Ажіотаж із заробітком токенів у телеграм, який розпочався навесні після успішного лістингу ноткоїну, до початку літа набрав шалених обертів. Десятки проектів показали, як швидко в екосистемі Павла Дурова можна набрати десятки мільйонів користувачів. До цього жоден блокчейн або екосистема не могли в короткі терміни залучити таку кількість користувачів.
Але час іде, а крім першопрохідника в особі ноткоїну жоден проект не випустив свій токен і багато людей починають відчувати сумніви. Чи не дарма вони витратили свій час і чи буде якийсь розвиток цього напрямку. Мало того, є вже приклади проектів, які заскамили людей.
Висловлю свою думку, чому ж не відбуваються очікувані лістинги топових проектів. За дорожніми картами проектів деякі з них вже мали вийти на біржі, але всі лістинги відкладаються.
Як я і припускав раніше, проекти почнуть гальмувати та переносити свої лістинги. Основна причина це ринок, що падає. Усі чекали і чекають на початок альтсезону. Усі чекають зниження ставки ФРС (Federal Reserve System), схвалення від комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) початку торгів акціями спотових біржових фондів ETF (Ethereum), і, як наслідок пожвавлення ринку.
Коли саме це станеться не знає ніхто. Є безліч припущень, які зводяться до того, що ринок почне зростати наприкінці літа - на початку осені , а може ближче до виборів у США. Відповідно всі проекти також цього чекають і відкладатимуть свої лістинги.
Тобто склалася ситуація, коли користувачі вже хочуть лістинг, бо їм обіцяли, та й просто набридло щось тапати та фармити. Але творці проектів розуміють, що випуск свого токена в нижчій точці ринку, на тлі падіння біткоїну та всіх альткоїнів буде рівноцінним похоронам їхньої монети.
Тому всім, хто хоче щось отримати від проектів, доведеться набиратися терпіння, продовжувати збирати монети і чекати. Тут, звичайно, ще питання, які з проектів переживуть ці депресивні настрої користувачів і зможуть їх утримати у своїх проектах.
Насправді багато творців проектів, які запускали свої тапалки на хвилі хайпа і не особливо уявляли до чого вони прийдуть у результаті, раптово отримали цілі армії шанувальників і в даний час займаються удосконаленням майбутнього своїх проектів. Буквально вигадують практичне застосування своїм токенам.
Самим користувачам хочеться порадити, щоб вони уважно вивчали проекти, в яких вони беруть участь. Зараз вже не вийде така схема, як була з ноткоїном - зайду потапаю і мені насиплять грошей. Дехто дасть дуже мало, багато хто не дасть взагалі нічого. Вся історія тапалок поступово трансформується до того, що успішними зможуть стати проекти, які знайдуть свою нішу та практичне застосування своїм монетам.
На чергуванні
редактор спільноти Ukraine On Duty
https://t.me/UkraineOnDuty