Небезпека зачаїлася в траві

Привітик! Сьогодні я хочу вам розказати трошки про таких істот, яких ви всі знаєте, але не уявляєте що те ваші знання про них, це поверхня айзберга. Сьогодні розкажу цікавинки про кліщів! Огидні штукенції, скажіть?

Кліщ

Кліщі є однією з найпоширеніших груп тварин. Їх знайшли на всіх континентах, включно з Антарктидою. Ще хочу додати, що кліщі це не комахи! Я про це казав в одному зі своїх довгочитів. Кліщі відносяться до павукоподібних.

Більшість кліщів вільноживучі тварини. Кліщі часто мікроскопічних розмірів, до 1 мм, значно рідше можуть досягати розмірів до 7 мм.

Цікавий факт:У деяких регіонах Канади, на 1 кв. м. може бути близько 100 видів кліщів.

Від інших павукоподібних кліщі мають ряд відмінностей

У кліщів також є особливсоті розмноження і для них характерні такі явища як аренотокія, телотокія, амфотеротокія. А також партеногенез

Партеногенез - народження без запліднення

Аренотокія - явище, коли з незапліднених яєць розвиваються тільки самці

Телотокія - тільки самиці

Амфотеротокія - і самці і самиці.

А тепер хочу сказати про небезбечних кліщів, а саме іксодових. Вони є тимчасовими екзопаразитами(зовнішніми) хребетних тварин і людини, а також переносниками хвороб. Такі кліщі роблять надріз в шкірі і встромляють свій ротовий апарат туди, починається також виділення зі слинних залоз спеціальної речовиини, що допомагає шкірі навколо швидше тверднути.

Також, у деяких кліщів спостерігається таке явище як передавання хвороб поколіннями. Якщо батьківська особина є переносником якоїсь хвороби, вона може передати збудників цієї хвороби наступним поколінням.

Дякую за те що читали!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Стрічка
Стрічка@strichechka

2.6KПрочитань
6Автори
61Читачі
Підтримати
На Друкарні з 24 квітня

Більше від автора

  • Порівняння з природою і чому вони не коректні

    Я давно тут не зявлявся і ось прийшов все таки надумав написати цього довгочита. Зазвичай тут я вам пишу усілякі цікаві біологічні факти, але сьогодні моє натхнення стикнулося з дилемою нашого суспільства.

    Теми цього довгочиту:

    Біологія
  • Поговоримо про розмноження

    Недавно в тік тоці, під одним відео побачив коментар “Любов - це біологічне явище розмноження” і мені стало погано, тож мене це наштовхнуло на тему довгочиту.

    Теми цього довгочиту:

    Біологія
  • Віруси це просто?

    Ох і давно мене тут не було і ось в пору усілякої зарази прийшов до вас з новими цікавинками.

    Теми цього довгочиту:

    Біологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається