Наука
142 довгочитаГармін і Оземпік: новий етап у лікуванні діабету
Дослідження показали, що комбінація таких ліків, як Оземпік (Ozempic), із гарміном—алкалоїдом, знайденим у певних рослинах—може стимулювати вироблення клітин, що продукують інсулін, відкриваючи нові можливості для терапії діабету.
Теми цього довгочиту:
Пити чи не пити? або, що робить алкоголь в організмі
Від ейфорії до ризику – алкоголь викликає широкий спектр фізіологічних реакцій, які можуть варіюватися від легкого розслаблення до серйозних здоров'язагрозливих станів. У цій статті ми розглянемо, як саме алкоголь впливає на наше тіло та які наслідки може мати його вживання.
Теми цього довгочиту:
Психологія та ще 4 темиЦукор - гіперактивність та тупість?
Чи справді цукор перетворює їх на енергійних монстрів? Чи робить не такими розвинутими? Уявіть суботній день, дитяче свято, стіл, повний смаколиків, і хаос, що поглинає все навколо. Чи винен у цьому цукор, чи, можливо, є інша, несподівана причина?
Теми цього довгочиту:
Здоров'я та ще 4 темиШокуючі наслідки використання VR/AR в навчанні читанню: що приховують імерсивні технології?
Віртуальна та доповнена реальність (VR/AR) стрімко інтегруються в освітній процес, обіцяючи зробити навчання читанню більш захопливим та ефективним. Проте за яскравими візуальними ефектами можуть ховатися серйозні загрози для здоров'я та розвитку дітей.
Теми цього довгочиту:
Читання та ще 4 темиЛюменДрево: Ідея об’єднання природи та технологій для майбутнього
ЛюменДрево – концепція інноваційного об’єкта, який поєднує дерево, світло та квантовий чип, створюючи нові можливості для екології, освіти та енергозбереження. Ця ідея не є фантастикою – це бачення, яке може стати реальністю.
Теми цього довгочиту:
Наука та ще 4 темиМіжконтинентальна балістична ракета Р-36. Частина 1.
Хто є родичами російського "Сармату" і чи дійсно треба його боятися. А також можна прочитати про історію створення та технічний опис МБР серії Р-36
Теми цього довгочиту:
Балістичні Ракети та ще 4 темиВідкриття, яке змінює правила: Як мухи допомагають розкривати вбивства!
Мухи –можливо, не є улюбленими тваринами для всіх, особливо коли мова йде про тих, які живуть, поїдаючи мертві тіла. Але подобаються вони чи ні, немає сумніву, що ці тварини відіграють життєво важливу роль у нашому світі.
Теми цього довгочиту:
Наука та ще 4 темиЯк клонувати рослину? Метод мікроклонального розмноження
Біотехнології рослин є досить новою галуззю, яка створює нові можливості для сільського господарства. Впровадження біотехнологічних методів та методик у традиційні технології рослинництва сприяло розвитку селекції рослин.
Теми цього довгочиту:
Біотехнології та ще 3 темиКіт Шредінгера на мікросхемі: як вчені керують долею квантових часток.
У квантовій фізиці можливо існувати в двох станах одночасно — бути і живим, і мертвим. Цей дивовижний принцип став відомий завдяки Ервіну Шредінгеру та його уявному котику.
Теми цього довгочиту:
Наука та ще 4 темиРадієві дівчата. Вони світилися після роботи
Це розповідь про людей, чия доля болісним і довгим шляхом змінила світ і трудове законодавство, але занадто дорогою ціною — ціною їхнього життя та здоровʼя.
Теми цього довгочиту:
Історія та ще 3 темиНовий ШІ прогноз погоди від Google DeepMind – GenCast
Google DeepMind представив новий інструмент штучного інтелекту під назвою GenCast, призначений для прогнозування погоди з точністю та швидкістю, які перевершують традиційні методи.
Теми цього довгочиту:
Штучний Інтелект та ще 4 темиНаш “жирок” та його біологічна спадщина: чому вага повертається?
Навіть після значної втрати ваги жирові клітини тіла зберігають "пам'ять" про ожиріння, як показують дослідження, — відкриття, яке може допомогти пояснити, чому так складно підтримувати стрункість після програми схуднення та до чого тут іграшка з вашого дитинства.
Теми цього довгочиту:
Здоров'я та ще 4 темиБіотехнології в українському інфопросторі
Привіт! Цей довгочит - знайомство з вами. Чи знаєте ви про таку галузь науки як Біотехнології? Сучасні виробництва і світ вже складається з біотехнологій.
Теми цього довгочиту:
Наука та ще 3 темиШості роковини смерті історика Блаже Ристовського
Слово про македонського історика Блаже Ристовського.
Теми цього довгочиту:
Україна та ще 3 теми15 ціквих фактів про мишей: що ми ще не знаємо про цих милих гризунів
Миші – одні з найвідоміших гризунів у світі, які здатні дивувати своєю кмітливістю, адаптивністю та унікальними здібностями. Ці маленькі створіння живуть поряд із людьми протягом тисячоліть і відіграють важливу роль у природі та навіть у наукових дослідженнях.
Теми цього довгочиту:
Цікаві Факти та ще 4 темиТеми цього довгочиту:
Ракети та ще 4 теми13 цікавих фактів про берези: дерево, яке відновлює ліс і захищає землю
Береза — одне з найвпізнаваніших дерев у світі, завдяки своїй витонченій білій корі та тендітним, гнучким гілкам. Це дерево має глибоке культурне та символічне значення у багатьох народів, а також чимало цікавих особливостей, про які мало хто знає.
Теми цього довгочиту:
Цікаві Факти та ще 4 теми15 цікавих фактів про ананас: екзотичний фрукт з Нового Світу
Ананаси – це не просто екзотичний фрукт, але й справжній скарб природи, який має цікаву історію, неймовірні корисні властивості та унікальні особливості. Його походження, спосіб вирощування та використання в кулінарії можуть здивувати навіть найвибагливішого гурмана.
Теми цього довгочиту:
Цікаві Факти та ще 4 темиОвоч чи ягода: 22 цікаві факти про помідори
Помідори – одна з найпопулярніших культур у світі, що використовується в кулінарії практично в усіх країнах. Ці яскраві овочі мають багату історію, надзвичайний смаковий профіль і безліч корисних властивостей.