Не міф про Псіхею
Мало хто знає історію кохання Псіхеї та Амура, але я не про це. Головне як він перегукується з сьогоднішніми реаліями життя.

Мало хто знає історію кохання Псіхеї та Амура, але я не про це. Головне як він перегукується з сьогоднішніми реаліями життя.
Трохи загальної інформації про таких міфологічних істоти, як Потерчата (істоти української міфології).
Презентація збірки про міфологічних істот "Химераріум. Тут оживають прадавні істоти"
Довгочит від 11 і 14 липня 2024 року, який теж спочатку був в телеграфі і теж скомпільований з моїх універських есеїв.
Міфи — це впливові вигадані історії, які передавалися поколіннями в різних культурах. Вони мають незмінну привабливість, оскільки часто досліджують позачасові теми про людське існування – від народження та кохання до конфлікту та смерті.
Тіні. Вони завжди тут. Невидимі сторожі минулого, що ковзають між зруйнованими будинками, чіпляються за дерева та бур’ян. Тіні стоять на кожній стежці, ніби чекають когось, хто більше ніколи не прийде.
Морітана, підкоряючись зловісному голосу, потрапляє до темної печери, де знаходить істоту на ім'я Кривда, ув'язнену в золоту клітку. Він пропонує їй угоду — поділитися силою в обмін на звільнення.
- Ти куди це? А ну стій я тобі сказав! Куди це ти з мотузкою подався? Ти що це надумав? Степан зупинися, накоїш лиха! От чортів син, коли потрібно він мене звісно не бачить та не чує, а коли я нишком у хаті хочу вкрасти окраєць хліба, так одразу Домовик, Домовик.
2006 року українською мовою була видана “Леґендарна Ірландія” ірландської письменниці, мандрівниці та філологині Ейтне Месі. Ця вельми цікава праця є літературним путівникам таємними місцинами Ірландії та легендами, що походять ще з дохристиянських часів панування кельтів.
Продовження подорожі Вілени і Вирослава . Чим обернеться їх ночівля в лісі .
Оповідання-переосмислення легенди, що її розповів Остап Українець у своєму романі "Малхут". Брало участь у літ.конкурсі від Літавиці. Декламувалося на зустрічі Брюту "Грааль" у кнайпі "Купідон" у Києві
Саме ніч завжди несе загрозу не тільки таємничістю, а й тим що саме в цю частину дня усі злі істоти наважуються виходити зі своїх сховів та отримують свою силу. І це час не для благочестивих людей.
Чи дійсно Дід Мороз, на якого кожного року з нетерпінням очікують діти, і є добрим дідусем із сивою бородою, який приносить подарунки? Пропоную розібратися в цьому питанні, спираючись на факти.
Чомусь більшість людей звикла шукати мудрість в грецькій міфології, ігноруючи при цьому інші, як-от скандинавська. Пропоную Вам новий погляд на відомий міф
Продовження подорожі Вілени. Що її очікує на галявині ?Чи зустріне вона Лісовика ?
Продовження подорожі Вілени в чарівному лісі. Куди ж її приведе Вирослав ?
Жак Ле Ґофф — відомий західний медієвіст, який протягом ХХ ст. видав багато видатних робіт, де одна з головних концепцій полягає в довгому Cередньовіччі. Сьогодні ж ми пройдемося по нарисам збірника «Середньовічної уяви», що мене найбільше зацікавили та вразили.
пишу, в основному, про Толкіна
Psykheya міф про кохання