Кров і вода.Глава третя. Галявина надій і розбрату.
Продовження подорожі Вілени. Що її очікує на галявині ?Чи зустріне вона Лісовика ?
Продовження подорожі Вілени. Що її очікує на галявині ?Чи зустріне вона Лісовика ?
Продовження подорожі Вілени в чарівному лісі. Куди ж її приведе Вирослав ?
Жак Ле Ґофф — відомий західний медієвіст, який протягом ХХ ст. видав багато видатних робіт, де одна з головних концепцій полягає в довгому Cередньовіччі. Сьогодні ж ми пройдемося по нарисам збірника «Середньовічної уяви», що мене найбільше зацікавили та вразили.
Гробниці та загалом поховання... що ж вони з себе представляють? Часто зустрічається тлумачення, що вони напряму пов'язані зі спадковою аристократією. Утім, читаючи книгу Ґребера та Венґрова запевнився в протилежній точці зору, де все зав'язано на сезонності.
Одинока богиня віщує біль та смуток, очі в темінь озерця, і рукоять зламана в боротьбі з пітьмою, яка ціль її незламна? Знайти того, - хто погляне крізь дзеркало і тінь, міфів мовчазних
Люди сучасності, середньовіччя, або навіть минулого століття — всі думали і сприймали речі по-різному. Утім, що можна сказати точно з приводу сприйняття, так це те, що дивлячись на минуле в нас нема потреби обирати між егалітарним чи ієрархічним початком людської історії.
Коли заходить мова про поширення цінностей по світу в нас автоматом проскакують думки з приводу того, що вони обов'язково приймали комерційну форму. Утім, відсутність уяви не виправданням. В цій вирізці, засновуючись на етнографічних дослідженнях ми побачимо багатість цих шляхів.
Ну що ж, повертаємося до безсмертної [поки] теми, а саме того, як бачили колонізатори чи, наприклад, єзуїти туземців. Зокрема, від яких відповідних звичок по їхньому відношенню варто було б давно відмовитися, побачив ширшу, складнішу картину.
Як Вам ідея, що українці святкували щось на зразок Хелловіну задовго до його появи на Заході? І це не просто вигадки — наші предки мали свої свята й обряди, які дещо нагадують сучасні костюмовані вечірки. Про що йдеться і чи справді Хелловін запозичив ці традиції?
заперечувати вплив грецької мітології на світову культуру даремно, але найголовніша її проблема - вона була записана чоловіками, які оповідали досвіди жінок зі свого боку. тож певної мірою давньогрецька культура доклалась і до формування стереотипних архетипів жінок.
Вівейруш ді Кастру завдяки досвіду та дослідженням амазонських спільнот конструює нове бачення на «популярні» для нас вислови. Людина — це тварина! Скаже модерна людина, попиваючи лавандовий раф в хіпстерському закладі. Ді Кастру пропонує інше: тварина — це людина.
Крізь терени структуралізму та відмову від останнього, на користь сучасного постструктуралізму, Леві-Стросс шукає те, як же зароджуються міфи індіанців, або ж казки, наприклад, колоніальних Французів.
В 1991 році Клод Леві-Стросс випустив роботу «Histoire de lynx», що є синтезом роздумів на тему поширення і властивостей смислового поля, в якому розгортаються міфи. У цій же вирізці автор вказує те, як наука своєрідно повертається до переосмислення міфологій в сучасному світі.
У 2014 році на початку вторгнення ми стали відкривати для себе значення ПТСР, та навіть в злиднях 2024 продовжуємо регулярно їх переосмислювати. Утім, можна задатися і наступним питанням: як на її схожі прояви дивляться Інші з більш сакральної точки зору?
Крізь терени міфів та поглядів Інших, Леві-Стросс намагається відшукати, як зароджуються міфи індіанців, або ж казки, наприклад, колоніальних французів, беручи за відправну точку «Історію Рисі» — міф про яку прослідковується в тих чи інших формах у багатьох спільнот.
Коли ми йдемо вбивати оленя то знайти його важче, ніж вбити. Чому? Тому що зазвичай зустрівшись з хижаком обидва зупиняються, набираючись сил перед фінальним ривком, який і вирішить їхню долю на цей день. Це ясно, утім, як нас бачать олені (і загалом тварини), а останніх туземці?
Всюди чую любий глас Клик життя могучий Весно, вітре, люблю вас Гори, ріки, тучі! Люди, люди! Я ваш брат Я для вас рад жити Серця свого кров’ю рад Ваше горе змити А що кров не зможе змить Спалимо огнем! Лиш боротись значить жить
Фольклор та міфологія завжди були джерелом натхнення для письменників, і жанр горору не став винятком. Сучасні автори горору активно черпають матеріал із фольклорних мотивів і міфологічних сюжетів, поєднуючи їх із новими соціальними й культурними контекстами.
Домашнє завдання у вигляді ессе - сформулювати концепцію нової світової релігії або секулярної ідеології, яка б влаштовувала б особисто вас
Богиня Лада, починаючи з XIX сторіччя її існування піддавали великій кількості критики, майже не знищивши цю небожительку. Та чи були ми праві коли відмовились від богині любові, шлюбу та врожаю?
Язичництво та роздуми
Незалежна письменниця