Криптоподії тижня: несанкціоновані транзакції Binance, шахраї з Coinbase, гаманець від Aptos

Зміст

Luma AI Dream Machine, нова розробка, яка перетворює нерухомі меми на відео, стала величезним трендом. З моменту релізу користувачі з усього інтернету заполонили соціальні платформи власними творіннями, згенерованими Luma. Розробка також потрапила й до криптоспільноти, і соціальна мережа X наповнилася численними відеороликами з криптомемами. А поки криптани випробовують нову технологію, індустрія продовжує наповнюватися іншими знаковими подіями та інтеграціями. 

Aptos презентує безключовий гаманець

3 липня компанія Aptos запустила вебдодаток для безключового гаманця, який використовує ZK Proofs для верифікації користувачів. Сам гаманець називається Aptos Connect.

За словами компанії, Aptos Connect спрощує реєстрацію в Web3, дозволяючи користувачам створювати блокчейн-акаунти та керувати ними, використовуючи свої облікові дані для входу в Google. Такий підхід усуває необхідність у приватних ключах, seed-фразах, апаратних модулях безпеки або багатосторонніх обчислювальних мережах, які довгий час були основними елементами криптовалютних гаманців.

Для входу в гаманець необхідно натиснути кнопку "Продовжити з Google" і вибрати обліковий запис, завдяки чому користувачі зможуть безперешкодно працювати з децентралізованими додатками.

Крім того, гаманець поєднує в собі інтеграцію стандарту OpenID Connect (OIDC) з технологією zero-knowledge proof. Своєю чергою, це дозволяє Aptos Connect безпечно прив'язувати соціальні логіни до облікових записів на блокчейні, зберігаючи конфіденційність користувачів. Використання ZK Proofs забезпечує, що ні особистість користувача, ні постачальник логіну не розкриваються в даних блокчейну, запобігаючи прив'язці конкретного Google ID до будь-якого акаунту Aptos.

Шахраї, видаючи себе за Coinbase, вкрали мільйони доларів

Днями декілька користувачів Coinbase та один криптоінвестор повідомили, що стали жертвами шахраїв, які видавали себе за працівників біржі. Один з постраждалих стверджує, що його ошукали на $1,7 млн після того, як маніпулюючи ним, зловмисник змусив розкрити частину своєї seed-фрази. 

Жертва розповіла, що шахрай зателефонував, представившись службою безпеки Coinbase, і надіслав їй електронного листа нібито від компанії в якому підтвердив, що жертва "розмовляє з офіційним представником Coinbase".

Потім він стверджував, що гаманець потерпілого "підключений безпосередньо до блокчейну", що призведе до виведення коштів з гаманця. Після чого надіслав ще один електронний лист нібито від Coinbase, в якому показував вихідну транзакцію.

Він перенаправив жертву на вебсайт, де потрібно було ввести seed-фразу для зупинки транзакцій. Потерпілий знав, що це "небезпечно", але все одно ввів "частину" фрази, хоча й не відправив її. Через декілька годин з їхнього гаманця було знято $1,7 мільйона.

Алекс Міллер, генеральний директор Hiro Systems, написав, що подібні сайти "збирають дані, коли ви їх вводите", навіть не відправляючи їх, і якщо жертва частково розкрила свою seed-фразу, цього було достатньо для того, щоб "[зловмисники] видобули решту даних".

За словами Міллера, нещодавно з ним також зв'язався шахрай, який назвався представником Coinbase і використовував схожу схему. На його думку, його дані могли витекти у 2022 році з бази постачальника послуг електронної пошти CoinTracker.

"Зокрема, вони використовували ключ API Coinbase, що з'єднує їх з CoinTracker, щоб підтвердити, що вони - це я (на додаток до іншої інформації). Принаймні, якщо ви використовували CoinTracker, зробіть повторну генерацію ваших API-ключів", - порадив Міллер.

Bitget Wallet запускає MPC-гаманець для мережі TON Mainnet 

Bitget Wallet оголосив про запуск багатостороннього обчислювального гаманця (MPC), пов'язаного з Telegram і блокчейном TON.

Багатосторонні обчислювальні гаманці - це некастодіальні рішення, які використовують криптографію з відкритим ключем для спільного підписання транзакцій. Як правило, для кожного приватного гаманця існує один власник, який зберігає і захищає приватні ключі, необхідні для здійснення транзакцій.

Однак МРС призначені для спільного використання кількома користувачами шляхом "розщеплення" приватного ключа на кілька частин: кожен з них має частку цього ресурсу, достатню для забезпечення криптографічної участі в блокчейні.

Завдяки такому підходу нема потреби розкривати повний ключ на різних пристроях, що підвищує безпеку в спільному цифровому середовищі. Коли транзакція вимагає підпису, співвласники гаманця співпрацюють для його створення без повної реконструкції приватного ключа, гарантуючи, що активи залишаються в безпеці протягом усього процесу.

Команда Bitget вже презентувала технологію MPC у жовтні минулого року, коли запустила власний некастодіальний спільний гаманець.

Bitget Wallet розширив своє рішення MPC, включивши в нього підтримку мереж TON і Solana. Оновлення доповнює наявну підтримку біткоїна та різних блокчейнів на віртуальній машині Ethereum (EVM).

TON підтримує широкий спектр децентралізованих додатків (dApps) у таких сферах, як DeFi, зберігання даних, токенізація тощо. Toncoin - нативний токен блокчейну, наразі доволі популярна криптовалюта, яка спочатку була розроблена Telegram, але зараз розвивається глобальною спільнотою. Інвестори та розробники беруть активну участь у проєкті. На сьогодні токен доступний для торгівлі на багатьох криптовалютних біржах, таких як Bybit, OKX, WhiteBIT тощо. Окрім того, остання нещодавно оголосила про можливість введення та виведення USDT в мережі TON. 

Центральний банк Нігерії заявив про несанкціоновані транзакції Binance

Криптовалютна біржа Binance вже тривалий час стикається з регуляторними проблемами в Нігерії. Як повідомляється, 5 липня чиновник Центрального банку Нігерії дав свідчення в суді про те, що Binance не має необхідних ліцензій та регуляторних дозволів. А саме, Олубукола Акінвунмі, керівник департаменту платіжної політики та регулювання ЦБН, дав свідчення судді, стверджуючи, що операції з введення та виведення коштів на біржі повинні бути зарезервовані для банків та уповноважених фінансових установ.

Уряд Нігерії звинуватив біржу та її керівників Тіграна Гамбаряна і Надіма Анджарвалла у змові з метою приховування походження $35,4 млн фінансових надходжень від незаконної діяльності в країні.

Акінвунмі розповів, що на Binance нігерійців вводили в оману, змушуючи використовувати платформу для здійснення транзакцій в найрі за допомогою платіжного посилання. На платформі пропонувалися безплатні депозити та зняття коштів з фіксованою комісією - діяльність, яка регулюється ЦБН і зарезервована для ліцензованих банків і фінансових установ. Акінвунмі також стверджував, що Binance сприяла конвертації валюти з найри в долари США без попереднього дозволу ЦБН.

Ключовим питанням, яке є предметом конфлікту, залишається процес P2P транзакцій на Binance. Акінвунмі детально описав, як користувачі можуть переказувати найри на банківські рахунки один одного і підтверджувати операції на платформі, що спонукає біржу здійснювати емісію криптовалюти або фіату. Він стверджував, що ця послуга є регульованою діяльністю, на яку Binance не має дозволу.

Партнерство SingularityNET та Filecoin 

Розробник платформи ШІ SingularityNET та компанія Filecoin, що керує мережею Filecoin, оголосили про початок співпраці. Метою партнерства є інтеграція сфер штучного інтелекту та DePIN зі збереженням децентралізації, етики ШІ та походження даних.

Згідно з офіційним пресрелізом, наданим Cointelegraph, в рамках співпраці буде створена робоча група з етики ШІ, яка забезпечить дотримання етичних стандартів при розробці та впровадженні нейромережі.

Бен Гертцель, генеральний директор SingularityNET і співзасновник альянсу Artificial Superintelligence, заявив: "Етика ШІ має багато аспектів, включаючи мінімізацію нездорових упереджень у її моделях, спрямування використання ШІ на корисні застосування, мінімізацію ймовірності несприятливих наслідків від прориву до суперінтелекту та інші".

Співпраця має кілька цілей, залежно від часових рамок:

  • У короткостроковій перспективі - використання SingularityNET Lighthouse SDK Filecoin для зберігання метаданих.

  • У середньостроковій - інтеграція технологічного стека Filecoin в SingularityNET для підвищення безпеки й підтримки інфраструктури зберігання даних, згенерованих штучним інтелектом.

  • У довгостроковій - застосування Filecoin для управління "Графами знань", що є важливим елементом ініціативи SingularityNET щодо створення Knowledge Layer.

Гертцель також підтвердив, що в нових рішеннях будуть використовуватися токени альянсу Artificial Superintelligence (ASI) і Filecoin (FIL).

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Владислав Гринів
Владислав Гринів@hryniv_vlad

Digital-журналіст

1.3KПрочитань
3Автори
10Читачі
На Друкарні з 8 лютого

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається