Кращі електронні книги (ТОП-7) - Рейтинг 2024 року

Зміст
Топ-9 лучших электронных книг (ридеров) – Рейтинг 2023 года

Можна довго міркувати про функцію, різновиди конструкції, ОС рідерів, але хотілося б почати з того, що їх робить особливими на тлі планшетів та інших гаджетів, що передбачають читання інформації. Це чорнило! Ми говоримо про технологію, створену компанією E Ink Corporation. З того часу картинка на дисплеях зазначеного типу електроніки стає тільки кращою: вона залишається видимою навіть при відключенні живлення, не боїться сонячного випромінювання, передбачає захист зору. Тому перед тим, як розглянемо наш рейтинг найкращих електронних книг 2024 року, хотілося б приділити більше уваги термінології та безпосередньо видам екранів E-Ink:

  1. E-Ink Vizplex – внутрішня назва для всіх продуктів компанії E Ink першого покоління;

  2. E-Ink Pearl – друге покоління технології, за допомогою якої вдалося збільшити контрастність, чорний колір став більш насиченим;

  3. E-Ink Triton – третє покоління, в якому нарешті вдалося реалізувати кольоровий друк;

  4. E-Ink Carta – флагманський та найпопулярніший клас екранів п’ятого покоління, в якому вдалося ще вище покращити деталізацію та контрастність.

Акції, знижки та купони в магазинах

Кращі недорогі електронні книги

У цій категорії ви зможете знайти моделі на базі технології E-Ink різних поколінь: від Pearl до Carta. Хотілося б відзначити, що наявність останнього аспекту ще не вказує на належність рідера до найвищого рівня. Насправді багато залежить від процесора, ПЗ, пам’яті, функцій та особливостях. Тому в деяких випадках є сенс заради економії звернути увагу на продукти попередніх поколінь, якщо потрібний стабільний та довговічний девайс. Загалом все зазначено в наших оглядах моделей.

Amazon Kindle Paperwhite Kids

Amazon Kindle Paperwhite Kids

Відкриває нашу Топ-7 електронних книг модель серії Amazon Kindle Paperwhite Kids. Рідер має яскравий дизайн, привабливий для “юних читачів”. При цьому реалізовані всі опції для дорослих – мається на увазі підтримка фірмового магазину Amazon та модуля Wi-Fi. Є аудіокниги Audible. Навушники підключаються через Bluetooth, реалізована підтримка зарядки в 9 Вт. Приємним бонусом є безкоштовна річна підписка на Amazon Kids+. Одинадцяте покоління книг має чохол та функцію Parent Dashboard. Остання призначена для встановлення обмежень – додавання книг, перевірки прогресу та інше. Відмінна функція для батьків. Працює пристрій на базі екрану з технологією E-Ink Carta, роздільна здатність якого становить 1600 на 1200 пікселів.

Дивитись ціни та модифікації

Плюси:

  • батьківський контроль;

  • є модуль Вай-Фай;

  • річна передплата Amazon Kids+.

Мінуси:

  • залишилося мало у продажу.

PocketBook 617

PocketBook 617

Ще один хороший рідер на Андроїд, розрахований на користувачів, які люблять багато часу проводити читання книг. Відповідно, цей девайс працює на базі електронного чорнила нового покоління – це E Ink Carta. За відгуками покупців можна зрозуміти, що екран відрізняється підвищеною контрастністю. Чітка картинка, у свою чергу, аргументована дозволом у 1024 на 758 пікселів. Навіть дрібні шрифти технічної документації проглядаються чітко. Ще однією сильною стороною є сенсорний шар, що передбачає просте керування. Доступна велика кількість текстових форматів, що підтримуються.

Дивитись ціни та модифікації

Плюси:

  • добрий дозвіл;

  • електронне чорнило;

  • доступна ціна;

  • багато програм.

Мінуси:

  • не найфункціональніша лінійка.

Amazon Kindle Paperwhite

Лучшие электронные книги 2024 года

Для шанувальників брендової продукції наш рейтинг рідерів поповнює модель Amazon Kindle Paperwhite минулого року випуску, що має доступну ціну через свій вік і невеликий дисплей. При цьому відносно доступний, але брендовий рідер може похвалитися відмінними технічними параметрами, включаючи 6,8-дюймовий дисплей на базі технології eInk Carta з роздільною здатністю 1600 на 1200 пікселів. Компактний девайс важить близько 200 грамів, а працює на базі системи Linux, у стабільності якої сумніватися не доводиться довгі роки. Традиційно продукт цієї фірми дуже прив’язаний до екосистеми Amazon, включаючи можливість користуватися програмами лише з фірмового магазину. З переваг відзначимо підтримку швидкої зарядки в 9 Вт і 8 гігабайт вбудованої пам’яті.

Дивитись ціни та модифікації

Плюси:

  • ергономічний прилад;

  • чіткість картинки;

  • фірмові програми;

  • потужна швидка зарядка.

Мінуси:

  • не нова модель;

  • важко знайти у продажу.

Amazon Kindle Gen 11

Amazon Kindle Gen 11 2022

Найкраща недорога електронна книга 2024 року – це модель Amazon Kindle Gen 11 2022, що має найкомпактніший форм-фактор у лінійці. До того ж, гаджет виділяється гарною автономністю, аж до 6 годин. Загалом цього вистачає на період від декількох днів до тижня, якщо читати по 30 хвилин на добу. Пам’ять збільшили фактично вдвічі. Крім того, рідер відрізняється від попередника модернізованим дисплеєм, який став ще чіткішим і яскравішим. Йдеться про технологію E-Ink Carta. Звичайно, гаджет від Amazon функціонує на основі системи Linux. Реалізовано 16 гігабайт постійної пам’яті. Роздільна здатність 6-дюймового дисплея при цьому становить 1448 на 1072 пікселів.

Дивитись ціни та модифікації

Плюси:

  • покращений екран;

  • чітка картинка;

  • багато сервісів;

  • відмінне складання;

  • лояльна ціна.

Мінуси:

  • не знайдено.

Кращі преміальні електронні книги

У цій категорії зібрані переважно великі рідери, що залучають гарною роздільною здатністю, функціоналом та стабільною ОС. Серед представлених преміальних електронних книг можна зустріти чимало гідних гаджетів із погляду співвідношення ціна/якість.

Lenovo Smart Paper

Lenovo Smart Paper

З точки зору оптимального співвідношення ціна/якість чудово виглядає модель Lenovo Smart Paper. Ця електронна книга має 10,3-дюймовий екран, роздільна здатність якого становить 1872 на 1404 пікселів. Працює монохромний дисплей на чорнилі E-Ink. При цьому доступне регулювання 24 рівнів яскравості. У комплект входить фірмовий стілус під назвою Smart Paper Pen, що підтримує 4096 рівнів сили натискання. Для зручності передбачено магнітне кріплення. Виробник подбав про наявність вбудованого диктофона, словника, браузера, є функція голосового читання. Працює рідер на системі Android 11, що для багатьох є незаперечною перевагою. При цьому реалізовано непоганий 4-ядерний чіп Rockchip RK3566.

Дивитись ціни та модифікації

Плюси:

  • добрий процесор;

  • багато опцій;

  • обрана ОС;

  • відмінний стілус.

Мінуси:

  • поки ще мало оглядів.

ONYX BOOX Leaf 2

ONYX BOOX Leaf 2

У пошуках преміальної електронної книги з великим екраном багато любителів брендової продукції вибрали ONYX BOOX Leaf 2 з фактично максимальними технічними характеристиками серед аналогів своєї цінової категорії. Компактний винахід має 7-дюймовий екран з подвійним підсвічуванням та зручним сенсорним керуванням. Працює рідер на основі системи Android 11, що передбачає доступ до більшої колекції файлів. За замовчуванням використовується 32 гігабайти ОЗУ. Високу якість чіткості картинки при цьому гарантує преміальна технологія E-Ink Carta Plus. Також заслуговує на увагу режим SNOW Field, який на практиці, а не на словах зменшує кількість артефактів при перемальовуванні. Є автоматичний поворот, також потужна апаратна частина, представлена чіпом від Qualcomm.

Дивитись ціни та модифікації

Плюси:

  • потужний процесор;

  • технологія екрана;

  • режим SNOW Field;

  • флагманське підсвічування.

Мінуси:

  • висока вартість.

ONYX BOOX Note Air 2 Plus

ONYX BOOX Note Air 2 Plus

Лідером у сегменті збалансованих преміальних електронних книг є високоякісний продукт преміум-класу від ONYX серії BOOX Note Air 2 Plus. Цей аксесуар має екран типу E-Ink Carta. Реалізоване просте керування рідером за рахунок кнопок, є сенсори. Пристрій приваблює підтримкою 4096 ступенів натискання, реалізовано можливість налаштування температури свічення. Крім іншого, є датчик Холла, що важливо при використанні чохла. Дорогий екран захищається склом ASAHI. Є словник, браузер, багато додаткових програм, які можна завантажити з Google Play. Відповідно, ця модель працює на основі операційної системи Android. Про звичайну серію ця версія виділяється збільшеною ємністю батареї.

Дивитись ціни та модифікації

Плюси:

  • час автономної роботи;

  • захисне скло;

  • можна використовувати чохол;

  • якість екрана;

  • багато режимів.

Мінуси:

  • дорога модель.

Як вибрати хороший рідер для читання?

Власне, ми вже з’ясували, що основним параметром, на який треба звертати увагу, якщо не знаєте, як вибрати електронну книгу, є тип електронного чорнила. Сьогодні вже немає жодного сенсу розглядати для рідера IPS-екрани чи ще простіше TFT. Простіше взяти більш функціональний планшет, якщо немає вимог до зручності читання та захисту своїх очей. Щодо інших параметрів:

  1. Підсвічування – так, E-Ink екрани мають багато переваг над аналогами в силу підтримки чіткої картинки навіть під прямим сонячним промінням, але при поганому освітленні всі переваги нівелюються, якщо не подбали про джерело світла або підсвічування . На щастя, сучасні рідери можуть оснащуватися навіть декількома LED-елементами;

  2. Швидкість оновлення сторінок – тут вже багато залежить від процесора та обсягу оперативної пам’яті, адже відображати відео чи динамічну анімацію буде складно на простенькому чіпі. У цьому питанні вже відіграє не останню роль дата випуску гаджета;

  3. Потужність та пам’ять. У випадку з простими рідерами, що працюють на електронному чорнилі, особливої необхідності приділити увагу продуктивності немає. Це важливо, якщо ви купуєте преміальний девайс для відтворення важких технічних документів, серфінгу в Інтернеті або прослуховування аудіокниг. У такому випадку знадобиться не тільки хороший процесор (бажано 4 ядра), але й ОЗУ в розмірі 2 гігабайт і, звичайно, додаткова пам’ять для зберігання файлів. Бажано заздалегідь уточнити у продавця, чи підтримує рідер, що вибирається, швидкісну карту пам’яті, від чого те ж залежить загальна продуктивність;

  4. Підтримувані формати. Знову ж таки, багато залежить від цілей користувачів. Для роботи з презентаціями важливо, щоб модель підтримувала дозвіл .pdf, для офісних документів .doc. Не слід забувати, що деякі виробники оснащують техніку власними форматами, що дозволяє прискорити швидкодію. Зокрема, у Sony є моделі, що підтримують фірмовий дозвіл lrf;

  5. Градації сірого кольору – досить важлива характеристика для монохромних електронних книг, оскільки вказує на промальовування та деталізацію шрифту. Оптимально від 16 градацій сірого;

  6. Розмір рідера – оптимально від 6 до 10 дюймів, і питання вибору тут упирається у справу смаку. Очевидно, що чим більший дисплей, тим вище має бути роздільна здатність (деталізація) і більше витрачатися енергії;

  7. Час автономної роботи – залежить від розміру, технології, додаткових опцій типу Wi-Fi, а також процесора. Якщо плануєте слухати аудіо-книги, використовувати додаткові девайси, серфити в Інтернеті, краще орієнтуватися на великі батареї (ємність вимірюється в мАг);

  8. Роздільна здатність – вказує на деталізацію картинки (шрифти), тому краще орієнтуватися на високі значення. Навіть для невеликих екранів 800 на 600 пікселів обмаль.

Яку електронну книгу краще купити у 2024 році?

Перш за все, хотілося б сказати, що дуже старі моделі на Android з часом стають не актуальними, тому що для них зменшується список доступних програм. Разом з тим, не хотілося б рекомендувати дуже великі рідери, адже деталізація залежить не так від габаритів, як від дозволу та якості ПЗ. Якщо не знаєте, яку вибрати електронну книгу, можете взяти до уваги нашу думку:

  1. Недорога, але хороша електронна книга – Amazon Kindle 10;

  2. Кращий бюджетний рідер – inkBOOK Calypso Plus;

  3. Лідер з усіх характеристик – Amazon Kindle Oasis 9th Gen 8GB;

  4. Кращий кольоровий електронний рідер – ONYX BOOX NOVA 3 Color.

Друзі, як вважаєте Ви, який з девайсів заслуговує на перший рядок у нашому рейтингу з погляду співвідношення ціна/якість?

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Шопоголік
Шопоголік@Cina

Огляди товарів

296.1KПрочитань
2Автори
38Читачі
На Друкарні з 17 квітня

Більше від автора

  • Топ-10 кращих дротових навушників – Рейтинг 2024 року

    У випадку з бездротовою гарнітурою ні смартфон, ні інший девайс не відповідає за перетворення цифрового сигналу на аналоговий, адже підключення здійснюється через Bluetooth.

    Теми цього довгочиту:

    Навушники
  • Знижки, які не можна пропустити: як заощаджувати без зайвих зусиль

    Кожен любить знижки, але справжнє мистецтво — знайти ті, які дійсно працюють. У цьому матеріалі ми розкриємо секрети вигідних покупок, поділимося корисними посиланнями на промокоди магазинів України та популярної платформи AliExpress. Готові зекономити? Тоді вперед!

    Теми цього довгочиту:

    Магазини
  • Тренди зимових покупок в Україні: що варто придбати в цьому сезоні та де знайти знижки

    Зима — час, коли ми оновлюємо гардероб, підбираємо подарунки для близьких та готуємося до холодів. Однак ці покупки можуть обійтися недешево. Щоб заощадити на покупках, варто звернути увагу на кілька трендів цього сезону та використовувати можливості для знижок і акцій.

    Теми цього довгочиту:

    Знижки

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається