Баба Яга й державна реєстрація ступи
Яга мовчки присіла на край ступи. Та була ще тепла — наче пам’ятала справжні польоти. Свобода, дух, нічне небо… усе залишилось десь за кремлівською редакцією.

Яга мовчки присіла на край ступи. Та була ще тепла — наче пам’ятала справжні польоти. Свобода, дух, нічне небо… усе залишилось десь за кремлівською редакцією.
На тлі жорстокої фізичної війни, яку Росія веде проти України, розгортається інша, не менш підступна битва – війна інформаційна та психологічна. У центрі цієї тіньової агресії стоїть фігура Олександра Дворкіна та його мережа РАЦИРС
У вірші йдеться про надію та відновлення. Вітри символізують зміни, а лелеки — тепло і підтримку. Незважаючи на втому, серце наповнене щемливими почуттями, сподіваючись на те, що світанок принесе нові можливості і не зникне в темряві.
Ольга Войтенко — письменниця, сценаристка та режисерка. Вона авторка фентезійної трилогії «У світлі світляків», книги про війну для дітей «Кожна грудочка землі» та підліткової історії «Незручні. Відчайдушні. Виродки».
Портал Експеримент разом з видавничою групою «Основа» оголошують конкурс драбблів «У мене було 2 хвилини, щоб…».
У вірші розмірковується про життєвий шлях, згадуючи про пройдений час, любов та спогади про рідне село. Спогади про перше кохання, яке стало важливою частиною його життя, і прагне віднайти ті місця, де виростав.
Був липень 2020-го. Стара Audi-80, у якій заледве зачинялися двері. Згодом я ще вчився кермувати цим диво-автомобілем, справжнім ретро-експонатом якогось фантасмагоричного музею пошарпаних авт. Відтоді маю сентимент саме до цієї моделі машин.
Не було жодного українського некролога, і якби не моя випадкова цікавість, гадаю, ніхто б в Україні не дізнався, що 26 лютого 2025 року померла харківська письменниця Ірина Глєбова (у дівоцтві Полякова).
«…що ж то щастя? Яке воно? Всі його шукають, а мало хто знаходить. Як спитаєш, як же щастя знайти, земляки наші відповідають таємничо: «Треба набігти тропи». Як же її набігти?...» Ганна Барвінок, «Русалка»
Останнім часом українське міське фентезі невпинно набирає обертів. Жадаючи відмежуватися від страхіть та проблем, які, на жаль, переслідують нас у реальному житті, дедалі більше читачів тікають у вигадані, написані на папері світи, знаходячи там спокій та затишок.
Книга Клер Мазур «Канікули без…» це історія про підлітків, Чорнобильську аварію, подорож у часі на чарівному годиннику, ангела, та ціну віддану за гасіння пожежі. То всі ці елементи розкривають авторську ідею чи перенасичують сюжет? УВАГА: є спойлери.
Стаття(радше есе) досліджує поетичний образ Києва в творчості Аттили Могильного як багатовимірний хронотоп пам’яті, любові та втечі. Місто постає не лише декорацією, а повноцінним героєм, що супроводжує поета аж до його остаточного мовчання.
Поки він, широко розкинувшись на ліжку, охоплений приємною слабкістю, насолоджувався короткими митями душевної легкості, вона, скрутившись біля нього калачиком, нишпорила руками в складках зім'ятої в ногах шовкової ковдри.
Історії, які я пишу, інколи містять відьом, мавок, магію та інші речі, які явно не є реальними. Однак я все одно пишу з досвіду. Заінтригувала?))) Давайте тоді побалакаємо про це.
Марійка з міста-герой Охтирка
Ллє злива і тепло приходить