Linux kernel очищується від росіян

Останній тиждень спільноту Linux штормить від новини про несподіване усунення від доступу до розробки ядра одразу одинадцяти розробників. Ця скандальна подія розпалила спільноту не на жарт.

Що ж сталось? 22 жовтня стало відомо, що до ядра Linux 6.12-rc4 було включено латку, яка видаляє декілька супроводжувачів ядра зі списку розробників. Йдеться про ряд осіб, що, судячи зі списку імен та доменів електронної пошти, мають російське походження чи громадянство, або працюють на фірми пов'язані з росією. При цьому напрацювання, переважно різні драйвери та підтримка процесорів "Байкал", із ядра видалятися не будуть

Друга людина серед розробників ядра Ґреґ Кроа-Гартман (Greg Kroah-Hartman) пояснив таку дію тим, що це було зроблено через "різні вимоги відповідності" І в майбутньому вони можуть повернутися в команду, якщо "нададуть достатню документацію".

Проте таке розмите пояснення не задовольнило спільноту і чимало людей зажадало "відкотити" таку незрозумілу зміну, або ж дати чітке формулювання. Тому відповідати довелось самому Лінусу Торвальдсу. Творець ядра у своїй різкій манері відповів на критику і підтвердив, що не буде скасовувати відсторонення зазначених осіб. А також нагадав про своє походження та негативне ставлення до російської агресії. З його слів стало зрозуміло, що ситуація виникла через санкції, що застосовані до російських компаній.

Згодом стало відомо, що дійсно ця ситуація відбулась через санкційні вимоги США і це б надалі ускладнило роботу над розвитком ядра.

Подія викликала шалену дискусію у спільноті. Почалось багато розмов про різну дискримінацію зокрема по приналежності до країни, про те що дух свободи вже не той, про незалежність opensource від політики та про те, що важливий внесок у код, а не безпосередньо особистість розробника. Також критикується відсутність конкретних розробників у санкційних списках і взагалі немає чітких критеріїв, щодо усунення людей від супроводження ядра, без загального обговорення.

Найбільше, звісно, обурились росіянці. Їх так припекло, що в хід пішла армія ботів та тролей, не обійшлось і без традиційного звинувачення у нацизмі-фашизмі та різноманітних погроз. Також один із видалених росіянців заявив, що після такого більше не має наміру брати участь у розробці ядра.

Таким чином слід усвідомити, що технологічні спільноти не можуть ігнорувати політичні реалії та повинні брати на себе певну соціальну та політичну відповідальність. Тобто не можуть бути "поза політикою". Проте з іншого боку, подальше втручання різних держав у роботу над Linux може мати непередбачувані наслідки для всього проекту та відкритого програмного забезпечення.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Лінукс Майстер
Лінукс Майстер@prolinuxua

2.6KПрочитань
3Автори
27Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Браузеру Firefox — 20 років!

    09 листопада 2004 року вийшла версія 1.0 інтернет оглядача Mozilla Firefox.

    Теми цього довгочиту:

    Інтернет
  • Ubuntu - 20 років!

    20 жовтня 2004 року вийшов у світ перший реліз дистрибутиву, який згодом став провідним популяризатором Лінукс.

    Теми цього довгочиту:

    Linux

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається