У маркетплейсах продаються товари різних категорій: товари для дому, для дітей, для жінок і чоловіків, товари для дачі, для спорту, для активного відпочинку тощо. Залежно від категорії товару, він може бути як дрібним, так і великим. Одним словом, у маркетплейсах продається все, що можна продавати через Інтернет. І це, як не дивно, головна проблема маркетплейсів. Кожна відправка товару до клієнта і його повернення від клієнта - це сотні логістичних операцій. Які позначаються на загальній вартості товару. Крім того, впливають на екологію доставки - пакування, перепакування, транспортні втрати і шкідливі викиди. Є бізнес-ідея, що пропонує боротися з цим недоліком маркетплейсів.
Компанія Frate, заснована в Торонто, Канада, являє собою стартап із взаємної прибутковості, метою якого є "по-новому винаходити прибутковість для поліпшення планети".
Останніми роками зростаючий попит на продукти електронної комерції призвів до збільшення фінансових втрат для роздрібних продавців, збільшення обсягу повернень і загального посилення впливу на екологію планети. Frate прагне змінити це, поліпшивши традиційну прибутковість за рахунок більш економічного та екологічного підходу до ведення бізнесу маркетплейсів.
Компанія допомагає роздрібним торговцям ініціювати повернення, відправляючи їх безпосередньо від одного споживача до іншого, усуваючи необхідність доставки на склад маркетплейса між транзакціями. "Замість того, щоб покупець відправляв назад товари безпосередньо продавцю, він тримає повернення вдома, а продавець повторно виставляє товар на продаж.
Коли цей повторно виставлений товар купується іншим покупцем, початковий покупець може відправити його поштою. Безпосередньо цій людині, отримавши за зберігання скромну, але приємну винагороду", - розповіли представники компанії.
Для додаткової зручності споживачам також надається доступ до готових транспортних етикеток. За приблизними підрахунками, така p2p-доставка дає змогу заощадити на транспортних послугах від $1000 на рік.