Листопад
Листопад — це тотемний місяць смерті. Її вірний пес. Листопад — це місяць-межа, місяць-перехід, місяць-поріг. Місяць-тьмяне шкельце, крізь яке видно той бік.
Листопад — це тотемний місяць смерті. Її вірний пес. Листопад — це місяць-межа, місяць-перехід, місяць-поріг. Місяць-тьмяне шкельце, крізь яке видно той бік.
У центрі сюжету – історія життя головного героя, Чіпки Варениченка, селянина, чия доля переплітається з важкими умовами тогочасного життя та його власною боротьбою за справедливість.
Твір розповідає про сім’ю Омелька Кайдаша, простого селянина з невеликого села Семигори, його дружину Марію та двох синів – Карпа і Лавріна.
Втечею від небажаного, може слугувати будь-що. Ховатися можна за скелями, дерев'яними уступами, та будинками в пошуках ковтку, для переведення серця
«Захар Беркут» — історична повість Івана Франка, яка розгортається у ХІІІ столітті на тлі драматичних подій боротьби українців проти монголо-татарської навали.
Серед творів Грабовського існує одна поема, котру, як на мене, літературознавці несправедливо обділяють увагою. Йдеться про “Текінку” (себто туркменку).
«Енеїда» Івана Котляревського — це перший твір української літератури, написаний живою народною мовою. Це бурлескно-травестійна поема, яка є переробкою однойменного епосу Вергілія, але перенесена у світ українського козацтва.
Відкриття книгарні — це виклик. А що вже казати, якщо це українська книгарня за кордоном! Наша авторка Анна Дьоміна розпитала власниць українських книгарень у Польщі, Франції, Канаді та США про виклики, читацькі смаки та поради.
У ранньорадянський час, коли репресивний каток ще не розігнався на повну котушку, українські письменники часто вдавались до різного роду містифікацій. Про них сьогодні коротко і поговоримо.
«Прожити й розповісти» – автобіографічний твір Анатолія Дімарова, у якому він без замовчувань та страхів розповідає про голодомор, ІІ Світову, страти українських націоналістів, цензуру та соціальну нерівність у "країні кривавої рівности". А ще – про боротьбу за життя, хай би що.
Ми веземо свою печаль до великого міста. Великого-великого міста, повного таких же смутних самотніх людей.
Відгук на книгу яка запам'ятається вам і залишить приємні емоції.
«Сестри Річинські» – це не просто сімейна сага. Це прониклива подорож у складний світ жінок, які вчаться виживати у жорстких умовах 20–30-х років. Що робить цей роман таким особливим, що його порівнюють навіть з «Грою престолів»? Читай рецензію від Соф‘ї Єрмакової!
Одурманення, бій почуттів, склеювання долонь усмішкою. Наше щастя, - яке деколи нам тушить день, стає все більш чутливим, коли кохаємо людину, просту, без заходів брехні
Ян Хиба врешті написав новий текст. Уже вдруге майже порівняльне літературознавство, зіставляються класичний британський роман ранньої Вікторіанської доби й сучасний український роман про еміґрацію через війну з Росією. І схоже, тексти таки мають щось спільне.
Читаю і пишу. Поки що.