Види (дистрибутиви) Linux та який обрати

Linux дистрибутиви бувають різні і у кожної своя задача. Деякі з них є спеціалізованими, інші розраховані на звичайного користувача. Проблема в тому що їх багато і обрати щось серед них складно. Ми розповімо про основні типи дистрибутивів Linux та дамо поради, щодо вибору.

Для новачків (Прості)

Такі дистрибутиви надають максимально просте для встановлення та використання системи. Вони намагаються мінімізувати використання терміналу (командного рядка) та перевести усе в графічний вигляд. Найбільш популярні дистрибутиви такої серії це так звані Ubuntu-like або Arch-like (хоча останнє не завжди). Ubuntu-like це дистрибутиви, які побудовані на основі дистрибутива Ubuntu. На жаль, якщо чесно, то Ubuntu вже не кращий варіант для новачків. Ми б радили ставити в першу чергу Linux Mint для новачків. Це той дистрибутив, котрий не робить великий розрив між Windows та Linux. Arch-like це дистрибутиви побудовані на базі Arch Linux (про нього трішки далі). Найяскравіші з таких це Manjaro та EndeavourOS.

Легковісні

Це ті дистрибутиви, які націлені на старі або просто слабкі комп’ютери. Вони мінімізують потреби ОЗП та процесора, але при цьому менше підходять для новачків. Іноді це зводиться просто до графічного встановлення. Хорошим прикладом легковісних буде Lubuntu та Linux Lite. Ці два дистрибутива побудовані на Ubuntu, тому будуть мати багато схожого.

Основні

Це дистрибутиви використовує основна кількість людей під різні задачі. Часто їх можуть використовувати на серверах або як десктоп. Популярні дистрибутиви це Debian та Fedora. Debian - це дуже стабільний дистрибутив. Настільки, що переважно він є на серверах, і саме його використовує Ubuntu як базу. Fedora в свою чергу це тестовий полігон… кхм вибачте… Дистрибутив отримує найсвіжіші версії пакетів і на ньому вже тестують нові технології. Також ці дистрибутиви не націлені на новачків, а потребують вже, які не які, знання в Linux.

Source-Based

Це дистрибутиви Linux котрі зроблені для тих, хто хоче повністю сам побудувати і контролювати свою систему. Вони потребують великі знання у використані Linux, а також, як би це смішно не було, прямі руки. Також їх пов’язують з тим, що ви повинні самі білдити (збирати) програми, котрі будете використовувати (але це вже дуже технічна частина). Такі дистрибутиви можуть мати кращу швидкодію так як ви самі, по суті, робите свою систему. Яскравий приклад такого дистрибутива Arch Linux. Він найпростіший у використані з усіх Source-Based дістро. Часто фанати Arch та Fedora сперечаються над тим, хто краще.

Що обрати?

Що ж, якщо ви уважно прочитали то, напевно, вже обрали свій варіант. Зараз ми перерахуємо ті дистрибутиви, які краще всього взяти під ту категорію, що ви обрали.

  • Linux Mint - чудовий дистрибутив для новачків. Його можете спокійно брати, якщо тільки думаєте спробувати Linux, або вам треба менше використовувати термінал

  • Bodhi - якщо у вас дійсно слабкий або досить старий ПК, то це варіант вам чудово підійде. Він бере якомога менше ресурсів і виглядає досить гарно.

  • Debian - якщо вам дуже важлива стабільність та швидка робота. Також ви зможете легко знаходити рішення проблем, які виникатимуть у вас під час роботи, через велике ком’юніті та підтримку цього дистрибутива.

  • Arch Linux - чудовий вибір якщо вам треба система, котра буде працювати так, як ви того захочете. Також якщо ви хочете зрозуміти Linux з меншою кількістю болі.

Підсумок

Сподіваємось, ми змогли коротко та зрозуміло розказати вам про основні види Linux, про які варто знати. Також, сподіваємось, ви знайшли хороший варіант для себе та свого ПК.

Наш Discord → https://discord.gg/ueGQSfnRhP

З повагою команда FreeNux

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
FreeNux
FreeNux@freenux

Розповідаєм про Linux

3.7KПрочитань
1Автори
28Читачі
На Друкарні з 3 серпня

Більше від автора

  • Що таке пакети в Linux, і чому в Windows не так?

    Коли людина тільки приходить в Linux, вона чує багато незрозумілих їй слів. Одним із таких слів є “Пакети“. І ні, це не ті пакети, в котрих рашиків додому відправляють… кхм. Тому давайте розберемося з пакетами в Linux, розглянемо гарні та не дуже сторони.

    Теми цього довгочиту:

    Linux
  • Як встановити Arch Linux. Інструкція українською

    Arch linux - це source-based дистрибутив, тому не підготовленому користувачу буде важко встановити його. Доволі відомий Arch Install Guide мовчить про багато важливих речей.

    Теми цього довгочиту:

    Linux
  • Встановлення Linux для новачків

    Якщо ви це читаєте, ви явно хочете поставити Linux та поринути в нього. Сьогодні ми покажемо як встановити Linux, який дистрибутив обрати для початку, і покажемо налаштування, котрі можуть вам знадобитися

    Теми цього довгочиту:

    Linuxmint

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається