Огляд найпотрібніших плагінів для WordPress

Зміст

Існує багато дискусій з приводу використання плагінів на движку WordPress. Одні кажуть, що потрібно повністю відмовитися від використання плагінів, інші кажуть, що неможливо відмовитися від усіх плагінів і їх використання ніяк не вплине на сайт. Спробуймо розібратися в цьому питанні та проаналізувати кожне з суджень.
Раніше ми розглядали методи прискорення сайту на WordPress, тепер настав час поринути докладніше в плагіни та їх вплив на швидкість завантаження сторінок.

У цьому уроці я не переконуватиму вас відмовлятися від усіх плагінів якими ви користуєтеся. Я лише поставлю правильні питання,
відповівши на них ви самі зможете вирішити якими плагінами вам варто користуватися, а від яких відмовитися.

Вплив плагінів на WordPress сайт

Напевно ви всі неодноразово чули що плагіни гальмують і наражають на небезпеку ваш сайт. Чи це правда насправді? Спробуємо зрозуміти разом. Що нам потрібно знати?

  • Які плагіни гальмуватимуть WordPress?

  • Як перевірити на скільки плагін уповільнив завантаження сайту?

  • Чи можна швидко замінити впроваджений плагін додаванням коду у движок WordPress?

  • Як плагін може порушити безпеку нашого сайту?

На ці та інші питання ми знаходитимемо адекватні відповіді.

Які плагіни впливають на швидкість завантаження сторінки

Що впливає на швидкість завантаження сторінки? Розглянемо лише ті фактори, які пов’язані з плагінами

  1. Це в першу чергу вага сторінки, від того скільки важить наш сайт залежить швидкість його завантаження.

  2. Кількість JavaScript та CSS які підключаються додатково з плагінами.

  3. Функції, що підключаються разом з плагінами.

  4. Запити, що створюються до бази даних.

Плагіни, які збільшують вагу сторінки, потрібно виключати

Коли ваш плагін додає картинки, анімацію, відео, перебудовує вашу сторінку, збільшує кількість Html тегів, потрібно серйозно проаналізувати, чим він допомагає вашим відвідувачам. Якщо плагін існує тільки для краси відображення елементів,
тоді спробуйте замінити його статичним кодом, який можна додати в WordPress.

У разі наявності таких плагінів подумайте, чи стоїть та втрата швидкості, яку ми отримуємо від використання плагіна, того що ми одержимо від їх використання. Якщо ви можете обійтися без додаткового функціоналу, який підвантажує плагін,
Щоразу при завантаженні сторінки тоді варто відмовитися від нього. В іншому випадку зміряйтеся з тим, що завантаження буде займати більше часу.

Мінімізуйте JavaScript та CSS які підключаються додатково з плагінами.

У багатьох випадках плагіни містять сценарії та стилі, які підключаються разом з модулями. Що слід оцінити? Чи можливе перенесення завантаження скриптів на кінець черги. Для того, щоб це дізнатися не потрібно бути програмістом. Існує плагін Fast Velocity Minify, який при установці зможе визначити, чи можна перемістити скрипти з заголовка в колонтитул, згодом він буде завантажений після того, як завантажиться основна частина сторінки. За допомогою даного плагіна можна не тільки перемістити JavaScript та CSS, але й стиснути їх, це також дозволить зменшити час завантаження сторінки. Знову ж, всі ці дії можна проводити та без використання плагіна, але якщо говорити про користь, Fast Velocity Minify здатний значно прискорити ваш сайт, і я можу віднести його до потрібних плагінів.

Так само є більш популярне рішення, яке включає більше корисних функцій, на відміну від попереднього плагіна, але містить безліч налаштувань, що ускладнює його застосування. Але це компенсується найкращою оптимізацією сайту, що значно скорочує час його завантаження. Перевірено власним досвідом, це плагін Autoptimize, який добре оптимізує CSS, JS і істотно стискає html. Також є безліч інших налаштувань, що впливають на прискорення завантаження сайту, такі як оптимізація зображень, відео, є можливість включити CDN для файлів з автооптимізацією та багато іншого.

Функції, що підключаються разом з плагінами.

У вас може виникнути проблема зі швидкістю завантаження сайту. І в результаті перевірок, шляхом відключення встановлених плагенів, виявиться, наприклад, що проблема була ​​у плагіні для створення кнопок соціальних мереж.
Плагін Social Share Buttons після оновлення платформи WordPress почав працювати не коректно і в цьому і була причина гальмування. Плагін я видалив і організував ті ж кнопки за допомогою Jetpack, який успішно впорався із завданням і не завдав шкоди сайту. Огляд Jetpack можна також переглянути на нашому блозі.
Плагін Jetpack здатний замінити ряд плагінів встановлених у вас на сайті, тому варто переглянути великий функціонал плагіна і замінити ваші плагіни на доступні в Jetpack.

Запити, що створюються до бази даних.

Якщо плагін встановлений на вашому сайті створює багато запитів до бази даних, він приречений уповільнити ваш сайт і від таких плагінів потрібно відмовлятися не замислюючись, шукайте альтернативу їм, або думайте як від них відмовитися зовсім. Як перевірити кількість запитів до БД та скільки їх створюється плагіном розглянемо далі.

Як перевірити, наскільки плагін сповільнив завантаження сторінки сайту?

Для того, щоб перевірити швидкість завантаження сайту можна скористатися сервісом pingdom.com. З даним сайтом можна перевірити швидкість завантаження кожної вашої сторінки, а також переглянути історію кожної перевірки.
До того ж після перевірки ви можете переглянути кількість запитів до БД. Проаналізувати методом виключення плагінів по черговості, як ваші доповнення впливають на завантаження сторінки.

Якщо після перевірки ви знайшли свій “швидкісний” плагін, вам потрібно пошукати йому заміну або відмовитися зовсім від цієї функції що б не шкодити своєму ресурсу.

Необхідні плагіни WordPress для нормальної роботи сайту

Тепер розгляньмо які плагіни вам знадобляться для вашого WordPress сайту, і не спричинять уповільнення завантаження, яке погано позначиться на вас.

  1. Akismet — плагін, який убезпечить вас від спаму в коментарях до ваших статей.

  2. Yoast SEO або All In One SEO Pack – одні з найпопулярніших плагінів, функції яких знадобляться вам для оптимізації та просування.

  3. Autoptimize або Fast Velocity Minify — плагіни, які дозволяють зменшити ваші скрипти та таблиці стилів для прискорення завантаження сайту.

  4. Contact Form 7 – простий, але водночас гнучкий конструктор для створення форми зворотного зв’язку на сайті.

  5. Google XML Sitemaps — створює та оновлює карту сайту, призначену для пошукових роботів, яка прискорить індексацію ваших сторінок. Якщо ви використовуєте Yoast SEO або All In One SEO Pack, то він вам не знадобиться,

  6. оскільки ці плагіни мають функцію XML.

  7. Jetpack від WordPress.com — переваги даного плагіна важко переоцінити, у наявності у вас буде понад 30 модулів які полегшать ваше життя та налаштування WordPress. Ознайомитись з модулями Jetpack можна у нашій статті.

  8. Login LockDown — додаток дозволяє убезпечити вас від переборів паролів до вашої адміністративної панелі WordPress.

  9. Search Everything — додаткова допомога при пошуку по вашому сайту, відмінно працює у зв’язці з іншими подібними плагінами.

  10. TinyMCE Advanced — доповнення до стандартного редактора WordPress, який розширює його функціонал і полегшує написання та редагування ваших текстів.

  11. WP Super Cache — У цьому плагіні зібрані інструменти для прискорення завантаження вашого сайту.

Заміна плагіна ділянкою коду WordPress

Існує багато плагінів, які можна замінити парою рядків у коді движка, якщо такі плагіни у вас встановлені тоді подивіться в інтернеті як можна обійтися без них.

До цього типу плагінів відносяться доповнення, які виконують одну або кілька дій. Наприклад стиснення файлів, при передачі даних або плагіни які дублюють один одного, такі також потрібно деактивувати.

Якщо ви не знаєте, чи можна замінити ваш плагін не складною ділянкою коду, ви можете запитати на форумах або ж поставити питання в коментарях і я спробую дати вам відповідь.

Як плагін може порушити безпеку вашого сайту?

Будь-який плагін це додаткова ділянка коду, в який спробує влізти зломник. З плагінів можна витягти приховану інформацію або повністю зламати ваш сайт. Перед тим як встановлювати новий плагін пошукайте в інтернеті погані відгуки, саме такі можуть розплющити деякі особливості доповнення.
Для підвищення безпеки WordPress варто серйозно поставитися до цього питання.

Повторимося вдесяте, не використовуйте не перевірені плагіни, і намагайтеся не використовувати їх взагалі.

Насамкінець: використовуйте плагіни рівно на стільки, на скільки вони потрібні вам, не варто впроваджувати все, що потрапить вам під руку, це вам нашкодить. Якщо вас напружують навіть потрібні плагіни wordpress, тоді краще навчитися програмування, але це вже зовсім інша історія.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Тетяна Таперо
Тетяна Таперо@Tatiana_Tapero

GOOGLE IT Support specialist

357Прочитань
2Автори
3Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

  • Як не втрачати клієнтів, які хочуть оплатити онлайн?

    Уявіть: клієнт, зацікавлений у вашій пропозиції, готовий оплатити послугу прямо зараз. Але на шляху до фінального кроку — оплати — щось іде не так. Можливо, сайт працює некоректно, немає потрібної платіжної системи, або процес оплати виглядає занадто складним.

    Теми цього довгочиту:

    Створення Сайтів
  • WordPress vs. React + Tailwind: Чому варто вибрати WordPress для вашого сайту

    Якщо ви шукаєте платформу для створення сучасного, продуктивного та гнучкого вебсайту, перед вами постає вибір між різними технологіями. Найпопулярніші варіанти — це WordPress і комбінація React із Tailwind CSS.

    Теми цього довгочиту:

    Сайт Для Бізнесу
  • Як прискорити індексацію сайту: поради для початківців

    Індексація сайту — це фундаментальний етап для успішного запуску будь-якого вебресурсу. Навіть найкрасивіший і найфункціональніший сайт втрачає свій сенс, якщо його не бачать користувачі.

    Теми цього довгочиту:

    Індексація

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається