорому.
Історія культурної спадщини.
Малюю мапи