Музика дронів

Дрони надійно увійшли в наше життя: дрони на фронті допомагають віднайти ворога з повітря, скоординувати активні дії на землі і... відкрити безмежний простір через звук в навушниках.

Музичні дрони

Музичні дрони висять в небі уяви,  наче птахи у яких крила спираються на хмари.

Що ж це за диво -  музичний дрон, або Drone Music? Запитуємо у київського електронного композитора Юрія Польченко. За свої 65 роки він пройшов від альтернативного джазу до Року ("Небесна Копалина", "Celestial Mine") і тепер практикує написання дронів.

К - Я так розумію,  що у вас немає улюбленого композитора,  якого б ви копіювали? 

Ю - Насправді, так. Я люблю інструментальну музику в усіх її різновидах, бо вона несе безліч оповідань для кожного, музика полісемантична, вона - чиста емоційна есенція.  

А звук дрону був з дитинства. Можете повірити чи ні, що після інституту я мав відпрацювати як інженер на виробництві. Мені випав завод "Арсенал", тоді ще київський військовий засекречений завод: який виробляв ракети, та такі екзотичні речі як електронні годинники для радянських космонавтів. Але я знайшов на його території казкове місце де були скупчені величезні вентилятори, які гучно ревіли як гигантські джмелі. Це місце стало моїм улюбленим місцем схову і медитації. Річ у тім, що вони були налаштовані приблизно на одну ноту і видавали неймовірний саунд по потужності та ейфорії. Я стояв годинами з закритими очима (сподіваюсь мене ніхто не бачив). 

К - А звідки взялась ця музика, які її корені?
Ю - Мені здається ДМ виникла з New Age 70-х, коли електронна музика,  користуючись національним колоритом,  піднімала вас в уявний світ пригод джунглями Бразилії, чи верхівками гір Тибету,  або дзенськими стежками гори Фудзі. Ви могли годинами подорожувати звуковими ландшафтами лежачи на дивані в навушниках. А ДМ звільнив подорожі від еко-елементів,  як хлюпання води чи завивання вовків, уповільнив музичну тканину, звільнив від ознак темпу і додав прозорість медитації, яка хотіла звільнитися від тиску земного тяжіння присутнього в хипстерському New Age.

К - Ми з вами дізнаємося багато цікавого про Дрон музику у київського композитора ЮП,  який їх створює більше десятиріччя.

---------

Drone music https://en.wikipedia.org/wiki/Drone_music

Music genre

Drone music, drone-based music, or simply drone, is a minimalist genre that emphasizes the use of sustained sounds, notes, or tone clusters – called drones. It is typically characterized by lengthy audio programs with relatively slight harmonic variations throughout each piece. 

Дроун, іноді дрон (англ. drone - гудіння, гул) - жанр в академічному мінімалізмі і деяких експериментальних напрямках популярної музики, в якому за основу композиції береться музичний тон або кластер (бурдон), що безперервно тягнеться або повторюється.

-----------

- Розкажіть,  як ви потрапили на дрони і чому вони вам подобається їх створювати? 

- Чесно кажучи, я був фаном Нью-Ейдж з моменту появи стилю.  Мені здавалося,  що цей стиль якраз і відповідає цілі музики -  долати фізичні  перешкоди, показувати світ можливостей, уяви,  красу світу й безмежність душі. Я сидів ночами і слухав радіо і мріяв під годинні композиції.

- Але в Ньюейджі було забагато бонгів і співів...

- Так,  Нью-Ейдж почав ставати комерційним і втратив двигун -  уяву. В той же час Дрони виринули звідкись, взяли за руку і потягнули в подорожі, що залишилися не утоптаними після Нью-Ейджу..Й вони додали присмак,  якого йому бракувало -  академічності,  розвитку класичної композиції і... Я це відчув, - що це може бути новим академічним стилем -  стилем без явного темпу,  уповільненого розвитку без бурхливих подій...  

Мені це нагадує фільми французького нуару,  де сюжет уповільнюється настільки,  що канва фільму переходить в глядацький зал за екран, до слухача.

- Це вже цікаво. 

- Мене підхопила ідея того,  що педалі можуть тривати довго, ця музика просто текла як "магма вічності" і тобі залишалось тільки фіксувати її плин. 

Залишалось лише реалізувати цей звук.

К - Як і коли це трапилось?
Ю - В 2009 я придбав свій iMac і почав багато експериментувати в Лоджіку. Через експерименти мені вдалося віднайти той звук, який генерується не через семпли, а генераторами. І, головне, цей метод дозволив "писати" дрони нотами. Можна було б це зробити через оркестрові струнні, але у мене не було такої можливості. 

К - Який перший твір ви вважаєте стартовим?

Ю - Це трапилось в 2013 в творі Detail. Les Trois Grâces опублікованому на SoundCloud. Я синтезував широкий динамічний струнний тембр, який в подальшому почав виконувати базову функцію в дроні. Він може бути тихим і повільним, чи потужним і стрімким - все залежить від енергії, яка вимагається. Достатньо зрозуміти, що все у Вселенній - хвилі.

К - Який твір для вас найзначущий?

Ю - "Софія" (https://tobto.bandcamp.com/track/sophia-drone-music). Я його присвятив Києву і нашій стародавний Софійській дзвіниці, яка простояла всі війни з 11 сторіччя. Коли я його створював, я відчував себе класичним композитором, бо під моїми руками була вся звукова потужність, весь звуковий діапазон який здатний сприймати слух.

- Дякую.

Автор дронів Ю.Польченко
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Якатиханіч
Якатиханіч@awsmnight

Намагаюся розуміти

9Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 11 березня

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається